Odkurzacz centralny - jaki,gdzie kupić,rady?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Szpilka
200p
200p
Posty: 208
Od: 11 sty 2007, o 19:14
Lokalizacja: szczecin

Post »

Odkurzacz kupiliśmy w 2003r. i trochę kosztował ale takie były założenia jeszcze przed budową domu o po.uż. 130m2. Prawdę mówiąc zmusiła nas do tego moja choroba. Muszę często odkurzać bo mam alergię na kurz.Odkurzanie dużych powierzchni zwykłym odkurzaczem pochłania dużo czasu i wysiłku, a tu mam szczotkę do kafli szerokości 35cm. Pojemnik jest w garażu i czyści się go 1 na 3 m-ce u mnie. Ważne żeby w domu rzeczy wbudowane były dobrej jakości żeby nie trzeba było ich szybka wymieniać :wink: Co innego meble itd.
Pozdrowionka
lafaw
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 3 sty 2008, o 07:29

Post »

Dorzucę parę słów. Co do tego "gdzie" kupować, to najlepiej w sklepie specjalizujacym się tylko w odkurzaczach - wtedy mamy pewność kompetentnej obsługi, a nie wciskania nam tego, co jest akurat na stanie.

Wąż - ja mam 9-metrowy i jestem zadowolona. Jednak zapłaciłam parę złotych więcej i nie mam takich problemów jak szpilka - wąz jest elastyczny, a dodatkowo ma zakładany ochraniacz Dzięki czemu nic nam nie obija.

Samo urządzenie - najważniejsze parametry to max przepływ powietrza i max podciśnienie - producent pownien podać te dane i te najlepiej porównywać, a nie np. moc ssącą albo moc silnika. Czasem można kupic lepsze urządzenie za mniejsza cenę:)

Ale i tak podstawa, to dobry sprzedawca!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”