Huśtawka ogrodowa

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Augusto
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 19 lip 2011, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: huśtawka ogrodowa projekt

Post »

misiaczekm - świetna huśtawka, szczerze mówiąc też myślę o budowie takiej, mam do dyspozycji niestety tylko wierzbę, czy gałęzie wierzbowe nie będą zbyt miękkie i łamliwe ? co sądzicie ?
Awatar użytkownika
misiaczekm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2372
Od: 31 paź 2009, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: olsztyńskie/Barty

Re: huśtawka ogrodowa projekt

Post »

Ja bym się bał, że zakwitnie taka huśtawka... a co do drewna.... z netu:
Drewno wszystkich gatunków wierzby jest bardzo podobne do siebie (także do drewna topolowego) i dlatego trudne do rozróżnienia. Jest ono jasnożółtobiałe (najjaśniejsze u w. białej), lekkie i bardzo miękkie, włókniste, silnie pracujące, u młodych drzew wyjątkowo elastyczne, dlatego powszechnie stosowane w przemyśle wikliniarskim. Drewno dorosłych, a zwłaszcza starych drzew staje się kruche i bardzo nietrwałe, intensywnie pruchnieje, tworzą się w nim różnego rodzaju ubytki (np. dziuple). Ogólnie drewno wierzbowe posiada marną jakość, poza wierzbą białą zupełnie nie nadaje się do wyrobu mebli ani konstrukcji budowlanych. Najgorsze pod względem użytkowym (i to w prawie każdym aspekcie) jest drewno wierzby kruchej.
Awatar użytkownika
Robert ZMC
50p
50p
Posty: 77
Od: 6 wrz 2011, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: huśtawka ogrodowa projekt

Post »

Set ale dlaczego z rur stalowych ? To naprawdę nie jest dobry pomysł .Przywodzi na myśl zimne żelazne hustawki rodem z PRL-owskich przedszkoli . Rury stalowe zostaw sobie na jakąś inną okazję a huśtawkę wykonaj z bardziej naturalnych materiałów czyli drewna - koszt drewna śrub itp w moim przypadku wraz z podporą na winogron to coś w granicach ok 180 zł nie licząc własnej pracy :) .Pozdrawiam


misiaczekm - bardzo fajna bujanka :)
_fox_

Re: huśtawka ogrodowa projekt

Post »

Robercie z jakiej kantówki robiłeś nogi do Swojej ? chodzi mi o wymiary.
Awatar użytkownika
Robert ZMC
50p
50p
Posty: 77
Od: 6 wrz 2011, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: huśtawka ogrodowa projekt

Post »

Jacku uznałem że kantówka 5x10 ustawiona w sposób widoczny na zdjęciu będzie w sam raz i po próbach wytrzymałościowych ze strony cięższych przypadków rodzinnych czyli mnie, śmiem twierdzić że wszystko zdecydowanie jest ok :)
_fox_

Re: huśtawka ogrodowa projekt

Post »

THX :) tak myślałem że trzeba dać coś konkretnego, muszę i ja pomyśleć o drugiej ale bardziej rozbudowanej :)
tomzis
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 19 wrz 2011, o 11:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Huśtawka z drewna brzozowego

Post »

Witam
Noszę się z zamiarem budowy huśtawki na działce. Chciałbym wykorzystać do tego celu drewno brzozy, które właśnie ściąłem. Drewno za kilka dni okoruję i pomaluję impregnatem Sadolin. Słyszałem jednak że drewno brzozowe jest nie trwałe i szybko się to rozpadnie. Czy ma może ktoś z was u siebie zrobionego z brzozy jak jest z trwałością drewna brzozy oczywiście zabezpieczonego impregnatem
Dziękuję pozdrawiam
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Huśtawka z drewna brzozowego

Post »

Owszem, podejrzewam że mimo zabezpieczenia długo nie będziesz się cieszył.
Brzoza się po prostu do tego nie nadaje...
tomzis
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 19 wrz 2011, o 11:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Huśtawka z drewna brzozowego

Post »

ciekawe czy chociaż 1 rok wytrzyma
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Huśtawka z drewna brzozowego

Post »

Tyle to na pewno, tylko czy nie szkoda Twojej pracy?
_fox_

Re: Huśtawka z drewna brzozowego

Post »

Tomzis a czy nie lepiej kupić stemple budowlane 2,5 lub 3 metrowe, średnica mniej więcej taka sama, można a nawet wskazane *cnotliwe* pieniądze w sumie niewielkie / ok 6-7 zł szt/ zużycie max 8 szt. Fakt że to sosna, ale przy konserwacji kilka lat powinna wytrzymać.
Awatar użytkownika
Plumi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 973
Od: 20 cze 2011, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: regiony tarnowskie

Re: Huśtawka z drewna brzozowego

Post »

Też odradzam,brzoza nadaje się najwyżej na ozdobne skrzynki do kwiatów i to sezonowe.Mieliśmy zrobiony z brzozowego drewna wóz drabiniasty pełniący rolę stojaka na kwiaty,przetrwał 1 sezon,a wiosną rozsypał się w mak.
Kwiaty to resztki Raju.
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Huśtawka z drewna brzozowego

Post »

_fox_ pisze:Tomzis a czy nie lepiej kupić stemple budowlane 2,5 lub 3 metrowe, średnica mniej więcej taka sama, można a nawet wskazane *cnotliwe* pieniądze w sumie niewielkie / ok 6-7 zł szt/ zużycie max 8 szt. Fakt że to sosna, ale przy konserwacji kilka lat powinna wytrzymać.
Sąsiad ma taką huśtawkę ze stempli sosnowych, przetrzymała 7 lat, w tym roku pękła górna poprzeczka bo drzewo ob gniło dookoła sęka, podpory dalej zdrowe to wymienił górę i działa. Gdyby dał od razu górny bez sęka centralnie w środku, to by jeszcze kilka lat wytrzymało...
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”