Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz.1

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
Ziela1233
200p
200p
Posty: 236
Od: 5 mar 2008, o 13:49
Lokalizacja: Gniezno

Post »

a mam takie pytanie, bo ja nie słyszałem o tych truskawkach, ale z tego co przeczytałem to czy one nie powinny być sadzone w jakiś doniczkach żeby zwisały, bo to truskawki ,,zwisające".
Awatar użytkownika
giza
1000p
1000p
Posty: 1718
Od: 1 paź 2007, o 00:40
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Ziela, jak będa rosły w doniczkach to będa zwisające a jak w gruncie to plożące :)
Pozdrawiam, giza vel Gabryśka:)

Rewolta – 05.2007r. C.d. 2009
lotta
500p
500p
Posty: 596
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Można w doniczkach, ale wtedy trzeba gdzieś przechować przez zimę, a w gruncie to bez kłopotu.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Oczywiście, w gruncie najlepiej, ale na balkonie "piknie". Ta zima, wiadomo, była łagodna, ale mam truskawki w skrzynce, więc zimę spędziły przy ścianie, na styropianie, owinięte w bąbelki.
Teraz powędrowały na wysoką półkę, i będę czekała, troskliwie je podlewając, aż zaczną wypuszczać wąsy. Tez kupiłam tylko 10 sztuk, a mam z nich już sporą grządkę, nie licząc tych balkonowych.
Waleria
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Walerio, powiedz proszę, a po ile sztuk wsadzasz do doniczki?
Bo ja te 10 szt. wsadziłam na razie wszystkie do takiej mniejszej donicy, ok.3 l.
A docelowe są misy wiszące ok. 15 i 20l.
To po ile sztuk na misę trzeba dać?
Awatar użytkownika
Evva
50p
50p
Posty: 54
Od: 1 cze 2007, o 21:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja, jak już do mie dotrą te sadzonki, posadzę na razie każdy krzaczek osobno w malutką doniczkę. A potem jak już wyjdzie parę listków pomyślę o większych. Mi się marzy taka kaskada: doniczka mniejsza na donicy większej, a w nich posadzone zwisające truskaweczki, ale nie wiem czy się uda.
Pozdrawiam Ewa
KOCHAM BIEDRONKI ;-)
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Ewaś, ale one są całkiem mocno ulistnione...
Ja im poobcinałam stare liście, bo pełno nowych pąków liściowych miały.
To duże sadzonki z miotłą korzeniową, a nie takie maluszki, jak się zwykle kupuje do ogrodu z multipalet.

A na balkonie mam takie duże misy połączone kaskadowo łańcuchami i w jednej piramidzie mają być pomidorki, a w drugiej truskawice, więc i tak będzie efekt kaskady :D
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Ja w takiej typowej plastikowej białej skrzynce , długości ok. 80cm, mam 3 krzaczki. One bardzo rozrastają się, liscie mają bardzo duże i sporo ich jest.
Waleria
Awatar użytkownika
Evva
50p
50p
Posty: 54
Od: 1 cze 2007, o 21:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

hanka55 pisze:Ewaś, ale one są całkiem mocno ulistnione...
Ja im poobcinałam stare liście, bo pełno nowych pąków liściowych miały.
To duże sadzonki z miotłą korzeniową, a nie takie maluszki, jak się zwykle kupuje do ogrodu z multipalet.

A na balkonie mam takie duże misy połączone kaskadowo łańcuchami i w jednej piramidzie mają być pomidorki, a w drugiej truskawice, więc i tak będzie efekt kaskady :D
Haniu miałaś rację. Dziś dostałam moje struskawki i faktycznie są to już dorodne sadzonki dobrze ukorzenione. Oj, muszę je najpierw wsadzić do doniczek a potem lecę kupić jakieś docelowe misy. Ten pomysł mis na łańcuchach bardzo mi się podoba!
Pozdrawiam Ewa
KOCHAM BIEDRONKI ;-)
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Post »

Właśnie dotarła do mnie przesyłka z kruskawkami. Kupiłam w komplecie, 25 szt, na spółkę ze szwagierką. Korzenie mają duże, listki wypuszczają (na razie malutkie). Mogę je już w ogrodzie posadzić czy na razie do donicy? Podciąc troszkę korzenie?
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

MałaRybka pisze:Właśnie dotarła do mnie przesyłka z kruskawkami. Kupiłam w komplecie, 25 szt, na spółkę ze szwagierką. Korzenie mają duże, listki wypuszczają (na razie malutkie). Mogę je już w ogrodzie posadzić czy na razie do donicy? Podciąc troszkę korzenie?
Rybko myślę, że zanim posadzisz truskawki do gruntu bezpiecznie będzie je przez parę dni zahartować..przyzwyczaić do temperatury i słońca.
Termin sadzenia - najlepiej wiosną, jak tylko pozwolą na to warunki pogodowe i glebowe, jeśli jesienią - unikać terminów późnojesiennych - ryzyko uszkodzeń mrozowych.
Rośliny należy sadzić w glebę dobrze osiadłą, wilgotną i najlepiej w dzień pochmurny. Sadzonki umieścić tak, aby pąk wierzchołkowy po uciśnięciu gleby był na powierzchni.!!!!!!! Zasypanie pąka opóźnia przyjęcie się roślin i ich wegetację.
Kiedyś wyczytałam, że nie należy przycinać korzeni truskawkom, ale większym złem jest jak korzenie przy sadzeniu zawijają sie do góry..dlatego ja czasem podcinam zbyt długie korzenie.Po posadzeniu obficie podlej aby ziemia dobrze osiadła wokół korzeni. :wink:
tomek81c
50p
50p
Posty: 93
Od: 15 mar 2007, o 13:30
Lokalizacja: Łomża, pn.-wsch. mazowsze

Truskawki pnące

Post »

Był już wątek o truskawkach zwisajacych, ale niestety o pnących nic nie znalazłem...
Ostatnio przeglądałem sobie 'Tele tydzień' i tam jest reklama truskawek, które rosną w formie drzewka do 120 cm i wyżej... nic o tym nie slyszałem, więc mam pytanie - są takie drzewka? możecie mi polecić jakieś truskwaki pnące, które są smaczne?

ps. sprawdziłem firmę oferującą te drzewka - Biotonic - jest to firma, która jakiś czas temu sprzedawała tabletki pozwalające schudnąć 28 kg w 9 tygodni... za co została ukarana przez urząd ds. konsumenta, bo to bzdura... dlatego daruję sobie zakupy u nich...
Tomek
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Jednak powinieneś napisać w wspomnianym przez siebie temacie. Nie powielajmy ich i nie zajmujmy zbędnie miejsca.
Co do reklamy, ośmiałem się oglądając jej zdjęcia. Widać, że komputerowcy potrafili powlepieć mnóstwo truskawek na krzaczek. Skoda tylko, że nie uwzględnili tego, że zanim truskawka dojrzeje jest zielona i nie wszystkie są tak samo wielki i dorodne. Ach jak reklama czasem potrafi omamić...
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”