Poziomki - uprawa cz. 1

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
grazka100
500p
500p
Posty: 968
Od: 25 paź 2010, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Obrazek



To moje poziomeczki wysiane w kwietniu. Siedzą w donicy. Czy mam je przesadzić do gruntu??
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2970
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Poziomki - uprawa

Post »

majs pisze:(...) wedlug mnie to wykop spal i nie sadz już ani poziomek ani truskawek w tym miejscu.
Spalone ;:108

Co zrobić z tym kawałkiem ziemi? Jakim roślinom szkodzi oprócz poziomek i truskawek?
Są rosliny, które się nie boją tego grzyba?
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
terika
50p
50p
Posty: 94
Od: 3 lut 2011, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Poziomki - uprawa

Post »

grazka100, na Twoim miejscu już dawno bym je porozdzielała do osobnych pojemników (w tej donicy nie mają dużo przestrzeni - tak mi się wydaje) albo wsadziła do ziemi :wink: Swoje poziomki siałam w lutym i obecnie pięknie kwitną. Kilkanaście poziomek już zjedliśmy ;:137 W maju przesadzałam je do gruntu, były niewielkie. Po jakiś 3 tygodniach zaczęły się pięknie rozkrzewiać, teraz to już wielkie krzaczory są ;:138
Pozdrawiam! Tereska :)
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Poziomki - uprawa

Post »

moje poziomki z tegorocznego siewu tez zaczynaja kwitnac....
Obrazek
Awatar użytkownika
MENA515
500p
500p
Posty: 558
Od: 9 mar 2010, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Poziomki - uprawa

Post »

majs pisze: Czy wcześniej nie rosły tam ziemniaki?. Sama siejesz poziomki czy kopiłaś gotowe sadzonki?
Nigdy nie rosły tam ziemniaki. Poza tym, rozłogi, nowe sadzonki czują się świetnie...Zauważyłam to, że co roku podlewałam je w upały odstałą wodą a w tym roku prosto z węża. Tam, gdzie uschły krzaczki, widać korzonki, tak jak bym wymyła ziemię. I to chyba jest przyczyna. Ja je akurat tam ogołociłam, bo w tym miejscu zawsze stawałam i lejąc w to miejsce sporym ciśnieniem, usunęłam z korzeni ziemię.
Saris
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 7 kwie 2011, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poziomki - uprawa

Post »

witam, chciałam zapytać jakie są Wasze doświadczenia z czerwoną plamistością liści poziomki? dopadło moje poziomki w tym roku koszmarnie (pogoda...), w ogrodniczym dostałam Topsin, wycięłam chore liście, zrobiłam oprysk... i widzę iż pojawiają się nowe liście z grzybkiem. Jestem załamana bo w tym roku wysadziłam 100 krzaczków aby się w końcu najeść poziomkami do syta...
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Spróbuj opryskać preparatem Signum jest dużo skuteczniejszy na grzybki niż Topsin.Zabieg należy powtórzyć po 2 tygodniach. I nie zapomnij o oprysku wiosennym.
brak polskich znaków
Awatar użytkownika
czarna_inez
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 19 maja 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Kochani, mrówki się wyprowadziły (dziękuję za porady udzielone w czeluściach tego wątku ;:180 ), wszytsko poszło składnie, poziomeczki wyrosły i w pierwszym roku owocują jak szalone, co więcej - owoce mają olbrzymie!!! I pojawiła się zagwozdka, co z nimi zrobić na zimę? I kiedy? One jeszcze mają mnóstwo niedojrzałych i dojrzewających owocków, żal mi ich :( A mrozy nadciągają... Czy mam je po prostu brutalnie ściąć na zimę :|
Awatar użytkownika
Bogusz_85
50p
50p
Posty: 66
Od: 14 lut 2011, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Ja mam podobne pytanie. Mam poziomki na balkonie w pojemniku i nie wiem jak je przechować przez zimę. Prosze o poradę.
Pozdrawiam,
Renia
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=47436" onclick="window.open(this.href);return false;
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Poziomki - uprawa

Post »

moje tez owocuja w pierwszym roku i tez owocki maja duze :tan i tez nie wiem co ze swoimi zrobic... ale mysle ze scinac nie ma po co, w lesie nikt nie scina i co roku przeciez owocuja, mysle tylko nad tym czy mi nie zmarzna, bo nie wiem czy zimuja czy nie, ale w razie czego to moze przykryje jakas agrowłóknina albo jakims igliwem, moze nic im nie bedzie :D

A w zeszłym roku mialam poziomki na balkonie, i przeniosłam je normalne do domu, oczywiscie liscie pousychały, ale podlewalam je, od czasu do czasu cos zielonego wypuszczało ale na wiosne znow wynioslam na balkon i znow pieknie sie zazieleniły, ale nie bylo mnie w domu jak było gorąco i po prostu je wysuszylam, i juz potem nie staralam sie ich reanimowac :P w kazdym razie spokojnie do domu mozna je przeniesc :D
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Na obcinanie liści to już troszkę za późno jezeli maja zostać na balkonie.
Poziomki balkonowe rosną w jakiś donicach albo pojemnikach z mala ilością ziemi mroź będzie je atakował z każdej strony. Trzeba zabezpieczyć donice gdyż mogą nam popękać.
Poziomki ostawić w miejscu osłoniętym od wiatru (najlepiej na kawałku styropianu), wysciolkowac słomą, zasypując także rośliny,zabieg ten wykonujemy dopiero jak zaczną się mrozy. Jeśli nie mamy słomy to można zasypać wierzchnia warstwę w donicy torfem, i opatulić biała agro.
brak polskich znaków
Awatar użytkownika
czarna_inez
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 19 maja 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poziomki - uprawa

Post »

A moje rosną na grzędzie, też nic nie robić i dać im "umrzeć" na mrozie?
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Poziomki - uprawa

Post »

czarna_inez
Rozumiem ze ta grzęda, to grządka, czyli rosną w gruncie.
Zasada ta sama słoma i agro.
Wiosna odsłaniane spod słomy będą troszkę dziwnie wyglądać, dojdą do siebie jak dostana swiatla.
Pozdrawiam.
brak polskich znaków
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”