Dozownik,inżektor

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Ankakoz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 10 wrz 2010, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: INŻEKTOR

Post »

Czy może być stosowana woda ze stawu, ponieważ słyszałam, że inżektor może się zapychać?
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: INŻEKTOR

Post »

Małe zanieczyszczenia nie zatkają Inżektora, natomiast na większe (jeśli jest możliwość ich zassania) stosuje się filtry:
A - filtr od strony zasobnika nawozu
B - filtr od strony głównego zasilania wodą
C - inżektor

Obrazek
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Krzychu30
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 paź 2011, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy warto kupić dozownik do nawozów firmy Substral?

Post »

Miałem taki dozownik substral,ale po kilku tygodniach za każdym razem nie pobierał nawozu z pojemnika.Wygodny jest, ale nie polecam na większe ogrody.Mam pompę ogrodową i pojemnik 200l.Wystarcza na nawożenie całego ogródka.Polecam.
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Czy warto kupić dozownik do nawozów firmy Substral?

Post »

A czemu nie zastosować zwykłego opryskiwacza (np Marolex'u) zamiast kupować dodatkowe "urządzenie". Opryskiwacz większość z nas ma. Jak się przekonałaś Mija i tak trzeba pierw nawóz całkowicie rozpuścić (chyba nie łudziłaś się, że wsypiesz do niego nawóz w granulacie i od razu będziesz mogła nawozić dolistnie :-) więc zwykły opryskiwacz świetnie się do tego nadaje a odpowiednią dawkę sobie ustalisz rozpuszczając nawóz w odpowiedniej ilości wody.
Ja tak "ratowałem" w ubiegłym roku swoje różaneczniki (i nie tylko) - naprawdę opryskiwacz jest wystarczający.
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Widziałam w sprzedaży coś podobnego firmy Zielony Dom w postaci litrowej konewki. Ciekawa jestem, czy po wypryskaniu gotowego preparatu da się uzupełnić zbiornik innym, rozpuszczonym nawozem. Wiecie coś na ten temat?
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Czy warto kupić dozownik do nawozów firmy Substral?

Post »

Nie wiem czy myślimy o tym samym ale jeśli mówisz a czymś takim, w którym sprzedawano między innymi środek na komary ("Pożegnanie z komarem", "Pożegnanie z kretem" itp) to mam to. W geście rozpaczy bezsilnej walki z komarami tego lata kupiłem to.
Potwierdzam, że to jest wielokrotnego użytku - po wypryskaniu środka oryginalnego można spokojnie wlewać "swój" preparat i dalej używać.
Jednak moim zdaniem strumień jaki się z tego leje (mimo regulacji) jest zbyt "ciężki" - w moim odczuciu nie nadawałby się do dolistnego nawożenia roślin.
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czy warto kupić dozownik do nawozów firmy Substral?

Post »

sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Czy warto kupić dozownik do nawozów firmy Substral?

Post »

A ja dokładnie o czymś takim pisałem tylko moja opinia dotyczy nawożenia dolistnego innych roślin niż trawa na trawniku :-) jak jest w opisie tego środka. Tylko widzę, że w przypadku nawozu dolistnego do róż np już sama dysza jest trochę inna niż w tym pierwszym więc być może jednak w zależności od tego do jakich roślin ma być stosowany to dysze jednak dają różny rodzaj strumienia. W takiej sytuacji moja opinia może nie być właściwa.
Awatar użytkownika
bobsone30
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 12 maja 2012, o 13:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Czy warto kupić dozownik do nawozów firmy Substral?

Post »

Witam dziś stałem się także posiadaczem tego urządzenia jeszcze nie testowałem lecz w poniedziałek sprawdzę działanie i dam znac
Co ma wspólnego VW z prezerwatywą? - oba przeszkadzają w ruchu :D
pikks
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 14 maja 2012, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Dozownik do podlewania doniczek i skrzynek balkonowych

Post »

Witam, kupiłem te dozowniki: http://www.greenmill.pl/produkt/dozownik-gb3012c

Czy ktoś ma z tym doświadczenie? Bo tu są pewne problemy. Robiłem wszystko zgodnie z instrukcją, ale ten system nie jest niezadwodny. Często działa, ale nie na zawsze.

1 próba: dozownik działał z 3 dni pod rząd. Podlewał pięknie a ja dolewałem wodę do zbiornika. Oczywiście zwracając uwagę, aby
poziom wody w zbiorniku nie był umiejscowiony wyżej od górnej części dozownika. Po 3 dniach woda w głowicy dozownika została absorbowana przed ziemię, ale kropelki nowe wody ze zbiornika przestały chodzić do dozownika. :/ Nie rozumiem dlaczego.

2 próba: napełniłem z powrotem dozownik wodą... zaczał działać. Widziałem nowe kropelki wpadać do dozownika. Jednak trwało tylko kilka godziń.

3 próba: to samo jak w pkt. 2.


Co mam robić? Nie mogę za bardzo ufać tego dozownika w razie mojego wyjazdu na dłuższy okres. Nie wiem czy ja robię coś nie tak, czy takie dozowniki są wadliwe z natury?!?!
Może ktoś miał podobne doświadczenia?

Dziękuję za rady
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Dozownik do podlewania doniczek i skrzynek balkonowych

Post »

Może reklamować produkt. :wink:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
sagram
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 5 sie 2011, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dozownik do podlewania doniczek i skrzynek balkonowych

Post »

pikks pisze: Podlewał pięknie a ja dolewałem wodę do zbiornika. Oczywiście zwracając uwagę, aby
poziom wody w zbiorniku nie był umiejscowiony wyżej od górnej części dozownika.
U mnie działa już drugi rok a właściwie to działają bo mam ich więcej. Za doniczkami stoją butelki jedno litrowe po napojach i są wyższe od doniczek więc na poziom wody o którym piszesz w ogóle nie zwracam uwagi. Gdy woda się kończy w butelce nalewam wpierw do dozownika a później do butelki i znów wszystko działa. Spróbuj przedmuchać wężyki tylko to przychodzi mi do głowy.

pzdr
pikks
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 14 maja 2012, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dozownik do podlewania doniczek i skrzynek balkonowych

Post »

dzięki wielkie... teraz znów 2 dzień, że działa. Zobaczymy jak długo będize.

A czy wiesz może dlaczego piszą, że poziom wody musi być niższy niż dozownik jak działa nawet jeżeli jest wyższy? :/
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”