Domek na działkę - gotowy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Zupełnie zielona
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 24 lut 2008, o 16:55
Lokalizacja: opolskie

Domek na działkę - gotowy

Post »

Proszę o pomoc - czy domek postawić mniej więcej w środku działki, czy raczej w kącie, tam gdzie jest cień? Gdzie kupić taki domek? Czy te z OBI się nadają? Na co zwrócić uwagę przy kupnie?
Zupełnie zielona
Awatar użytkownika
Krzysztof
50p
50p
Posty: 52
Od: 25 mar 2007, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Nie podajesz wielkości działki, może dom z bali ? w gazecie Oferta można znaleźć takie domy do przeniesienia i ponownego montażu.
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Jeśli to jest działka w ramach ROD, to trzeba sie zaznajomić z regulaminem.
Jest tam mowa w jakim miejscu może być postawiony domek.
Niestety na resztę pytań nie potrafię Ci odpowiedzieć.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Zupełnie zielona
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 24 lut 2008, o 16:55
Lokalizacja: opolskie

Post »

Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi. Działka ma 3,8 ara. Dom z bali to jest chyba kosztowna sprawa. Czy ocieplać taki domek, jeśli będę z niego korzystała tylko do jesieni?
Zupełnie zielona
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Zielona uważam że taki domek z drewna powinien być ocieplony zewnątrz styropianem lub wewnątrz wełna mineralną co powoduje zimą że ciepło zgromadzone wewnątrz tak szybko nie ucieka i odwrotnie latem . Domek niezamieszkiwany zimą powinien mieć przynajmniej 7 stopni ciepła . Natomiast nieogrzewany i nieocieplony powoduje gromadzenie się nadmiernej wilgoci i nieprzyjemny zapach który jest nieodwracalny.Przykład :
Moja sąsiadka kupiła domek drewniany nieocieplony i latem niestety nie może wytrzymać w środku ponieważ temperatura wewnątrz dochodzi do 35 stopni .Sufit jest tak gorący że boazeria wew. się powyginała i powsychała .Uważam że drewno można tak ocieplić żeby mieć przyjemność z przebywania w takiej altanie a nie męczarnię. :D :D :D :D :D
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Proste na dach powinny zostać użyte styropianowo-papowe połacie dachowe, które skutecznie potrafią obniżyć temperaturę w domku latem.
A tak nawiasem to raczej nie kupuj domku w wielkich marketach czyli np obi czy castoramie. W takich sklepach przeważnie przepłacisz. Ja radziłbym tak jak już wspomniano wcześniej, kupić domek w firmach zajmujących się bezpośrednio ich budową.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Na naszym rynku jest mnóstwo firm zajmujących się budową domków z drewna. :D
Awatar użytkownika
Krzysztof
50p
50p
Posty: 52
Od: 25 mar 2007, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Zupełnie zielona pisze:Dom z bali to jest chyba kosztowna sprawa.
Taki dom do przeniesienia można kupić za kilka tysięcy, w zimę jest ciepły, w lato przyjemny chłód.
Zupełnie zielona
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 24 lut 2008, o 16:55
Lokalizacja: opolskie

Post »

Dzięki piekne za wszystkie odpowiedzi od panów ogrodników w sprawie domku. Jasne, oświeciło mnie! Musi być ocieplony. Przejrzałam wiele stron z ofertami domków ogrodowych. I teraz to mnie jedno zastanawia: domek postawiony na betonowych bloczkach, tzn. że między podstawą a ziemią będzie wolna przestrzeń? Domki z bali przekraczały kwotę 10 tyś., ale przejrzę jeszcze tą gazetę Oferta.

Pozdrawiam
Zupełnie zielona
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Zupełnie zielona tak domek na betonowych bloczkach wtedy żadna woda i wilgoć Ci nie straszna. Można również bybetonować fundament który będzie wystawał ponad poziom ziemi przynajmniej 30cm ale szkoda sił i pieniędzy. Takie domki świetnie sie spisują. Polecam. :D :D :D
aks
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 10 paź 2007, o 12:15
Lokalizacja: 3miasto

Post »

Sprawdź czy w okolicy nie likwidują/modernizują jakiegoś targowiska. Można wtedy za niewielkie pieniądze kupić przyzwoitą "budę".
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Myślę że tu nie chodziło o zwykłą budę tylko o przyzwoitą altanę drewnianą. :D :D :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”