Moje sprawdzone przepisy

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Tulipanko, jako, że nie jesteś jaroszką, na pewno masz sprawdzony sposób na ugotowanie dobrego rosołu. Co do niego dodajesz, jakie mięsko, jakie przyprawy?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Naleweczko, rosołek u mnie musi być na każdą niedzielę :D
A jak go robię.
Mięsko drobiowe (najlepiej swojszczyzna, ale jak nie mam to kupuję porcję rosołową) i kawałek wołowinki. Zalewam zimną wodą i czekam aż się zagotuje. Potem zbieram z wierzchu wszystkie ''farfocle'' i dodaję: marchewkę, pietruszkę zieloną lub korzonek w zależności od pory roku, bączki cebulki lub cebulę przypieczoną na patelce, kawałeczek pora, selera, malutki listek laurowy i 2 kostki rosołowe Knorr. Gotuję to wszystko na bardzo małym ogniu. To ważne - gdy rosołek za mocno się gotuje wtedy będzie mętny. Pod koniec gotowania dodaję do smaku Vegetę, pieprz i imbir mielony. Vegeta jest wystarczająco słona więc zazwyczaj nie daję już soli.

Najlepszy do tego oczywiście makaron domowej roboty, ale ja jestem pod tym względem leniem i kupuję gotowy makaron jajeczny. Bardzo dobry i godnie zastępuje ten robiony w domu.
Awatar użytkownika
rogalm1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1421
Od: 12 mar 2008, o 09:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

ja robię prawie identycznie tylko daję jeszcze malutki kawałek buraczka wtedy ma bardziej złoty kolor
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Listek laurowy? Nie dodawałam, muszę spróbować. A imbir też dosypuję, uwielbiam w każdej postaci :)

Nie bardzo mam dostęp do "wsiowych" kur, więc gotuję rosół na kurczakach ze sklepu, to byle-co w porównaniu do kurek dziubiących na podwórku, ale mimo to nie daję kostek rosołowych ani vegety, za to próbowałam już różnych dziwnych dodatków :D

Dla smaku jagody jałowca, kilka sztuk w całości, dodaje to posmaku, a właściwie zapachu lasu, delikatnej dziczyzny. Dla koloru plasterek buraka wkładany na jakieś 20 minut przed końcem gotowania i wyjmowany, rosół jest wtedy taki złoty, wcale nie bordowy. Dla koloru kurkuma, niewiele, szczypta czy dwie, zależy od ilości rosołu, jest wtedy złoto-żółty, a w smaku nie czuje się różnicy. Dla smaku skrzydło indyka, dodaje rosołkowi na sklepowym kurczaku głębi, jakiejś takiej wytrawności. Skrzydełka kurczakowe plus kości schabowe, rosołek jest lekki, jasny, delikatny, jeśli skrzydełek jest dużo, to robi się delikatna galareta.

No tak, chyba wiem co będzie dziś na obiad :D
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Szalejesz z dodatkami Nalewko :shock: :shock: :shock: Nigdy nie próbowałam z jagodami jałowca czy burakiem burakiem.
Za to kiedyś dodawałam gałązeczkę lubczyku. Po kilku minutach gotowania wyjmowałam go, bo jak dla mnie rosół za bardzo przechodził jego smakiem :? Ale nie którzy to uwielbiają.

Ja mam to szczęście, że moja teściowa hoduje drób, więc od czasu do czasu coś podrzuci, bo synek lubi na swojskim :lol: :lol: :lol:
Masz rację - nie ma porównania. Żeby nie wiem jak kombinować na tych kupnych, nigdy nie uzyska się tego co na wsiowych. :D

Oj ale mam smaczka na ten rosołek. Chyba też zrobię i wypróbuję z burakiem ;:8
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Myyy ...,rosołek,uwielbiać rosołek.
Ja w porównaniu z wami dziewczyny nie jadam "swojskich zwierząt"
Wujek, zorał mi psyche,jak zobaczyłam koguta który lata po podwórku bez głowy :;230 :;230 :;230 I od tej pory nic"swojskiego nie jadam.

No to ja wam napiszę o moim rosołku.
Kurczaczek"taki cherlawy z budki na targu",marchewka,pietruszka(koniecznie natka),por,seler,lubczyk,liść laurowy,angielskie ziele,ząbek czosnku,mały listek kapusty włoskiej,Vegeta,sól,pieprz.Jawrzyny i wawrzyny wrzucam jako pierwsze na gotującą się wodę.Po pięciu minutach wywar jest piękny złoty.A następnie na gotujący się kłębem wywar,wrzucam kuraka.Jeszcze tylko chwilka i zmniejszam ogień by sobie wolno pyrkał,tak około półtorej godziny.
Makaron,koniecznie nitki "Czaniecki"
Pozdrowionka
Pozdrawiam Magda :)
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

W związku z tym, że sezon grzybowy trwa na dobre, podam Wam wprost genialny przepis na grzyby.
Każdy kto spróbował prosi o przepis.

Nadają się do niego wszystkie grzyby, mogą być pomieszane różne gatunki, mogą być nawet mrożone.

GRZYBY W SOSIE POMIDOROWYM

* 1 kg grzybów
* 1 kg cebuli
* 3 duże czerwone papryki
* kilka łyżek oleju

SOS
* 1 koncentrat pomidorowy, ten większy ze słoiczka i najlepiej Pudliszki
* 1 szklanka wody
* 1 szklanka oleju
* 3 łyżki octu 10%
* 4 łyżki cukru
* sól pieprz według upodobań.

Grzyby oczyścić, pokroić na kawałki i ugotować do miękkości. Cebulę pokroić w krążki, udusić na oleju aż będzie miękka. Paprykę pokroić w paski i również udusić na oleju do miękkości.

Z podanych składników ugotować sos. Dodać grzyby, cebulę i paprykę i gotować razem ok 30 min. często mieszając bo może przywierać do garnka.

Tak przyrządzone grzyby można podać od razu, na gorąco. Można je zamknąć w słoiku, za pasteryzować 20 min i przechowywać w spiżarce. Takie ze słoika można podawać od razu na zimno lub na gorąco - jak kto woli.
Można je również zamrażać, ale potem większy kłopot z rozmrażaniem. Polecam w słoikach.

Idealne danie dla niespodziewanych gości. Wystarczy tylko otworzyć słoik, przygrzać np w mikrofali i w 5 minut mamy ciepłe, pyszne danie na stole.
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Muszę to spróbować,jak będę miała grzyby :D

Wiolu,ale do sosu daje się aż szklankę oleju ;:154
Pozdrawiam Magda :)
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Magdziu, tak jest w przepisie, który mam od znajomej. Jak chcesz możesz dać trochę mniej np 3/4 szklanki.
Ja dodaję trochę więcej octu niż w przepisie, aby potrawa miała bardziej wyrazisty smak.
Awatar użytkownika
Beata703
500p
500p
Posty: 960
Od: 27 mar 2008, o 09:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój woj.śląskie

Post »

Wiolu superowe przepisy szynkę ze śliwkami już robiłam jest pyszna teraz będę robiła faszerowaną na pewno tez będzie wspaniała czekam na dalsze przepisy :lol: :lol: Pozdrawiam :D
Pozdrawiam Beata
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Moje sprawdzone przepisy

Post »

fajne przepisy, może coś jeszcze? ;:180
Awatar użytkownika
Anpio7
500p
500p
Posty: 715
Od: 7 lut 2009, o 23:34
Lokalizacja: 3city / Pomorze
Kontakt:

Re: Moje sprawdzone przepisy

Post »

Bardzo fajne przepisiki, szczegulnie te z foto prezentacją. ;:138

Pewnie na coś się skuszę aby wypróbować ;:137 :uszy
"jeśli chcesz być szczęśliwy przez całe życie - zostań ogrodnikiem "
Ogrodniczka na tymczasowym urlopie Anpio7 !!!
Apetycznie u Anpio7
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje sprawdzone przepisy

Post »

Fajne przepisy. Szybko zostawiam swój ślad, żeby mi wątek się nie zgubił :heja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”