Kiedy i jak stosować?

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
teksanski
200p
200p
Posty: 336
Od: 22 mar 2009, o 23:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów - Luszowice

Kiedy i jak stosować?

Post »

Witam:)
Proszę o opinie jak i kiedy zastosować do zakwaszania ziemi kwas azotowy 55% i w jakiej proporcji to zrobić ?Chodzi mi o zakwaszenie ziemi pod Borówki, Świerki, Cyprysiki, Tuje, Wrzosy, RH itp.
Co jaki odstęp czasu można powtarzać zabieg oraz w jakim terminie stosować ?

Druga sprawa to zastosowanie Fosforanu Monopotasowego.Czy mogę go zastosować właśnie teraz do iglaków w gruncie oraz w pojemnikach ? Jakie jest jego działanie,Jakie proporcje zastosować ?

Dzięki za ewnet. odp ;)
teksanski
200p
200p
Posty: 336
Od: 22 mar 2009, o 23:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów - Luszowice

Re: Kiedy i jak stosować?

Post »

teksanski pisze:Witam:)
Proszę o opinie jak i kiedy zastosować do zakwaszania ziemi kwas azotowy 55% i w jakiej proporcji to zrobić ?Chodzi mi o zakwaszenie ziemi pod Borówki, Świerki, Cyprysiki, Tuje, Wrzosy, RH itp.
Co jaki odstęp czasu można powtarzać zabieg oraz w jakim terminie stosować ?

Druga sprawa to zastosowanie Fosforanu Monopotasowego.Czy mogę go zastosować właśnie teraz do iglaków w gruncie oraz w pojemnikach ? Jakie jest jego działanie,Jakie proporcje zastosować ?



Dzięki za ewnet. odp ;)

W internecie znalazlem taki przepis:

Kwas azotowy (65% HNO3)

dawka kwasu azotowego w ml/1000 l wody = 63 x (w ? 0,7)/(0,65 x 1,4) = 69,23 x (w-0,7)



gdzie:

63 ? masa cząsteczkowa kwasu azotowego

w ? zawartość HCO3 w me (milirównoważniki)/dm3 wody

0,7 ? zawartość HCO3 w me/dm3 jak powinna zostać w wodzie

0,65 ? stężenie % stosowanego kwasu azotowego

1,4 ? gęstość kwasu azotowego 65% (g/cm3)



gdy zawartość dwuwęglanów wynosi 2,6 me/dm3 wody to:

dawka kwasu azotowego = 69,23 x (2,6?0,7) = 131,5 ml/1000 l wody

Czy to będzie dobry wzór ?

Dzięki za ewnet. odp
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Kiedy i jak stosować?

Post »

Takie naukowe wywody i wzory ,może i dobrze, ale najbardziej w temacie byłby pomidoro, a tak praktycznie ,gdy zastosujesz od 0,1% do 0,2 % roztwór to nie popalisz nawet liści. Musisz wziąć pod uwagę ,że zasilając teraz dostarczasz dość duże ilości azotu ,a to już trochę późno. Dość dobrze także zakwasza siarczan amonu dając około 30 g ma 1m2 posypowo, ale też pewnie będzie lepiej późną wiosną, może teraz będzie najlepiej dać fosforan monopotasowy na przezimowanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”