Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy"cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Adam S.
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2347
Od: 18 mar 2009, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy"

Post »

Ale piękne to Twoje serduszko Kasiu i jakie zdrowiutkie ;:138
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy"

Post »

forumowicz!
Radziłabym Ci nie proponować oprysków wodą święconą.Ona służy do innych celów.To wcale nie jest śmieszne.
Awatar użytkownika
wampir_wawelski
100p
100p
Posty: 197
Od: 31 gru 2008, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków/Myślenice

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy"

Post »

Witam,

powiedzcie mi, czy to jest już zaraza ziemniaczana? moje ogórki już wyglądają dramatycznie:
Obrazek

Obrazek
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy"

Post »

Wampirku, zaraza to to na pewno nie jest, bo ona nie atakuje ogorkow. Z kolei maczniaka rzekomego nigdy nie widzialam na pomidorach.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
wampir_wawelski
100p
100p
Posty: 197
Od: 31 gru 2008, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków/Myślenice

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy"

Post »

no właśnie, coś mi sie nie podoba, bo generalnie u mnie na polu nie ma jeszcze żadnych objawów, a tutaj pod folią taki stan... inny fakt jest taki, że mi je dość podmoczyło po ostatnich opadach i woda podeszła pod tunel.... Miedzianem profilaktycznie pryskałem je 3 razy w sumie... i to jest dziwne. Na innych, znaczy pomidorach, arbuzach nic się nie dzieje a tutaj masz...
11krzych

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy"

Post »

forumowicz pisze:Wobec podejrzeń, że uprawiam tu kryptoreklamę środków chemicznej ochrony roślin od dziś będę polecał do ochrony warzyw opryski z .... wody święconej. Jest to środek jak najbardziej ekologiczny i teoretycznie powinien być skuteczny.

Pozdrawiam
Żarty sobie robisz z tą ekologicznością. Jeszcze ktoś uwierzy. H2O przetrzymywana kilka dni w temperaturze pokojowej, do której kilkaset osób dziennie wkłada "czystą" rękę. Żywa woda.
Gosika_M
100p
100p
Posty: 188
Od: 29 mar 2011, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: malopolskie

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy"

Post »

Wampir wydaje mi sie że one po prostu sa podmoczone za bardzo i dlatego tak sie stało. Ja na Twoim miejscu podlewałabym mniej obficie jak zazwyczaj i powinny dojsc do siebie. A jak nie to trzeba by było sie bardziej zagłębić w temat chorób ogórków z czego ja juz tak bardzo sie nie znam ;)
Pozdrawiam
Gosia
Zapraszam do mojego ogródka http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=44155" onclick="window.open(this.href);return false;
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy"

Post »

11krzych pisze:Żarty sobie robisz z tą ekologicznością.
Jakiś chlorowodorek prokamokarbu albo inny cymoksanil - to zdaniem niektórych chemia, i słusznie. Ale taki np. Enterococcus faecalis - saprofit człowieka ,którego może nosić na skórze rąk- toć to czysta ekologia. Bakteria współżyjąca z człowiekiem jak jego własna żona. :lol:

Pozdrawiam i miłego dnia życzę
dorot
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 2 wrz 2010, o 08:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Uprawa pomidorów pod osłonami.

Post »

Witajcie, czy ktoś z was uprawia pomidory w tunelu foliowym z wyłożoną na ziemi włóknina na chwasty? Czy tak można? włóknina jest czarna i boję się że to mocno podniesie temperaturę w tunelu. Liczę na wasze doświadczenie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 903
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa pomidorów pod osłonami.

Post »

U mnie rosną na czarnej agrowłókninę od ładnych paru lat i naprawę im to służy.
Nie zauważyłem żeby temperatura się podniosła (ale tu zaznaczę że preferuje krótkie tunele tzn 20m)
W tunelu jest mniej wilgoci , a gleba moim subiektywnym zdaniem ma lepsze stosunki wodne . Pomimo upałów i braku jakiegokolwiek cieniowania , pomidory nigdy nie więdły.
tutaj tez małe zastrzeżenie , pomidory sadzę w połowie kwietnia więc w najwyższe upały ziemia jest już zacieniona trochę od pomidorów , nie umiem powiedzieć jak się to zachowuje przy nasadzeniach na zbiór jesienny , ale Ekopom tak sadzi więc tez musi być ok :)
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
dorot
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 2 wrz 2010, o 08:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Uprawa pomidorów pod osłonami.

Post »

Dzięki za informacje ja mam tunel 7x 30 i w tym roku miałam bez włókniny. Mocno się namęczyłam z chwastami. W przyszłym roku w takim razie dam włókninę będę miała łatwiej. A pomidorki mam cudne...
Awatar użytkownika
jarson64
500p
500p
Posty: 554
Od: 27 cze 2011, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Uprawa pomidorów pod osłonami.

Post »

Mam w swoim foliaczku pierwszy rok czarną agrowłókninę, i muszę powiedzieć, ze jest rewelacyjna, dużo mniej roboty. Włóknina wyeliminowała chwasty prawie do zera. Polecam wszystkim. :heja
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
pozdrawiam Jarson
Moje krzyżówki
Kasencja

Re: Uprawa pomidorów pod osłonami.

Post »

jarson64 pisze:Mam w swoim foliaczku pierwszy rok czarną agrowłókninę, i muszę powiedzieć, ze jest rewelacyjna, dużo mniej roboty. Włóknina wyeliminowała chwasty prawie do zera. Polecam wszystkim. :heja
U mnie w namiocie nie mam czarnej agrowłókniny, a chwasty wyeliminowałam prawie do zera :D . Tak intensywnie nad nimi pracowałam, że od półtora miesiąca nie rosną w ogóle i się nudzę :lol: , autentycznie.

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”