Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
MENA515
500p
500p
Posty: 558
Od: 9 mar 2010, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

PHOENIX pisze:Dopiero zaczynam bawić się uprawą pomidorów w tunelu i już z rozpędu chyba popsułam swoje "zabawki" , czytałam o tym usuwaniu liści i czytałam ...no i pogalopowałam do folii i upitoliłam wszystkie dolne liście do pierwszego grona ych pomidorów zbiorę parę garści , a u niektórych do pierwszych kwiatostanów ,
Uczymy się na błędach. Wiedzę najlepiej przyswaja się razem z doświadczeniem :D. Myślę, że nie jest to tragedia o ile tych liści nie jest zbyt mało. U mnie nie było by co obrywać powyżej pierwszego grona, bo między jednym gronem a drugim są 2-3 liście :). Gdzie mogłam, zostawiłam i pod pierwszym. Ale w kilku krzakach nie dało rady przez zarazę ziemniaczaną :x I tam, gdzie był spory niedobór magnezu poobrywałam te najbardziej pożółkłe części liści. Reszta została.
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Wanderka, teraz są potrzebne wszystkie składniki, więc wypada na kurzą gnojówkę. Być może trzeba będzie dołożyć coś z pojedynczych nawozów, a może nie. To już będzie zależeć od wyglądu pomidorów za jakiś czas.

Pozdrawiam, kozula
Awatar użytkownika
PHOENIX
50p
50p
Posty: 86
Od: 6 lis 2009, o 23:18

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Maraga
11krzych
MENA515

Dziekuje Wam za słowa otuchy i szybką odpowiedz . Forum czytam zapalczywie , w ramach relaksu i odskoczni od pędu codzienności . Szperam w wątkach starych i nowych , ale wobec takiego natłoku informacji trudno czasem wypośrodkować "złote środki" .. :wink: Chyba trzeba po prostu wybrać sobie mentora i bazować na jego opiniach - ja wytypowałam Kozulę i forumowicz . Mam nadzieję ,że korzystając z ich porad jakoś dobrnę do końca sezonu pomidorkowego i bardziej szczęśliwie wkroczę w następny . Oczywiście napiszę i sfotografuję efekty mojej spontanicznej głupoty , bynajmniej będzie z tego jakiś pożytek instruktażowy- kronika "cierpliwych inaczej " ;:224 . Na szczęście liści na krzakach jest dużo i wyglądają na zdrowe -niektóre nawet za bardzo liściate-mimo mojego strzyżenia i tak tłoczno. Dziś zapodałam im papu z gnojówki i czekam............ :roll:


PS Maraga-pytałaś o Phoenix (czy to miasto w USA?)- nie- to tatuaż , mieszkam w PL ;:7
Awatar użytkownika
wampir_wawelski
100p
100p
Posty: 197
Od: 31 gru 2008, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków/Myślenice

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Witam,

mam takie pytanie do Was. Czy są jakieś specjalne zasady ogławiania krzaczków pomidora? bo u mnie osiągnęły swoje możliwości wzrostu w jak sie okazuje, nie wystarczająco wysokim tunelu foliowym. Urywam pęd główny trochę ponad 4 lub 5 gronem.. i tyle właściwie. Pytam, abym czegoś znowu nie spartolił.
Pozdrawiam 8-)
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

wampir_wawelski pisze:Urywam pęd główny trochę ponad 4 lub 5 gronem.
O, to faktycznie niski masz ten tunel. Ja w gruncie mam ogłowione pomidory za 4-5 gronem ale w gruncie na wyższych piętrach już by nie dorosły. O ile dobrze pamiętam, gdzieś tu Tadeusz pisał o opuszczaniu w dół w takiej sytuacji krzaków pomidorów.
Tu właśnie ogłowione , prawie 2 metrowe krzaki:

Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Ooo! Kurka! Spóźniłam się z przeczytaniem. Właśnie wracam od pomidorów które ogłowiłam :evil: a mogłam puścić w dól, one właściwie same już w dół rosły, ale nie wiedziałam, ze tak można. Eeech! Musze zabierać komputer ze sobą kiedy idę w pomidory :;230
Awatar użytkownika
MENA515
500p
500p
Posty: 558
Od: 9 mar 2010, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

U mnie właśnie w dół idą Orange strawberry :). Wiążą 6 grono, ale 4 i część piątego niestety prawie nie maja pomidorków. To zasługa zbyt kiepskiej gleby i nawożenia, bo zapyliły się wszystkie kwiatki :(. W sumie wszystkie prawie odmiany rosły równo i we wszystkich całe czwarte i część piątego grona, to "mikroskopijne" pomidorki, które już nie urosną ;:223 Poddaję im pokrzywówko- krowówkę :wink: i odrobinę magicznej siły. Z tym, że jako ziemia nie była nawożona, postanowiłam podlewać je co 4 dni, ale malutka dawką gnojówki. Może to lepiej podziała w ich sytuacji. Oczywiście uważnie je obserwuję, by nie przeholować :). Tym czasem ziemia w której będą rosły za rok poszła do badania, abym wiedziała ile ma azotu, magnezu, potasu i wapnia, oraz jakie ma dokładnie pH. Próbek było sporo, bo przy okazji się załapałam, jak mąż wiózł swoje próbki ziemi do badania. Mam możliwość zbadać ziemię także pod kontem chlorków, fosforu...i jeszcze czegoś, ale nie pamiętam :wink: Powiedzcie mi, napiszcie w sumie co jeszcze powinnam wiedzieć na temat ziemi dla pomidorków?
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Widziałam na sąsiednich działkach, że zaraza ziemniaka się zaczyna, czym mam ratować swoje pomidory? Mają pierwsze oznaki, a owoce już duże.
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

[bTralaluszy][/b] a możesz opisać dokładniej, jak wyglądają "pierwsze oznaki"? Pytam, bo u mnie kilka krzaków też nie wyraźnie wyglądają :cry:
Awatar użytkownika
Rybka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1672
Od: 30 lip 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Nad ranem ma byc u mnie 4 stopnie :shock: :shock: ( nie pamietam zeby kiedykolwiek w lipcu byla taka zimna noc) i mam dylemat czy zamknac szklarnie na noc. Co bardziej zaszkodzi pomidorom, dwie zimne noce (jutro ok 5 stopni), czy zamkniecie szklarni?
"Bo trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwą być i z życia drwić"
pozdrawiam Beata
Awatar użytkownika
Rybka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1672
Od: 30 lip 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Podpowie ktos?....zaraz czas ;:19
"Bo trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwą być i z życia drwić"
pozdrawiam Beata
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 903
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

zamknięcie im nie zaszkodzi , chłód tak :)
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
Awatar użytkownika
Rybka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1672
Od: 30 lip 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Dzięki ;:136
"Bo trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwą być i z życia drwić"
pozdrawiam Beata
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”