Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tkordus
200p
200p
Posty: 231
Od: 17 mar 2010, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Ja mam taką prośbę, czy może ktoś raz i dosadnie napisać od czego liście pomidorów zwijają się w ruloniki?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Nie bądź taki poważny tkordus , bo może być od ciepła ,mało wody (a także zalanie),a ja miałem odmianę w zeszłym roku odmianę rosavita i też mocno się zwijała, a więc odmiany niektóre nie wytrzymują wyższych temperatur .
Awatar użytkownika
tkordus
200p
200p
Posty: 231
Od: 17 mar 2010, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Jeśli za poważnie i stanowczo to zabrzmiało to przepraszam :) ;:7

Rozumiem że za bardzo się tym nie przejmować ?
Adam S.
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2347
Od: 18 mar 2009, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Powszechne w tym roku są takie objawy ... u mnie również . Podejrzewam , że najprawdobodobną przyczyną zwijania liści są za niskie lub za wysokie temperatury , rośliny maja utrudnione pobieranie(przyswajanie )składników pokarmowych\ mineralnych . A ostatnio pogoda serwuje nam skoki temperatur ... w zeszłym tygodniu było 10-15stopni , a dziś 30st.
Znalazłem taką lekturę i dochodze do wniosku , że dlatego pomidory głodują (zwijają liście )
http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=2136
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Mousefishyork, dałaś wcześniej nawóz fosforowo potasowy, to teraz kolej na pokrzywówkę. Pomidory powinny ruszyć z kopyta.
greenmagic, g...uzik prawda. To co dałeś miesiąć temu jest już dawno zapomniane. Grube krzaki i małe owoce, to za małe stężenie soli w podłożu. Kup jakis nawóz wieloskładnikowy do pomidorów, tak będzie najprościej. Zapodaj kilka razy, a owoce zaczna rosnąć. Może być konieczne wycięcie po jednym liściu między gronami, jeśli są zbyt duże.

Pozdrawiam, kozula
Awatar użytkownika
wampir_wawelski
100p
100p
Posty: 197
Od: 31 gru 2008, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków/Myślenice

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Witam,

czy brak jakichś składników pokarmowych, może powodować dłuższe dojrzewanie owoców? mam dużo zielonych i dorodnych okazów, ale żaden nawet nie robi się żółty - nie mówiąc o czerwonym. Tak czekam już na tą sałatkę z własnych pomidorów i się doczekać nie mogę, aż zaczynam się martwić, czy wszystko jest w porządku...
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Nie bądź, w "gorącej wodzie kąpany", przyjdzie czas, to dojrzeją, chyba sam je będziesz jadł, to po co Ci "przyśpieszacze".

Większość się wkurza widząc piękne zielone pomidory które nie zmieniają koloru, a jedną z przyczyn , to z pewnością zimna i mokra pogoda, dzień ,dwa słońca i dojrzewanie pomidorów ruszy z kopyta, zazwyczaj pierwsze dojrzałe pomidory pojawiają się w połowie lipca, więc nie jest tak źle.
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 903
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

spokojnie :D , jest taki moment , że pomidory sprawiają wrażenie , że już , już zaczną się czerwienić . Łazi się codziennie i zagląda, a one jak były zielone , tak są . Wiec trzeba się uzbroić w cierpliwość :)
OOO Tadeusz mnie wyprzedził no to ja tez tak mam :;230, ale u mnie już bieleją trochę, wiec za chwile i czerwienieć będą :D
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
Awatar użytkownika
tkordus
200p
200p
Posty: 231
Od: 17 mar 2010, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Ja się cieszę że nadal są zielone bo może jeszcze urosną ;:138
Awatar użytkownika
PHOENIX
50p
50p
Posty: 86
Od: 6 lis 2009, o 23:18

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Witam. Dopiero zaczynam bawić się uprawą pomidorów w tunelu i już z rozpędu chyba popsułam swoje "zabawki" , czytałam o tym usuwaniu liści i czytałam ...no i pogalopowałam do folii i upitoliłam wszystkie dolne liście do pierwszego grona , a u niektórych do pierwszych kwiatostanów , a teraz siedzę , czytam dalej ... Pewnie w nagrodę zamiast pięknych pomidorów zbiorę parę garści orzeszków ..orzesz ty :( głupia , oj głupia :oops: Myślicie ,że jest jeszcze nadzieja na duże owoce u tych co nie zawiązały jeszcze owocków ,a już mają podgolone listki ?
Awatar użytkownika
wanderka
200p
200p
Posty: 201
Od: 26 cze 2008, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Jeśli swoje ostatnio lekko przeazotowałam- miały 3 tyg przerwy od nawożenia (poza dolistnym siarczanem miedzi) to podlewać teraz pokrzywkowką, gnojówką kurzą czy może na zmianę? Jak lepiej? Gdzieś mi w oczy wpadło że chyba to co kurze jest bardziej zbilansowane?
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Phoenix (czy to miasto w USA?)
Dam Ci dobra radę.Czytaj uważnie wszystkie tematy dotyczące upraw warzyw a szczególnie pomidorów.I nie działaj pochopnie.Bo zepsuć łatwo a naprawić nie zawsze się da.Jak masz czas to wracaj do początków tego forum.Możesz wiele nauczyć się.Sama często czytam te stare wątki.Są aktualne cały czas.Nie sugeruj się jedną czy dwiema wypowiedziami.Najlepiej wcześniej upewnić się czy ktoś dobrze to robi.
Owoce pewnie będą ale jakie to Ci nie powiem bo nie robiłam tak nigdy ze swoimi.Może ktoś bardziej doświadczony Ci na to odpowie.
Pozdrawiam.
11krzych

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

@PHOENIX

Urosną. Zrobiłem tak na jednym krzaku, bo musiałem. Urosły, choć nie tak jak te nieoberwane. U mnie nie ma to wpływu na wyższe grona, więc się nie martw. Będzie dobrze.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”