Sekator - jaki wybrać?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
chwaścik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 643
Od: 28 maja 2007, o 07:22
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

hanka55 pisze:Chwaściki, chwaściku :?
Ty się naprawdę nie przejmuj i nie miej żadnych wyrzutów sumienia.
No, powiedzmy, że się nieco uspokoiłem :)
Pozdrawiam
nikodem
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 16 lut 2008, o 20:40
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Post »

zbyszek zagórski pisze:Dzięki za odpowiedź. Wczoraj kupiłem Felco 8 oraz Felco 310. Po wczorajszym i dzisiejszym cięciu winorośli jestem bardzo zadowolony z zakupionych sekatorów. Ręka w ogóle się nie męczy. Nie ma odcisków. Cienkie ostrza pomagają w precyzyjnym cięciu.
Zbyszku, gratuluję zakupu! Felco jest królem sekatorów. Jak ktoś raz miał go w ręce, to nie zamieni na żaden inny. Sam używam Felco 2 do winorośli i mimo, że jestem leworęczny (a są też Felco wersje dla lewusów), to ten sekator mnie jeszcze nie zawiódł. Zeszłoroczne łozy miały i ponad 1 cm grubości, a Felco radził sobie z nim znakomicie. Sekator nie ma żadnych plastikowych elementów, jest wykonany z lekkiego stopu, ma dobry profil, jest ergonomiczny. Przy winoroślach dobry sekator to podstawa.
Wada tych sekatorów, to ich cena (>100 zł), no ale może warto kupić jeden porządny sekator i nie zawracać sobie głowy? Dodam, że mają dożywotnią gwarancję :-)

Pozdrawiam, Nikodem
mirek1956
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 4 lis 2006, o 14:53
Lokalizacja: Starachowice

Sekator

Post »

Witam!!! nie wiem czy w tym dziale, ale innego nie widzę. Mam pytanie odnośnie sekatora? Jaki kupić do cięcia drzewek owocowych? Miałem już kilak ale nie spełniają moich oczekiwań.Nie chodzi mi o te z najwyższej półki ale w dobrej cenie i dobre.Proszę o markę i typ Z góry dziękuje Mirek
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Mirku - odpowiedź zależy od tego, jak często i jak "intensywnie" zamierzasz eksploatować owe narzędzie. W zasadzie (tu zaraz rozgorzeje gorąca dyskusja, po tym co napiszę :lol: ) uważam, że jeśli ktoś ma kilka (3-5) drzewek i do tego parę krzewów to marka, typ nie mają znaczenia - mogą być i te sekatory po 4,99 :lol: , najlepiej dwa - jakby jeden nie wytrzymał trudu pracy. Jeżeli chcesz jednak mieć sekator porządny, ale w jeszcze rozsądnej cenie - to polecam sekatory Gardeny (oprócz kowadełkowych). Są bardzo dobre do upraw amatorskich. Z profesjonalnych - ale już drogich - polecam Felco 2 (klasyka :lol: ), a z dużych - Fiskars, Bahco. Są już na rynku podróbki z Dalekiego wschodu :twisted: - ale nimi nie pracowałem, więc po prostu nie wiem
Pozdrawiam serdecznie :wink:
cx

Post »

Witam.
Sekator to podstawowe narzędzie ogrodnika.Do uwag Poma dodam jeszcze jedno- najbardziej podstawowy podział na sekatory jednoręczne (taki mały) i dwuręczne(na długich rączkach).Sadownicy w większości używają dwóch marek-Bahco i Felco inne w tych grupach praktycznie się nie liczą.Ale...są wyjątki,czasem coś komuś dobrze leży w dłoni i używa gorszego narzędzia bo się przyzwyczaił-ja mam swoją malutką Gardenkę i lubię ją bo lekka i mieści się w kieszeni.Żona całe cięcie letnie wykonuje małym Fiskarsem z obrotową rączką.Jest to narzędzie amatorskie ,ale najwyższej klasy i na działkę polecam.Cena stosunkowo niewysoka i działkowcowi będzie służył długo(w sadzie wytrzymuje tylko jeden-dwa sezony).I lepiej działkowcowi więcej zainwestować w sekator jednoręczny niż w dwuręczny.Jednoręczny ma więcej zastosowań i będzie częściej używany.
A jak ktoś ma budżet nieograniczony to wybór jest prosty:jednoręczny Felco,dwuręczny Bahco i tyczkowy "żyrafa"Fiskars.
Hej.
robj27
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 21 mar 2009, o 19:48

Post »

Witam!
Też szukam dobrego sekatora i w pierwszej chwili wybrałem Gardene 8792, ale po przeczytaniu kilku postów coraz bardziej skłaniam się ku Falco(nie wiem czy dobrze).
Nie mogę znaleźć sekatora falco 2, jaki nowy model można polecić?
Na stronie producenta znalazłem falco 7 i falco 8, który z nich będzie lepszy?
Czy może coś innego?
Pozdrawiam
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Felco, nie Falco :wink: W zasadzie my pracujemy na różnych modelach (2,4,7,8,11). Prawie identyczna jak "dwójka" jest "jedenastka" - Felco 11 (ma tylko nieco węższe ostrza). Podobna też jest "czwórka" - tylko nie ma profilowanej rączki. Felco 7 i 8 to modele profesjonalne - nieco cięższe... no i są droższe. Zasadnicza różnica pomiędzy Felco 7 a 8 to obrotowa rękojeść. Ja właśnie pracuję takim sekatorem (Felco 7) i nie narzekam... ale wiele osób nie potrafi się przyzwyczaić do obrotowej rączki :wink:
PS. podam Ci na PW namiary głównego dystrybutora - zadzwoń, popytaj - Felco 2 powinni mieć :wink:
Pozdrawiam serdecznie :wink:
robj27
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 21 mar 2009, o 19:48

Post »

Tak, oczywiście FELCO.
Dzięki i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
vins
50p
50p
Posty: 65
Od: 9 mar 2006, o 00:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post »

pomolog pisze:Mirku . Są już na rynku podróbki z Dalekiego wschodu :twisted:
Mówisz o podróbkach sekatorów felco?
phelix
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 8 kwie 2009, o 18:32
Lokalizacja: Łódż

Post »

nauczony doświadczeniami z sekatorami, nożycami itp. ktore zawodziły, kiedy były najbardziej potrzebne, z krwawiącym sercem/ceny/ zakupiłem "wolfy"i fiskarsy".minęło kilka lat i juz grosza więcej nie wydałem.
Uważaj, słyszą Cię uszy wroga!
radek11
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 14 maja 2009, o 21:11

Sekatory

Post »

czy ktos z Państwa moze mi doradzic wybór dobrego sękatora??? jest bardzo duza konkurencja na rynku i nie wiem kyóry wybrac... mam na oku ten http://www.ekwasek.pl/index.php?product ... rod_id=207
mozecie mi pomóc?? będę bardzo wdzieczny.
Rakusm
50p
50p
Posty: 92
Od: 17 lis 2008, o 13:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sieradz

Post »

Polecam wszelkie sekatory i inne narzędzia ogrodnicze z "fiskarsa"...chyba tak to się pisze:D
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Też używam Fiskars i z ich narzędzi jestem kontent.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”