Ogrodzenie z siatki. Osadzanie słupków itp.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Łysy
200p
200p
Posty: 352
Od: 22 cze 2008, o 21:27
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

Napisz Zula z jakiego materiału masz słupki i jak wysokie jest ogrodzenie.

Ps. Znasz może podręcznik "Amatorska tresura psów" ( Antoni Brzezicha PWRiL 1989 r.) - tam jest rozdział na temat zwalczania złych nawyków u psów - także ucieczek...
DRIPOL
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 1 sie 2007, o 19:55
Lokalizacja: Połaniec woj świętokrzyskie

Post »

Polecam zakup pastucha elektrycznego i po sprawie .
ZULA
100p
100p
Posty: 120
Od: 8 sie 2007, o 21:39
Lokalizacja: WARSZAWA

Post »

Wydawnictwa poszukam i chętnie poczytam , bo straszne utrapienie mam z psami, nie dośc zę sie podkupują pod siatkami to jeszcze je przeskakują....żeby tylko moje niszczyły to pal licho, ale szkody sąsiadom wyrządzają w ich ogrodzeniach...
wydawało mi się że najprościej będzie te słupki przedłużyć , ale nie wiem dalej gdzie szukać tych kształtowników do przedłużenia (pod kątem) słupków i jak tego szukać, jak się nazywaja fachowo...

taki pastuch elektryczny już tez mi przychodził do głowy ale boję się ze względu na dzieci które przebywają na podwórku i się bawia w oklocy ogrodzenia,
może najlepiej by było zastosowac wszystkie trzy pomysły ?

Wczoraj zobaczyłam u sąsiada, że on do słupków przytwierdził po prostu bambusowe kijki długości 1 m (po 1 zł!) więc podwyższył je w ten sposób o jakieś 05, m i do nich przyczepił siatkę ...wydaje mi się to łatwe do zrobienia nawet przez kobietę i tanie, więc spróbuję póki co takiej metody.


Pozdrawiam i dziękuje za pomysły.
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Jeśli masz silne psy,mogą zerwać taką konstrukcję, jeśli skoczne, to szybko te pół metra wytrenują :? . Zresztą jeśli nauczyły się podkopywać, to obawiam się, że podwyższenie ogrodzenia nic nie da :( . Może pastuch będzie lepszym rozwiązaniem? Napięcie nie jest wysokie, dzieciom można pokazać jak to dziala. Jeśli masz trochę wolnego czasu, to może tresura i więcej spacerów? Wtedy nie będą takie chętne do eskapad. Jeśli to psy biegające do suczek, pomyśl też o kastracji.
Może za dużo się rozpisałam, ale psy to mój konik :D
Awatar użytkownika
hermanvip
100p
100p
Posty: 163
Od: 26 cze 2008, o 14:47
Lokalizacja: Pleszew

Post »

Pastuch krzywdy nie zrobi :) jako dzieciak nie raz mnie kopło i jak widać wszystko jest w jak najlepszym porządku :) Chociaż teraz to dzieciaka lekko kopnie lub coś i zaraz policja itp itd. szumu więcej niż to wszystko warte:)
Do ogrodzenia dospawaj teowniki lub proste płaskowniki i do nich przyczep siatkę - albo przewierć w każdym po 3 lub 4 dziury i przeciągnij przez to drut taki spawalniczy albo troszkę cieńszy :)
Łysy
200p
200p
Posty: 352
Od: 22 cze 2008, o 21:27
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

ZULA pisze: A gdzie mam szukać tego pastucha i jaki to koszt?
Wpisz na alledrogo "elektryzator" :wink:

Ps. Podłączenie na stałe to zbyt ryzykowne ( utknie czy zawiesi sie w czasie ucieczki i zgine w męczarniach), ale do odzwyczajania jako pomoc przy tresurze ( pod kontrolą) to już tak...
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ZULA
100p
100p
Posty: 120
Od: 8 sie 2007, o 21:39
Lokalizacja: WARSZAWA

Post »

Nalewko,

dzięki za linki....już kiedyś jak widać pisałam post na ten temat i jak widać od tamtej pory udało mi się tylko boks dla psów zbudować , z wkopanymi betonowymi bloczkami...więc się psy z boksu przez podkop nie wydostają, ale nauczyły się go przeskakiwać ...
a więc biorę się za kolejne działania i zobaczymy z jakimi wynikami.
szalonykon
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 20 lis 2008, o 22:54

Tanie ogrodzenie i ognisko na działce

Post »

Witam,
Chciałbym ogrodzić swoją działkę, tyle że z braku pieniędzy chciałbym to zrobić po niskich kosztach. Więc zamiast normalnej siatki chciałbym dać leśną. Czy taka siatka nadaje się do takich celów.
Drugie pytanie jest związane z paleniem ognisk. Chciałbym na mojej działce wyznaczyć miejsce, w którym mógłbym palić małe ogniska i piec sobie kiełbaski. Jak do tego mają się przepisy PZD?
Dziękuję i pozdrawiam.
Krakus
100p
100p
Posty: 123
Od: 19 gru 2005, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Ogrodzenie

Post »

Nikt nie podpowiada, ponieważ na tym forum zakazane są tematy o PZD. ;:14 Niemniej jednak, z uwagi na znikomy zakres, odpowiem tak, jak ja to widzę.
Siatka "leśna" może być zastosowana, ale to zależy od tego, czy jest dostęp do działki zwierzyny płowej, zające, króliki dzikie, itp. Przez oczka tej siatki wchodząc, mogą robić szkody. Ogryzać korę drzew, kopać nory itd. Nie jestem przekonany, czy różnica w kosztach będzie aż tak duża, a efekty bardzo różne na korzyść siatki ogrodzeniowej.
O ile chodzi o drugie pytanie, to odsyłam do Regulaminu ROD. Każdy działkowiec takowy powinien otrzymać od zarządu. ;:132 Jest też dostępny na stronie internetowej PZD.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
martinez_82
500p
500p
Posty: 664
Od: 1 wrz 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Ogrodzenie

Post »

Witaj !! Co do ogrodzenia to nie widzę problemu z siatką leśną. Ale polecałbym Ci siatkę ogrodzeniową widziałem w Obi nie są zbyt drogie ( a są z ocynku i powlekane wartwą ochronną) . Wytrzymają na pewno dłużej niż ta leśna. Co do Palenia na działkach to z tego co wiem można palić jedynie w okresie jesiennym i to tylko porażone gałęzie. Ale wiesz przepisy przepisami a ludzie i tak palą. Wydaje mi się że jeśli będziesz wykorzytywał ognisko do kiełbasek bez liści to aż takie dymu nie będzie i sąsiedzi nie powinni robić problemów.
Pozdrawiam
alinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1801
Od: 16 lut 2010, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kalwaria zebrzydowska

Re: Ogrodzenie

Post »

wiesz w zasadzie wszystko zależy od życzliwości sąsiadów ale nie słyszałam jaszcze żeby komuś przeszkadzał zapach pieczonych kiełbasek. Radzę jednak otoczyć sobie miejsce na ognisko kostką brukową lub kamieniami po prostu szkoda trawy.
szalonykon
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 20 lis 2008, o 22:54

Osadzanie słupków ogrodzeniowych (betonowanie)

Post »

Witam,
Chcę ogrodzić działeczkę i nie wiem dokładnie jak zabetonować słupki. Proszę więc o porady:
1) W jakich proporcjach ma być rozrabiany beton
2) Wymiary dołków pod słupki
3) Jak usztywnić słupki, aby przy zalewaniu betonu trzymały pion
4) W moim słupkach przeznaczona długość na zabetonowanie jest około 40cm. Jeśli dołek ma być głębszy to co podkładać aby słupek nie wisiał w powietrzu(cegłę?)
5) Po jakim czasie od zabetonowania można zakładać siatkę.
Serdecznie dziękuję i pozdrawiam/
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”