Fusilade Forte 150 EC na perz i inne chwasty

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Re: Fusilade Forte 150 EC na perz

Post »

No no właśnie ja chciałem zastosować ten środek w roślinach iglaków i liściastych krzewów.
AgnieszkaG.
200p
200p
Posty: 274
Od: 12 wrz 2008, o 13:24

Re: Fusilade Forte 150 EC na perz

Post »

lukas93cs pisze:No no właśnie ja chciałem zastosować ten środek w roślinach iglaków i liściastych krzewów.
Już gdzieś sie wypowiadałam. Te środki są przebadane dla roślin uprawnych, rośliny ozdobne są trochę traktowane po macoszemu. Jeśli oprysk nie zniszczy sadzonek to wydaje mi się, że je osłabi. Oczywiście jest to zależne od gatunku. Dla mnie duże znaczenie ma też fakt, że sadzonki są małe, bardziej podatne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, część z nich może mieć słaby system korzeniowy. Jeśli opryskujesz plantację z większymi świerkami np. od jednoliściennych, to nie dajesz oprysku na igły tychże drzew tylko na ziemię dookoła to dodatkowo zmniejsza ilość oprysku na osobniku (bo i tak wiadomo, że trochę i tak na nie spadnie). A jak opryskać np. 500 doniczek z 15cm tujami? Tak czy siak musisz dać trochę na sadzonkę, no chyba że każdy z osobna i go jakoś zakryć, ale to się mija z celem, bo się prędziej wypieli. Można dać mniejszą dawkę, ale wtedy trawa będzie ginąć powoli, albo w ogóle. W sumie to nie słyszałam, aby ktoś masowo używał w polskich szkółkach oprysków do zwalczania chwastów. Powiem szczerze, że sama miałam ochote popryskać raoulię w tym roku, bo miała bardzo dużo drobnej "trawki". Stwierdziłam, że jej liść jest twardy, mocno pokryty jakimiś nalotami, mało mięsisty i taka roślina nie powinna źle zareagować na oprysk. Ale któregoś mało słonecznego dnia przysiadłam i zrobiłam to ręcznie....... Mąż będzie jednak pryskał kiedys masz żywopłot świerkowy od jednoliściennych to podstawie pare doniczek raouli na sprawdzenie, bo mnie to ciekawi.
Awatar użytkownika
dzwiedziu
50p
50p
Posty: 57
Od: 27 sie 2009, o 14:56
Lokalizacja: Żukowo

Re: Fusilade Forte 150 EC na perz

Post »

Też się nad tym zastanawiałem. Czasami jak użyje się herbicydu przeznaczonego do stosowania w zbożach ozimych na jare zboża, to potrafi zahamować trochę wzrost i zżółknąć trochę. Odbije oczywiście po pewnym czasie. Takie jest ryzyko stosowania środków na inne rośliny niż na etykiecie :D
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Re: Fusilade Forte 150 EC na perz

Post »

To ja rezygnuje z tego pomysły zabieram się za plewienie.
Awatar użytkownika
dzwiedziu
50p
50p
Posty: 57
Od: 27 sie 2009, o 14:56
Lokalizacja: Żukowo

Re: Fusilade Forte 150 EC na perz

Post »

Ja bym spróbował na kilku doniczkach.
Wiem na pewno,że w szkółkach stosują jakieś opryski na wątrobowce.
AgnieszkaG.
200p
200p
Posty: 274
Od: 12 wrz 2008, o 13:24

Re: Fusilade Forte 150 EC na perz

Post »

dzwiedziu pisze:Ja bym spróbował na kilku doniczkach.
Wiem na pewno,że w szkółkach stosują jakieś opryski na wątrobowce.
Na wątrobowce stosuje sie Mogeton, sama go stosuje również u siebie, bez uszczerpku dla roślin. Wątrobowce należą jednak do roslin zupełnie innej kategorii, nie są przecież roślinami nasiennymi i środek działąjący na nie jest nieszkodliwy dla nasiennych. Nawet jest napisane, że środek nie powoduje żadnych objawów fitotoksyczności na roślinach uprawnych. Ale niesie to za sobą fakt, że można nim zwalczyć tylko wątrobowce, mech i glony.
kasia230481
50p
50p
Posty: 82
Od: 12 paź 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Czym pryskać perz?

Post »

Mam pytanko, czy jest jakiś oprys na perz ale żeby nie zniszczył młodych sadzonek wierzby energetycznej z której mam nadzieje że powstanie żywopłot :roll:
Burgi
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 10 kwie 2012, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym pryskać perz?

Post »

Fusilade Forte ale bedzie bezpieczniej z osłonką herbicydową lub okryciem wierzby .
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4205
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Czym pryskać perz?

Post »

Albo Gallant czy Agil. I bez przesady z tą osłoną...
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7931
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Czym pryskać perz?

Post »

Przepraszam, że wtrącę troszkę inny ale podobny temat.
Wiecie może czym spryskać perz w posianej w kwietniu facelii ?
Czy lepiej poczekać do jesieni i zastosować jakiś totalny herbicyd ?
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
kasia230481
50p
50p
Posty: 82
Od: 12 paź 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Czym pryskać perz?

Post »

Witam. Zakupiłam targa super na perz ale nigdzie nie mogę znaleść jak go stosować tzn. jakie ma byś stężenie tego preparatu.
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Czym pryskać perz?

Post »

Do środka jest dołączona etykieta instrukcja stosowania i podane są tam dawki. A na perz daje się 2l/ha
Pozdrawiam Piotr
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4205
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Czym pryskać perz?

Post »

pelagia72 pisze: perz w posianej w kwietniu facelii
Rejestrację ma np. Agil , myślę, że można pryskać przed kwitnieniem, ale nie wiem- poczytaj ulotkę.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”