Datura - dyskusje,prezentacje kwitnień Cz.1(0.6.2006 - 12.2007)

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Bardzo proszę o dokładny "przepis"jak i kiedy uśpić daturkę na zimę jako,że po raz pierszy będę ją ''zimowała'' :roll: (ale mam do dyspozycji garaz a nie piwnicę).Mam nadzieję,że można ją przyciąć bo jest bardzo rozłożysta i w obecnej formie nie dam rady jej upchnąć .
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6962
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Pozdrawiam Andrzej.
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Dzięki Erazm :D teraz juz sobie poradzę .
Awatar użytkownika
monialuc
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 19 wrz 2006, o 16:00

Datura... chwalipięta cz.I

Post »

Chciałam się pochwalić moim przepięknym kwiatem moje "drzewko" datury miało we wrześniu 264 kwiaty - duże żółte przepiękne kielichy.
(jak mi się uda, to wstawię zdjęcie)
pozdrawiam Monika
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Czekam z niecierpliwością na fotkę, ja nie jestem taką szczęściarą. Datura u mnie bardzo marna, chyba z mało ją znam.
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6962
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=273 tu masz podane jak to zrobić. :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21821
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Nawiązując do mojego postu z 05.10. jeszcze raz Józefie dziękuję!
Właśnie otrzymałam aplegry /hi,hi/ i zaczynam sie nimi zajmować.Co preferujesz ,bezpośrednio w ziemię czy w wodę?

Miłego dnia życzę ;:80
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

ja na początek włożyłemdo wody a kiedy na łodydze pojawiły się białe kropki wsadziłem do ziemi..chyba już się ukorzeniają..ale idąc za Twoją radą stare obciąłem i też przeniosłem do piwnicy..mogą Ci podziękować za uratowanie życia..
Awatar użytkownika
Kurczak
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 18 cze 2006, o 13:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Jak można osiągnąć taki efekt? Ja pielęgnuję daturę od małej sadzonki, ma już ok.80 cm, ale bardziej hoduję ją na zasadzie intuicji. Nie wiem jak i kiedy ją przycinać, żeby na przyszły rok obsypała się kwiatami.
Kurczak
Gryzoń
50p
50p
Posty: 69
Od: 18 kwie 2006, o 17:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jazowsko k/Nowy Sącz
Kontakt:

Post »

Ja również muszę pochwalić się swoim efektem - w tym roku tylko troche ponad 100kwiatów (dokładnie nie wiem bo się pogubiłem) ale kilka lat temu tez miałem taką jak monialuc (miała coś pomiędzy 250-300kwiatów (sprzedałem ją za 150zł :(
W tym roku już ją zciąłem - zostawiam tylko najgrubsze pędy i następnego roku taki efekt: (czerwona kreska na zdjęciu pokazuje dokąd obciąłem ją zeszłego roku).
http://forumogrodnicze.info/up/gryzon1.jpg
Ja podlewam ją nawozem w proszku - swoim klientom też taki sprzedaje (prowadzę ogrodnictwo) i wszyscy zadowoleni. Niestety w małych ilościach nigdzie go nie dostaniecie bo ja rocznie kupuje go kilka.... kg i potem rozważam.
Teraz mam na sprzedaż Fuksję - pewnie ma kilkatysięcy kwiatów rocznie (nie liczyłem) - w drewnianej donicy - cena to ok. 250zł (można się targować). Foto (dokładniejsze mogę wysłać na maila):
Obrazek
W razie zainteresowania proszę o kontakt: grzmik@poczta.fm (wszystkie propozycje cenowe mile widziane - na pewno odpowiem).
puczipuczi
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 14 paź 2006, o 22:13
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Erazm pisze:Na temat datury jest troche˛ m.in w temacie "Zimowanie datury - pilne!" http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=630&start=0
Witam...ale tam jest o daturze juz przezimowanej co odbujac zaczyna.
Zalozylam na forum nowy watek z zapytaniem o zimowanie datury bo przeoczylam te strone. Co poczac jeśli nie ma sie chlodniejszego pomieszczenia dla datury a tylko mieszkanie? Co bedzie jeśli przetrzymam ja w temp. pokojowej? Bardzo jestem zmartwiona bo jest to moja ukochana roslinka - 1.80m i pieknie kwitla tego roku.

Uprzejmie prosze o rade bo mi serce peka a na dworze coraz zimniej :( :cry:
puczipuczi
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 14 paź 2006, o 22:13
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Juz sobie poradzilam i Dzięki tobie, Erazmie, wyszukalam odpowiedzi na moje pytanie co do zimowania datury.
Dziekuje za umieszczenie tych informacji
Awatar użytkownika
monialuc
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 19 wrz 2006, o 16:00

Post »

Pielęgnacja conajmniej 2 wiadra wody dziennie, raz na tydziń podlewana była florovitem rozcieńczonym z wodą, i oczywiście od czasu do zcasu robiliśmy oprysk na przędziorki i inne robactwo atakujące nasz okaz. Na zime ścinamy około 2/3 wielkości rośliny. No i to chyba wszystko. A fotki mam nadzieje że Admin coś poradzi i w klei bo mi brakuje czasu na tego typu zabiegi na formu.

;:13

264 kwiaty to jest III rzut - poprzednnio już dwa razy kwitła ale nie liczyłam ile wówczas miała kwiatów ;:33 ;:114
pozdrawiam Monika
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”