Karczowanie,usuwanie trudnych korzeni,pieńków,krzewów,drzew

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4204
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Czarny bez - jak się go pozbyć?

Post »

'Besiaków' nigdy nie brakuje, więc powrócę do problemu głównego. Najlepiej- wyrwać. Ostatecznie wyciąć równo z ziemią. Zawsze potem trzeba będzie powtarzać te czynności, więc mozna wesprzeć się opryskiem- środkiem działającym układowo przez liście i rzeczywiście może to być Roundup lub jeśli chcemy oszczędzić trawę w otoczeniu, to można użyć Fernando.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
gosia221
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 19 kwie 2011, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Usuwanie pni drzew

Post »

Moja znajoma stosuje podobną technikę. Ale przez polaniem pnia Roundupem nawierca w nim lika otworów wtedy podobno szybciej działa i łatwiej pozbyć się korzeni
Szukasz noclegu nad morzem? zapraszam
Twój pracodawca blokuje strony WWW? U nas możesz je bezpieczne przeglądać.
Piok
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 30 maja 2011, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Usuwanie pni drzew

Post »

Witam,

zamiast grzybni na kołeczkach można by spróbować sposobu opisanego tutaj: http://energia.odnawialna.info/usuwanie ... czniakiem/
Może i trzeba poczekać na efekty, ale to ekologiczny i pożyteczny sposób pozbycia się niechcianego pniaka. Roundup to świństwo jednak - chyba najcięższy kaliber ogrodowej chemii.

pozdrawiam,
P.
rainbow
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 kwie 2012, o 22:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam , sprawa wygląda tak : mam działkę , kupiłem ją w stanie mocno zarośniętym , w więkrzości przez młode drzewka śliwy takie ok 1,8m wysokości . Ogólnie teraz robię wycinkę tych krzaków. Oczywiście korzenie póki co są w ziemi. Pytanie co z nimi zrobić? 1 opcja - zepchnąć wszystko detem , 2 opcja - spryskać wszystko roundupem i nawieźć ziemi , 3 - opcja tylko nawieźć na to ziemi i równać , nie bawić się w spycharki i round upy. Dodam że tak czy siak ziemi musze nawieźć , bo działka jest w dole i musze ją "podwyźszyć". Więc jakbym nawiózł ziemi i to równał to jest szansa że te korzenie puszczą nowe gałęzie i wylazą z ziemi? Pytanie trochę wydaje mi się oczywiste że nie wylazą i pogniją , ale wolę się spytać czy ktoś ma jakieś rady wobez powyższego.
Jak trzeba mogę wrzucić zdjęcia.
Norberto
100p
100p
Posty: 108
Od: 23 mar 2012, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Post »

Witaj.
Po pierwsze roundup jest środkiem do usuwania chwastów i na drzewka oraz korzenie nie będzie miał żadnego działania.
Jeżeli wytniesz korzenie w okolicy pnia, to szansa na "odrosty" jest znikoma. Ważne także jakie drzewa chcesz usuwać. Jeżeli, to tylko śliwki, to bez problemu, bo np. z wiśnią trzeba być bardziej dokładnym... ta roślina dość mocno walczy o życie i może wypuszczać odrosty :) Przejechanie całości spychem byłoby najmniej męczące aczkolwiek gwarancji i tak nie masz na stu% eksterminacje.
Awatar użytkownika
bystrzanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 551
Od: 26 wrz 2010, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bystra k. Bielska Białej

Re: Co zrobić z korzeniami PROSZĘ o radę

Post »

Roundup to nie tylko środek na chwasty. Drzewo też zabije pod warunkiem opryskania żywych liści i użycia odpowiedniej ilości tego środka. Jeśli część zielona jest ścięta to nie ma już czego pryskać. Wycięta śliwka daje mnóstwo odrostów. Wywal od razu korzenie, nie będą przeszkadzały w przyszłości (np. przy kopaniu dołów pod nowe drzewka czy krzewy).
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Co zrobić z korzeniami PROSZĘ o radę

Post »

rainbow pisze:Witam , sprawa wygląda tak : mam działkę , kupiłem ją w stanie mocno zarośniętym , w więkrzości przez młode drzewka śliwy takie ok 1,8m wysokości . Ogólnie teraz robię wycinkę tych krzaków. Oczywiście korzenie póki co są w ziemi. Pytanie co z nimi zrobić? 1 opcja - zepchnąć wszystko detem , 2 opcja - spryskać wszystko roundupem i nawieźć ziemi , 3 - opcja tylko nawieźć na to ziemi i równać , nie bawić się w spycharki i round upy. Dodam że tak czy siak ziemi musze nawieźć , bo działka jest w dole i musze ją "podwyźszyć". Więc jakbym nawiózł ziemi i to równał to jest szansa że te korzenie puszczą nowe gałęzie i wylazą z ziemi? Pytanie trochę wydaje mi się oczywiste że nie wylazą i pogniją , ale wolę się spytać czy ktoś ma jakieś rady wobez powyższego.
Jak trzeba mogę wrzucić zdjęcia.
Bez pozwolenia nie wolno podwyższać poziomu gruntu.Poszukaj na forum tematu o podnoszeniu gruntu.
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Co zrobić z korzeniami PROSZĘ o radę

Post »

Drzewko ucinasz przy ziemi, pędzlem zasmarowujesz roundapem nie rozcieńczonym, lub innym podobnym herbicydem na bazie gilofastu, tenże jest zaciągany do systemu korzeniowego drzewka i likwiduje je na amen, przy okazji to świństewko pomaga w rozkładzie drzewa w ziemi.
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
pawel9
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 maja 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam stalem sie posiadaczem starego zaniedbanego ogrodu w ktorym jest mnustwo drzew,mam do was pytanie chce sie pozbyc wszystkich drzew tylko problem jest z tym jak pozbyc sie korzeni i pniakow nie chce uzywac srodkow i czekac pare sezonow , mam na mysli jakis sprzet tylko jaki ciagni sobie poradzi czy koparke trzeba zalezy mi na rownym terenie prosze o pomoc moze wiecie ile moze kosztowac wynajecie takiego sprzetu prosze o pomoc dziekuje.


Obrazek
pawel9
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 maja 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

NO tak tylko tym randapem to będę tego sie pozbywal ze trzy lata ,mi zalezy na czasie czy ciagnik to przeora czy trzeba koparke moze spych.doradzcie cos.
francikrecz
500p
500p
Posty: 647
Od: 9 lut 2012, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lasy nad Baryczą

Re: Co zrobić z korzeniami PROSZĘ o radę

Post »

Witam. Paweł, masz zastrzeżenia i niemały problem. Najlepiej dowiedz się w Urzędzie Gminy czy w ramach rekultywacji gruntu możesz podnieść poziom tegoż gruntu wymieniając jako powód choćby zastoisko mrozowe /niekoniecznie musisz mówić o korzeniach/. Wiem, że w ramach usuwania enklaw nieużytków taką zgodę można uzyskać. Pozdr, Francik.
Francik
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Karczowanie drzew Prosze o Pomoc!!!

Post »

Ceny zależą od danego regionu,miasta itp.
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Karczowanie drzew Prosze o Pomoc!!!

Post »

Witam gdy już zetniesz drzewa może być ciągnik. Za pomocą metalowej linki można próbować je wyciągnąć. Najlepiej jednak byłoby wynająć koparkę. Koszt wynajmu takiego sprzętu jest różny. Ja płaciłem 100zl/h pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”