Zioła w doniczkach!

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
devinette
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 12 sty 2009, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

Ech... zaraz biorę się za porządki w swoich ziołach :) I koniecznie muszę zasiać kolorową bazylię widzę. Dosyć popularna. :) No i pięknie wygląda. A dzień dziś sprzyja takim pracom.
Bidi
50p
50p
Posty: 51
Od: 27 maja 2011, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląska/Francja

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

Ludziki, jeśli chodiz o bazylię to ona lubi raczej cień, więc staracjie się nie wystawiać ją na słońce, bo może od tego są te plamy. Ja z moją nie mam problemów, bo stoi w domu w miejscu jasnym, ale nie przesyconym słoncem.
Awatar użytkownika
moniaaaa
100p
100p
Posty: 115
Od: 20 mar 2011, o 11:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

Ponawiam pytanie - jak powinien wyglądać proses suszenia bazylii ???
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=30&t=44719" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam
Monika!
Awatar użytkownika
moniaaaa
100p
100p
Posty: 115
Od: 20 mar 2011, o 11:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

łaaaaał dziękuje !!! :D
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=30&t=44719" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam
Monika!
devinette
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 12 sty 2009, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

Ja też z pytaniem. Chciałabym niektóre zioła posadzić w jednej doniczce. Nie wiem tylko, czy ze wszystkimi mogę tak zrobić. Czy to obojętne jaki gatunek obok jakiego?
Gdzieś słyszałam, że czegoś łączyć nie można, tylko za nic w świecie nie mogę sobie przypomnieć czego to dotyczyło :P
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

Witajcie.
Zaczynam moją przygodę z uprawą ziółek na parapecie. Trzy dni temu posiałam bazylię, szczypiorek, tymianek, oregano, estragon i majeranek. Bazylia od wczoraj kiełkuje i to dość pokaźnie :D Także szczypiorek i majeranek. Nie wiem, jakim cudem tak szybko :)
Zastanawiam się, czy moja radość nie jest przedwczesna. Może to głupie pytanie, ale słyszałam, że młode siewki lubią marnieć jeszcze przed pikowaniem, prawda to?
Ogólnie to chciałam zapytać, które zioła "nie lubią" doniczek? Niestety nie mam działki ani ogrodu, więc nic do gruntu nie przesadzę.
devinette
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 12 sty 2009, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

sokolica pisze:Ogólnie to chciałam zapytać, które zioła "nie lubią" doniczek? Niestety nie mam działki ani ogrodu, więc nic do gruntu nie przesadzę.
Ja posadziłam wszystkiego bardzo dużo i jakoś sobie wszystko w doniczkach radzi. Nie mam ogrodu podobnie jak Ty, ale świeże zioła uwielbiam. Bardzo się w hodowlę wkręciłam.
Zresztą zapraszam do swojego wątku do obejrzenia :)
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

Widziałam, gratuluję, udane uprawy.
Ja nie mam nawet balkonu, więc nieco obawiam się o moje doniczki. Póki co, stoją na wschodnim parapecie, gdzie słoneczko (o ile jest) świeci przynajmniej do południa. Kiełki bazylii mnożą się z godziny na godzinę :D Oby tak dalej.
Nie wiem, jak siać lawendę :oops: Jedna partia nasion w doniczce chłodzi się w lodówce. Czytałam, że musi to potrwać minimum miesiąc. Drugie pod folią w pojemniczku na parapecie. Może powinnam wysiać od razu do ziemi, bez tych wszystkich przygotowań?
devinette
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 12 sty 2009, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

Ja z lawendą nie mam większego doświadczenia. Raz dawno temu wysiałam prosto do doniczki i zostawiłam na parapecie i coś tam wyrosło samo. Niestety potem zaniedbałam ją bardzo i padła. Teraz mam nasiona do skiełkowania na szalce i czekam co z tego wyniknie. Nic specjalnego z nimi nie robiłam ale może coś z tego będzie.
Awatar użytkownika
moniaaaa
100p
100p
Posty: 115
Od: 20 mar 2011, o 11:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

sokolica - o swoich doświadczeniach pisałam już w innym wątku. Wysiałam lawendę w kwietniu do doniczki,
nasionka trzymałam pod folią na południowym parapecie - do tej pory nic nie wzeszło. A że bardzo chcę mieć ją
w swoim ogrodzie, pójdę na skróty i kupie sadzonki.
Życzę powodzenia! :D :D :D
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=30&t=44719" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam
Monika!
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

Ja 9 dni temu wysiałam prosto do doniczki lawendę i nawet nie przykryłam doniczki folią, tak jak to robiłam z innymi ziołami.
6 dnia lawenda zaczęła kiełkować i na razie ma się dobrze.
Więcej w moim wątku
:arrow: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=32&t=43180
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

Ja z kolei nie przykrywam ziół folią. Dbam aby miały dostęp do słoneczka, więc po południu przenoszę doniczki z parapetu wschodniego na zachodni. Póki co, z 6 różnych nasion, 4 wykiełkowały, a to czwarta doba po wysianiu :D Bazylia przerosła moje oczekiwania. Masa malutkich zielonych listeczków. Może uda mi się jutro coś wkleić.
Co do lawendy... Jeśli się nie powiedzie, to czy mogę siać latem następną, czy to nie jest odpowiednia pora?
Stokrotkania, fotorelacja na medal ;:63
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”