Rokietta siewna, rukola (Eruca sativa )

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
nogosia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 27 maja 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: znad morza

Re: Rukola - uprawia ktoś?

Post »

A jak długo trzeba czekać, zanim wolno będzie skubnąć parę listków do konsumpcji?
Awatar użytkownika
Uni57
ZBANOWANY
Posty: 759
Od: 12 maja 2010, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Rukola - uprawia ktoś?

Post »

Moja rukola byla siana 1,5 tyg. temu - ma po dwa małe listeczki :D
aciek
50p
50p
Posty: 83
Od: 14 lut 2010, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Rukola - uprawia ktoś?

Post »

Ja swoją rukolę na działce pikowałam. Po pikowaniu zrobiła się ciemno fioletowa, ale później wróciła do koloru zielonego. Pierwsze listki jadłam chyba po 3-4 tyg od posiania.
Rukola na balkonie idzie mi w kwiat. Czy powinnam ja całą obciąć, bo tylko obrywam same listki.

Obrazek
Awatar użytkownika
anica
50p
50p
Posty: 63
Od: 21 mar 2009, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rukola - uprawia ktoś?

Post »

Rukolę można ścinać tak, aby zostawić kilka liści na łodydze - z kącików liści wypuści nowe pędy, które dadzą nam dużo świeżych młodych liści. W ten sposób jedną roślinę możemy prowadzić do jesieni uzyskując formę krzaczka.Z kwitnącej rukoli kwiatki też można dodawać do sałatek, ale lepiej nie dopuszczać do kwitnienia i zawiązania nasion, chyba że w celu ich pozyskania do siewu.
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Re: Rukola - uprawia ktoś?

Post »

a moja rukola zapracowała sobie na pierwsze żniwa...jutro sałatka z rukoli z kilkoma podsmażonymi pieczareczkami , suszonymi śliwkami podsmazanymi z kurczakiem,czosnkiem i słodkim chilli z łyzeczką pesto do tego swieża bazylia i odrobinka suszonych pomidorków posiekanych do piersi w trakcie smażenia...na to parmezanik...i na ciepło...tylko rukola i pomidorki koktail chłodniutkie....lepsze jak w naszej włoskiej skad podkradłem pomysł... juz testowałem we własnej kuchni
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Rukola - uprawia ktoś?

Post »

Aciek-kwiaty rukoli są naturalnie jadalne,można dodać do sałatki na przykład z pomidorem i jajkiem na twardo.
wegetarianka
200p
200p
Posty: 233
Od: 19 wrz 2010, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rukola - uprawia ktoś?

Post »

Witam, również uwielbiam rukolę i sieję ją u siebie. Bardzo lubię w sałatkach, szczególnie z dodatkiem orzechów włoskich; ale nie tylko: w zupie, na pizzy czy duszona także mi smakuje. Zgodzę się jednak, że nie każdemu jej smak będzie odpowiadał, u mnie dziecko nawet podskubuje listki :D
Jak już wspomniano- kwiatki są również jadalne, dodam jeszcze, że nasion rukoli można używać jako przyprawy w miejsce gorczycy.
Bidi
50p
50p
Posty: 51
Od: 27 maja 2011, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląska/Francja

Rukola - uprawa

Post »

Witam wszystkich na forum. To mój pierwszy wpis, a już mam małe pytanie :)

W tym roku na balkonie zaczęłam uprawę rukoli z nasion w doniczce. Pięknie urosła, można już nawet zbierać jej świeże listki. Niestety ostatnio przyszły upały (balkon od storny południowej) i niektóre listki zrobiły się żółte. Czy Waszym zdaniem są to efekty posłoneczne? Czy rukola jest aż taką wrażliwą sałatą?

Proszę o pomoc :)
x_o-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1060
Od: 30 mar 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rukola - uprawa

Post »

Tak, rukola raczej woli cień. Bardzo szybko wschodzi i do jedzenia najlepiej wysiewać ją co dwa tygodnie, małe ilości. Starsza gorzknieje.
Awatar użytkownika
sajmon0609
200p
200p
Posty: 274
Od: 1 mar 2009, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Rukola - uprawa

Post »

A jakiej firmy macie nasiona rukoli bo nie znalazłem nigdzie jej, a chciałem też sobie zasadzić.
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Rukola - uprawa

Post »

Rukolę i inne warzywa kupuję tutaj: http://www.franchi-sementi.pl/
Polecam rucola selvatica, ma bardziej powycinane i delikatniejsze listki, w smaku ostrzejsze niż rukola coltivata
Kasia
Bidi
50p
50p
Posty: 51
Od: 27 maja 2011, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląska/Francja

Re: Rukola - uprawa

Post »

Ja mam nasiona firmy POLAN :)
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Rukola - uprawa

Post »

Obrazek

Rukola powoli zaczyna kwitnąć ale liście dalej nadają się do konsumpcji. Część roślin przetrwała zimę i na wiosnę wypuściły nowe rozety liści.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”