Śniedek (Ornithogalum dubium) i (Ornithogalum thyrsoides)

Rośliny doniczkowe
karola92
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 14 maja 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Śniedek wątpliwy pomoc

Post »

Witam. Mój śniedek ładnie (i dość szybko się rozwija). Mam jeszcze dwa pytania. Co zrobić z uschniętymi na koncach liśćmi (były już w takim stanie, gdy go kupowałam) i co z nawożeniem? Jak często i jakim preparatem? Żeby nie było watpliwości mój śniedek to ten o pomarańczowych kwiatach. :)
Pozdrawiam, Karolina
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Śniedek wątpliwy pomoc

Post »

Karolino, jeśli ten o pomarańczowych kwiatach ma takie same wymagania co biały, to sądzę że specjalnego nawozu nie potrzebuje za bardzo. Ja podlewam wszystkie moje kwiaty w sezonie florovitem do kwiatów kwitnących. Co do liści, nic bym z nimi nie robiła, może zazielenia się jeszcze, lub wypuści nowe, a tamte nie będą już tak widoczne. Ja mojego śniadka (białego) porozsadzałam. Rósł bardzo gęsto i owszem kwitł ale mniej niż zawsze. Teraz kwitnie jak szalony, bo widocznie cebulki maja więcej miejsca i jest im lepiej. Dodam że rozsadzałam go już z pąkami kwiatowymi, nic to jemu nie przeszkadza. Nawet kilka cebulek przez niedopatrzenie zostawiłam nie zakopanych, nawet leżąc na wierzchu kwiaty rozkwitły :D
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
karola92
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 14 maja 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Śniedek wątpliwy pomoc

Post »

Dzięki za odpowiedź. Za radę co do liści jestem bardzo wdzięczna, zastanawiałam się co z nimi zrobić. Jednak nie jestem do końca pewna, czy wymagania obu tych gatunków są takie same. Spróbuję coś wyszperać na ten temat. :wit
Pozdrawiam, Karolina
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Re: Śniedek wątpliwy pomoc

Post »

nie ma takich samych wymagań i jest dość wymagającą rośliną- ziemia przepuszczalna- taka jak dla kaktusów- zima w doniczce na słonecznym parapecie i ma ziemia nie przesychać az do kwitnienia - po kwitnieniu roślina zamiera- wtedy nie podlewamy aż do momentu kiedy jesienią zacznie rosnąc- aha - roślina potrzebuje min 6h słońca dziennie- zimą trzeba doświetlać :idea: :? no i rzecz jasna - żadnego mrozu i zimna -ogólnie rzecz biorąc to roślina doniczkowa :idea:
karola92
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 14 maja 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Śniedek wątpliwy pomoc

Post »

Wielkie dzięki ;:138 Mam go już trochę i starałam się poznać jego wymagania. Choduję go tak jak piszesz, właśnie w doniczce.
Pozdrawiam, Karolina
Awatar użytkownika
esony1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1302
Od: 27 lis 2010, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Śniedek wątpliwy pomoc

Post »

Karola kupiłaś roślinę która w naszych warunkach uprawiana jest jako roślina domowa :-). Musisz wykopać cebule jak "szczypior" zżółknie i zacznie zasychać i poczekać do następnej wiosny. Jeżeli w domu będziesz uprawiała ją to i wczesną wiosna będziesz się cieszyła kwiatami.

:oops: ups nie doczytałam do końca poprzedniej strony ;:3
pozdrawiam
Edyta
prymulcia
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 6 maja 2011, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Śniedek wątpliwy pomoc

Post »

Kupiłam niedawno śniedka wątpliwego i zaczynają mu żółknąć końcówki liści i łodyga z przekwitniętymi kwiatami.Dlaczego?za dużo wody?
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Śniedek Arabski - Ornithogalum Thyrsoides

Post »

Wiedzialam, wiedziałam, że to za piękne, żeby było prawdziwe ;:223 Właśnie stałam się właścicielką 5 cebulek Śniedka arabskiego. Przeczytawszy Wasze wpisy wetknęłam je do donicy z ziemią i zalałam wodą i mam zamiar nie przejmować się nimi. Prawdopodobnie nic mi nie wyrośnie ;:224 A tak miało być pięknie, te kwiaty na opakowaniu takie śliczne ;:173
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Śniedek Arabski - Ornithogalum Thyrsoides

Post »

Mariola,ja swoje śniedki sadzę bezpośrednio do gruntu na początku maja.
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
_fox_

Re: Śniedek Arabski - Ornithogalum Thyrsoides

Post »

Aniu czy ja dobrze kumam że Twój to Ornithogalum saundersiae z fotki kwitnącego wynika że tak.
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Śniedek Arabski - Ornithogalum Thyrsoides

Post »

Mojego śniedka rozpoznała forumowiczka jako śniedek arabski,sądzisz,że nim nie jest?
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
_fox_

Re: Śniedek Arabski - Ornithogalum Thyrsoides

Post »

Może to jest to samo pod dwoma nazwami, miałem arabski ale nie kwitł u mnie.
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Śniedek Arabski - Ornithogalum Thyrsoides

Post »

Witajcie :)

Dostałam dziś (na Dzień Dziecka ;:306 ) piękną roślinę.. mamie wmówiono, że to roślina ze storczykowatych, więc chciała mi zrobić przyjemność, bo tylko nimi (storczykami) się interesuję ;) Oczywiście teraz wiem, że roślina ta nawet nie leżała obok storczyka i zastanawiam się czy dobrze ją zidentyfikowałam jako Ornithogalum Thyrsoides? Byłabym wdzięczna za informacje, bo chciałam coś poszperać odnośnie jego uprawy - kwiat jest piękny a ja tak jak mówię, nie mam żadnego doświadczenia z "niestorczykowatymi" wiec chciałabym podjąć to "wyzwanie" i podołać ;)

Byłabym bardzo wdzięczna za informacje, czy storczyk został przeze mnie prawidłowo rozpoznany a jeśli nie to bardzo liczę na Wasza pomoc :) Niestety mam do dyspozycji tylko telefon komórkowy, ale mam nadzieję, że to wystarczy.

Obrazek Obrazek Obrazek

a może to jednak Ornithogalum arabicum? Na fiszce jest jeszcze dopisek "SnowFlake" może to pomoże?
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”