Mój kwiecisty zakątek.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mój kwiecisty zakątek.

Post »

Tadku prymula cudo, teraz ma na nie powera i wszędzie w pierwszej kolejności wpadają mi w oko 8-) :lol:
Prześlicznie zakwitł Ci pełnik, mój coś marny w tym roku, zawsze był piękną ukwieconą kępka.....chociaż nigdy się zbyt mocno nie rozrastał :roll: a w tym roku nawet nie wiem czy zakwitnie :roll:
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Mój kwiecisty zakątek.

Post »

Tadku ale i tak ładne prymulki nie białe , ale prawie białe .
A gdzie zdjęcie pierwiosnka omszonego ? już nie mogę doczekać się co Ci zakwitnie z tych posianych z nasion .
U nas nie widziałam nasion pierwiosnków omszonych , chętnie bym kupiła i posiała :;230 .
Genia
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój kwiecisty zakątek.

Post »

Basiu mój drugi jeszcze nie daje znaku życia.Na nim bardziej mi zależy.Ale myślę , że odbije. Też myślę o tej fuksji , Ż je uwielbia.
Agnieszko moje wszystkie pełniki powiększyły się dwukrotnie. Chiński jest sporo mniejszy , ale jest młodszy. Rosną w lekkim półcieniu, to im lepiej odpowiada niż ostre słońce. W czerwcu kwitną w górach. Tam nazywane są ,,Różą Kłodzką ''. Hektary kwitnących pełników u podnóża Błędnych Skał. Moje częto powtarzają kwitnienie, potrzebują dużo wilgoci.
Geniu mój jedynak już kwitnie. Wielkie bordowe kwiaty. Mam go drugi rok , ma tylko jeden pęd, mimo że jest dużo większy niż jak go kupiłem. Zdjęcie wstawię , jak dojdę do swojego kompa. Sprawdziłem we wszystkich możliwych miejscach, nasiona omszonego wykupione, gdyby były w hurtowni znajoma obiecała załatwić. Moje rosną , ale bardzo powoli. Chyba tak ma być, byle urosły.
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Mój kwiecisty zakątek.

Post »

Nic dziwnego że nasion pierwiosnka omszonego już nie ma , takie rarytasy to ludzie wykupią od reki .
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mój kwiecisty zakątek.

Post »

U mnie w sklepie sprowadzili nasionka na moją prośbę, wczoraj kupiłam. Ale kupiłam jedną paczkę i zaszokowała mnie ilość nasion :roll: 0,03 grama, czyli odrobinka. Muszę kupić jeszcze ze 2 paczki, żeby w ogóle był sens wysiewać :roll:
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Mój kwiecisty zakątek.

Post »

Tadku- ten pierwiosnek to primula auricula - pierwiosnek łyszczak , pierwiosnek omszony
ma kwiaty zebrane w kulę i ja specjalnie ich nie rozróżniam dla mnie są i te i te omszone ... :)
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Mój kwiecisty zakątek.

Post »

No i ja też ich nie rozróżniam ,
Genia
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój kwiecisty zakątek.

Post »

Nie od razu wykupiliGeniu , były wszędzie od stycznia. Tylko nie miałem w planach siania. To dużo zabawy , tym bardziej że to drobinki i wymagają starannej pielęgnacji.
Agnieszko , w paczce jest na wagę niewiele, na sztuki nie tak mało. Nieszczególnie wzeszły , to chyba moja wina. Postawiłem na parapecie zbyt blisko otwartego okna i schody skończyły się. Powierzchnia ziemi wyschła. Zamówiłem kilka paczek , może będą w hurtowni.
Dziękuję Marto za nazwę pierwiosnka.. Nie słyszałem o nim . Różnie się znacznie od omszonego , ma węższe liście . Wielkością kwiatów , omszony ma u mnie ponad 4 cm.

Znaczna różnią się.
Obrazek

Jest ładny , ale ,,kwieciem nie sypnął''.
Obrazek Obrazek

Ostatnie tulipany, pojedyncze sztuki.
Obrazek Obrazek

Nie bardzo rabatowe .

Obrazek

Rabata z pełnikami w roli głównej. Mają po trzy lata. Ten pierwszy jest ciemniejszy.
Obrazek
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Mój kwiecisty zakątek.

Post »

Śliczny ten ciemny ,chyba też mam , ale jednego żółtego z oczkiem uśmierciłam dzieląc dla kogoś z forum ,było za sucho i gorąco podlewałam ale nic to nie dało .

Genia
Awatar użytkownika
maribat
1000p
1000p
Posty: 4942
Od: 4 mar 2010, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Mój kwiecisty zakątek.

Post »

Tadeuszu :wit przyszłam dziś do Ciebie bo mam chyba rozwiązanie zagadki z 1 strony.
Co prawda zdjęcie mi się teraz nie otwiera, ale była tam taka śliczna, pełna, fioletowo-niebieska ostróżka. Nabyłam dzisiaj na targach to cudo, pan był zdziwiony, że wiedziałam iż to ostróżka właśnie, jak widać jest jeszcze bardzo mało znana.. jeśli to to samo to jej pełna nazwa brzmi: delphinium elatum New Milenium `Misty Mauves`
wszystko moje jest tu:
zapraszam
Awatar użytkownika
gosia07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4583
Od: 1 gru 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój kwiecisty zakątek.

Post »

Moja fuksja magellanka nie przeżyła zimy ale zrobiłam sadzonkę i mam mizerny krzaczek.Hibiskusa dostałam jednego też dopiero zaczyna się budzić a już myślałam że coś z nim nie tak.
Awatar użytkownika
bratek158
500p
500p
Posty: 946
Od: 28 lis 2010, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Mój kwiecisty zakątek.

Post »

:wit witaj
ten zolty pelnik pieknie wyglada na rabatce ;:108
;:65
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mój kwiecisty zakątek.

Post »

Tadku przepiękne ukwiecone kępy pełnika. Ja muszę kupić sobie nową sadzonkę, bo mój strasznie marny. Wcale sie nie rozrasta już od kilku lat, ale zawsze pięknie kwitł....w tym roku zmarniał i wcale nie zakwitnie :roll:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”