tuja na pniu

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
ana_83
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 9 maja 2011, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

tuja na pniu

Post »

Witam, chcialabym uzyskac porade odnosnie jakiegos iglaka na pniu. W zeszlym roku posadzilismy do dwoch donic na tarasie takie cyprysiki:http://www.nowgreen.co.uk/product/simpl ... 127284615/ i niestety nie przeziomwaly nam w pomiszczeniu gospodarczym:(( Swoja droga nie wiem dlaczego-ale to odrebny temat... Teraz szykamy czegos nie tak trudnegpo w utrzymaniu, najlepiej tez na pniu,zeny sie ladnie prezentowalo i nie kosztowalo 200zl!!!
I teraz moje pytanmie czy jeśli kupimy tujke, np,. Szmaragd, taka wieksza,ponad 1m i obetne ja od dolu,tak,zeby zostala tylko gora i uformuje z niej kule to sprawdzi sie taki eksperyment??CAly czas bedzie trzeba obcinac galazki prz pniu? CZy tuja cos takiego "przezyje"....będę wdzieczna za pomoc...
pozdrawiam
Misiaczka
500p
500p
Posty: 778
Od: 10 mar 2011, o 16:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: tuja na pniu

Post »

Ja właśnie mam taką tuję szmaragd i obcinam już 2 lata ( od dołu usychały jej gałązki).Jest posadzona w ogrodzie. Na pieńku po obcięciu nie pojawiają się gałązki , no może sporadycznie. Jest to tani sposób wyhodowania drzewka "kuli"
Wracając do zimowania; może Twoje rośliny nie zmarzły tylko uschły. Często zapominamy że rośliny zimą też potrzebują wody.
Moja kulka;Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Misiaczka
500p
500p
Posty: 778
Od: 10 mar 2011, o 16:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: tuja na pniu

Post »

Aktualne foto; kulkaObrazek

Uploaded with ImageShack.us
ana_83
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 9 maja 2011, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: tuja na pniu

Post »

DZiekuje za podpowiedz! My dzis zaszalelismy i kupilismy jednak 2 tuje Golden Globe. One same z siebie,z tego co wiem, rosna w kole. Wiec zasadzilismy je w donice i po prostu poodcinalismy od dolu galezie-tak aby na szczycie powstala kula...no i sie udalo!!! Jestem tylko ciekawa jak czesto teraz trzeba bedzie wycinac teraz odrastajace galezie, i czy w ogole beda odrastac(tak jak pisalas). JAk tylko zrobie fotke, to pokaze jak nam to wyszlo. I byle tylko nie uschly po takim nacinaniu, boje sie tego bardzo...
ana_83
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 9 maja 2011, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: tuja na pniu

Post »

ana_83
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 9 maja 2011, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: tuja na pniu

Post »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”