Fasolka szparagowa cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5753
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fasolka szparagowa

Post »

:wit W dolonosląskim też zapowiadają przymrozki... :( Przykryłam agrowłokniną...kartonów nie mam. Zobaczymy...najwyżej posieję jeszcze raz. :roll: Ja uprawiam fasolkę dla siebie,mam jej aż jedną grzadkę ,ale też szkoda,gdyby zmarzła.A było się spieszyć z sianiem? ;:14
Asia
Awatar użytkownika
NITKA
1000p
1000p
Posty: 1233
Od: 29 sie 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Fasolka szparagowa

Post »

Moja też już na wierzchu. Niech te przymrozki licho porwie. Ponakrywałam dzisiaj te fasolkowe kikutki butelkami i na to agrowłóknina. Mam nadzieję, że zda egzamin. :roll:
pozdrawiam, Anita
Awatar użytkownika
jaska2503
50p
50p
Posty: 57
Od: 3 lut 2010, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na skraju Puszczy Mielnickiej

Re: Fasolka szparagowa

Post »

Mieszkam na Podlasiu i trzymam się zasady:fasolę sieję ok 9-10 maja i wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo ,że zmarznie.
Droga do ogrodu to droga do zdrowia!
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasolka szparagowa

Post »

Trzeba okrywać jak ma się możliwość, przy okrywaniu są bardzo duże szanse, że wszystko przetrwa, przymrozki są przejściowe.
Mój brat na pomidory w tunelu zakłada wiadra plastikowe po farbach.
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1444
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Fasolka szparagowa

Post »

Moja fasolka szparagowa zmarzła, teraz ma być podobno już tylko ciepło :wink: więc wcześniej nasiona namoczę i dopiero wysieje, to przyśpieszy wschody.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Fasolka szparagowa

Post »

Ja fasolkę wysiałem w minitunelu foliowym więc śnieg jej nie dotykał i myślę że przetrwa obecne chłody. Wczoraj miała 8cm i powinna być znacznie wcześniej niż siana na początku maja ( do tego roku zawsze siałem bez przykrycia koło 1 maja).
Fasolka jest bardzo wrażliwa na przymrozki, czy leżący na niej mokry śnieg też powoduje jej wymarzanie. Czy przykrycie włokniną ochroniło fasolę przed zmrożeniem śniegiem? Piszcie, bo zebrane doświadczenia pozwolą na zoptymalizowanie ochrony przed mrozem wczesnych upraw.
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1444
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Fasolka szparagowa

Post »

Trochę szkoda ale cóż, z wczesnym wysiewaniem tak czasami bywa, chociaż takie coś przytrafiło mi się po raz pierwszy a żyję już na tym świecie dość długo, to tylko kilka króciutkich grządek, gdyby była tak zabezpieczona jak pisze pomidormen czyli zrobić mały tunel, nic by się jej nie stało, bo to raczej zmrożony śnieg na włókninie głównie zaszkodził. Liście zrobiły się takie szkliste i bardzo ciemno zielone. Nasion mam sporo swoich, bardziej żal truskawek które miały już owoce i wszystko ....... :( A pomidory żyją bo miały tunel i dodatkowo przykryłam je folią, sama agrowłóknina byłaby pewnie niewystarczająca.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Awatar użytkownika
asza
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 5 kwie 2011, o 20:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Fasolka szparagowa

Post »

Moja fasolka okazała się cała a już się bałam ale niektóre fasolki połamały się ale mało dosłownie parę ,resztę przygniotło trochę ale już się podnoszą. Teraz to się trzeba martwic o temperaturę myślę ze śniegu już nie będzie.
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Re: Fasolka szparagowa

Post »

Uff... Moja fasolka pod podwójną agrowłókniną, folią i kartonami przeżyła -7 st. przy gruncie. Po 2:00 było w ogrodzie na 2 metrach -5 st. Kilka dni wcześniej była przykryta folią, dzięki czemu ziemia się nagrzała i w nocy oddawała ciepło.

Obrazek
Tomek
Awatar użytkownika
asza
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 5 kwie 2011, o 20:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Fasolka szparagowa

Post »

O piękna fasolka. Wyobrażcie sobie dziś odkryłam cała fasolkę jest piękna (tfu tfu,) ta co była bez włókniny to zmarzła ale musze jednak ją prysnąć na robaka bo coś ją je ma dziurki na liściach.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fasolka szparagowa

Post »

U mnie część fasolki już pod koniec kwietnia była podjedzona pewnie przez ślimaki.
Na razie obserwuję, zawsze zdążę dosiać kolejną :P
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2970
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Fasolka szparagowa

Post »

Moja fasolka pod agrowłókniną zmarzła ;:223
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Re: Fasolka szparagowa

Post »

Agrowłóknina to jest dobra jak na chwilę spadnie temperatura, ale nie jak parę godzin jest mróz.
Tomek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”