Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 903
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

Kasencja pisze:hmmm... aż tak ciepło???
jak pisałam wcześniej prawie gorący chłopak jestem :;230

a tak poza tym to u mnie padać przestało i to mnie wcale nie cieszy temp. póki co 2 stopnie

NITKA spoko żeby utrzymać koło zera girl wystarczy , a czy masz w tunelu 2 stopnie czy 8 to na jedno pomidorom wychodzi , niestety
ja póki co to znicze mam właściwie to wkłady :) , oby rano nie była nekropolia wrrrrrr a jutro piecyk gazowy wstawię , przed przymrozkami wystarczy

;:138 hurrra ;:138 hurra żyjemy !!! wprawdzie bociana o 6 rano nie widziałem, może i dobrze bo później różne przypadłości ludzie mają, szczególnie kobiety , ale za to obleciałem namiot i ogród i ufffff tylko 0.5 stopnia na zewnątrz , w namiocie utrzymałem 3 :D

Boże jaki ja głupi jestem , zamiast mojemu małemu dziecku pomóc na maturę się wybrać to ja o 6 rano gonie i termometry po ogrodzie oglądam :;230 :;230 :;230
oczywiście trzymam kciuki za wszystkich maturzystów
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
Kasencja

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

weteran pisze: ;:138 hurrra ;:138 hurra żyjemy !!! wprawdzie bociana o 6 rano nie widziałem, może i dobrze bo później różne przypadłości ludzie mają, szczególnie kobiety , ale za to obleciałem namiot i ogród i ufffff tylko 0.5 stopnia na zewnątrz , w namiocie utrzymałem 3 :D

Boże jaki ja głupi jestem , zamiast mojemu małemu dziecku pomóc na maturę się wybrać to ja o 6 rano gonie i termometry po ogrodzie oglądam :;230 :;230 :;230
oczywiście trzymam kciuki za wszystkich maturzystów
No to kciuki zaciśnięte... :D

Wprawdzie nie wiem ile w końcu było mrozu, ale teściom ziemniaki młode zmroziło... Moje pomidory w namiocie ok . Co z reszta to nie wiem, dokładnego obchodu nie było...
Awatar użytkownika
rafik_ptp
100p
100p
Posty: 135
Od: 5 mar 2011, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

Kujawsko - pomorskie, 20 km od Torunia było -7 u mnie przy gruncie, ziemniaki nawet pod włókniną mi zmarzły :(
Uprawa warzyw dla jednych jest przyjemnością , dla mnie jest sposobem zarabiania pieniędzy co wcale nie znaczy że nie sprawia mi to dużo przyjemności ;)
DOROTA 26
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 18 mar 2011, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

Witam u nas nie wiem ile rano było mrozu ale w foliaku było - 1 ciekawe czy pomidory to przeżyją na razie nic nie widać, po 5 min od odpalenia grila było już 10 C :oops: A cały winogron nam chyba szla.... trafił po wężu widać że powyżej 5 C mróz był bo woda w nim zamarzła ;:65
Awatar użytkownika
NITKA
1000p
1000p
Posty: 1233
Od: 29 sie 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

Na razie wszystko żyje, mam nadzieję, że jutro będę mogła napisać to samo.
Kciuki za maturzystów również zaciśnięte. :wink:
pozdrawiam, Anita
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1444
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

Ja też już po inspekcji na działce, pomidorki żyją :D .
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Awatar użytkownika
darbo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1389
Od: 20 mar 2011, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

Pomidorki rano ok. Ogórki także ok. Włóknine zciągnąłem i susze na słoneczku aby na wieczorek była sucha. Wietrze tunel bo masa wody na ściankach folii.

Poydrawiam
Pozdrawiam
Dariusz
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 782
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

rafik_ptp pisze:Kujawsko - pomorskie, 20 km od Torunia było -7 u mnie przy gruncie...(...)
Tak było , o godz. 4.15 u mnie było też -7*C przy gruncie :? , tuż nad ranem mogło być jeszcze mniej . W tunelu pod włókniną było wtenczas +1*C. Na weatheronline .pl podawali że minimalna przy gruncie dla Torunia była -11*C . :shock: . To jakaś jest masakra , czyli pogodowe nieporozumienie . Przecież było oficjalnie ustalone , że biegun zimna jest gdzieś indziej ?! No ale dobra , straty są - zwłaszcza w sadzie , ale najbardziej mnie cieszy uratowanie winorośli w tunelu :wink: . Było tak : Zgromadziłem duże stosy różnych suchych liści , łozy itd. i planowałem urządzić wewnątrz zadymianie . Miało to sens tak do północy , potem jednak temp. i tak spadła do 0 , więc trzeba było postąpić konkretniej , czyli po prostu rozpalić ognisko , a nawet dwa . W ogóle to dobrze pomyślałem ,że te ogniska były tuż przy drzwiach , bo wejść dalej niż 1m nie było szans , dym gęsty i gryzący , straszna sprawa ... Więc system był taki : uchylam drzwi , świeże zimne powietrze podnosi dym do góry , a ja w tym czasie buch porcję paliwa i myk w nogi :wink: . Ogień chwilami był dość wysoki , obawiałem się aby folii nie przepalić , więc kilka razy trzeba było chlapnąć wodą z wiadra i już . Folia wewnątrz w rejonie ognisk trochę się okopciła , ale da się wymyć ( najlepiej szlauf ze szczotką na końcu - jak do mycia samochodu ) . Dym niespecjalnie zaszkodził młodym latoroślom , a tego też się obawiałem . Ogólnie bardzo zadowolony , chociaż dymu to się nawdychałem zanim do wprawy doszedłem . Extremalny sport , no ale zawsze przygoda musi być :wit
myszkaee
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 27 cze 2008, o 16:04
Lokalizacja: szczecin

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

ma pytanko jeżeli mi troszkę u góry pomidory na liściach pomarzły to czy coś z tym zrobić i czy w ogóle jest szansa że coś będzie z takiej roślinki? dziękuje z góry za odpowiedzi.
myszkae
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

Napisz konkretnie jak pomarzły,czy brzegi,czy środki?A najlepiej poczekaj może jeszcze wypuszczą z boku i wówczas możesz czubek zmarznięty usunąć.
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 782
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

Myszkae , na razie niewiele można zrobić , ale jeśli łodyga pozostała zdrowa , to pomidor odbije . Nawet jeśli zmarzł wierzchołek , to wyprowadzisz roślinę z pędu bocznego . A co do mojej akcji z paleniem-dymieniem w tunelu , to jednak nie jest tak dobrze : wiele listków , zwłaszcza tych wyżej położonych w przestrzeni , jest zniszczona . Rankiem nie było tego widać ... Może i przez chwilę temp . była zbyt niska , ale bardziej prawdopodobne ,że dym zaszkodził . Sugeruje to poważne uszkodzenia na chwastach : pokrzywa , oset .A one przecież nie marzną tak zaraz ... Zatem sposób nie zdaje egzaminu . Za rok trzeba będzie wstawić po prostu jakiś piec , nie ma sensu kombinować .
Awatar użytkownika
Asik78
200p
200p
Posty: 231
Od: 8 mar 2010, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk,Strzegom

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

Frant,a jak u Ciebie wyglądają te listki po zadymianiu?Są takie ,,zwisające''?
Ja też mam niewielki problem.Mięliśmy dziś przymrozek,ale robiłam wszystko,żeby nie dopuścić do dużego wychłodzenia.Były wkłady,włóknina ,kartony i grill.I właśnie zastanawiam się,dlaczego kilka sadzonek ma takie marne dolne liście.Jak szmatki.Czy to wina tego dymu,czy jednak podmarzły? :roll:
Pozdrawiam,Asia
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 782
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

Ja pisałem o uszkodzeniach na młodych pędach winorośli . Wpisałem to trochę niefortunnie w ten wątek pomidorowy , ale temat trochę i tak zjechał na zagadnienie ogólne : walka z przymrozkiem . A jak wyglądały uszkodzenia od dymu ? Listki brązowe , miękkie , już martwe , prawie na całej powierzchni , zielone tylko tuż przy ogonku . Łodyga raczej żywa , kwiatostan trudno powiedzieć , wierzchołek żywy w wiekszości pędów . Możliwe ,że u Ciebie zaszkodził dym z brykietów , bo same wkłady do zniczy były już od dawna stosowane przez forumowiczów , i nic złego się nie działo . Ale powiem jeszcze raz , niskie okrycie pomidorów włókniną w tunelu nie wymaga już dodatkowych zabiegów . Jak już podałem , pod jedną warstwą włókniny było 1*C . Pod dwiema warstwami było by pewnie kilka stopni więcej ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”