Czosnek niedźwiedzi(Allium ursinum) cz.1

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
Giecikowa
200p
200p
Posty: 355
Od: 13 lut 2011, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Czosnek niedźwiedzi

Post »

Właśnie dzisiaj dostałam sadzonki czosnku od znajomej. Piszecie jednak, że on lubi cień a u mnie trochę krucho z tym cieniem :) Planowałam posadzić go na warzywniku, ale czytam, że to również roślinka ozdobna, więc może między kwiatki? Poradźcie coś :roll:
Pozdrawiam Dorota:)
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Czosnek niedźwiedzi

Post »

U mnie sam się wysiał na stanowisku słonecznym i w niczym mu to nie przeszkadzało.
No, w upały liście były padnięte.

Jak dla mnie roślina ozdobna, mam na rabacie bylinowej :D
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
anador
200p
200p
Posty: 220
Od: 6 lut 2011, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Czosnek niedźwiedzi

Post »

Czosnek niedzwiedzi jak ma warunki i wilgoć to potrafi tak się rozrosnąć

Tu rośnie na drodze do lasku
Obrazek
Obrazek
Robiłem zdjęcia wczoraj ok.10 godz.
Jak zakwitnie to wstawię aktualne zdjęcie.
Dobrze, że nie ma człowieka bez wad, bo taki człowiek nie miałby też przyjaciół.
Rayy
200p
200p
Posty: 326
Od: 7 kwie 2011, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Czosnek niedźwiedzi

Post »

A tak wygląda mój czosnek :)
Obrazek
Awatar użytkownika
anador
200p
200p
Posty: 220
Od: 6 lut 2011, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Czosnek niedźwiedzi

Post »

Giecikowa pisze:Właśnie dzisiaj dostałam sadzonki czosnku od znajomej. Piszecie jednak, że on lubi cień a u mnie trochę krucho z tym cieniem :) Planowałam posadzić go na warzywniku, ale czytam, że to również roślinka ozdobna, więc może między kwiatki? Poradźcie coś :roll:
Radzę jednak znaleźć jakiś cień ,bo będzie miał problem z rozsiewaniem się. ;:132
Dobrze, że nie ma człowieka bez wad, bo taki człowiek nie miałby też przyjaciół.
Bartnik
100p
100p
Posty: 114
Od: 9 kwie 2011, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Czosnek niedźwiedzi

Post »

Jutro idę na bazar, to zapytam czy mają nasiona czosnku niedźwiedziego, bo stwierdziłem że muszę go mieć a mam idealne miejsce dla niego.Z tym że zamierzam wysiać nasiona bezpośrednio do gruntu.Chyba że na bazarze nie będzie nasion, to wtedy kupie sadzonki z allegro.A czy ktoś z was konsumuje też główki z czosnku niedźwiedziego?Czy tylko liście są jadalne?
x_o-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1060
Od: 30 mar 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czosnek niedźwiedzi

Post »

Mam jeszcze zbyt mało, więc byłoby mi szkoda . Jadłam tylko liście.
Awatar użytkownika
anador
200p
200p
Posty: 220
Od: 6 lut 2011, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Czosnek niedźwiedzi

Post »

Cały czosnek jest dobry,no może bez korzeni ;:138 .Mój czosnek rośnie nad strumyczkiem i na wiosnę woda wypłukuje czosnek który zbieram i konsumuję.Czosnek niedźwiedzi ma bardzo głęboko cebulki dlatego nie opłaca się go wyciągać z ziemi bo więcej się zniszczy niż skorzysta. ;:132 . Pozdrawiam.
Dobrze, że nie ma człowieka bez wad, bo taki człowiek nie miałby też przyjaciół.
Rayy
200p
200p
Posty: 326
Od: 7 kwie 2011, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Czosnek niedźwiedzi

Post »

Cebulki mają smak czosnkowe ale są twarde, małe i szkoda je jeść :)
Nasiona lepiej wysiać trochę później bo mogą teraz nie wzejść. A cebulki też najlepiej sadzić tak od sierpnia.
A zamiast kupować na allegro można popełnić małe przestępstwo i wziąć gdzieś z parku/lasu z 5 cebulek które bardzo szybko się rozrosną :)
Bartnik
100p
100p
Posty: 114
Od: 9 kwie 2011, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Czosnek niedźwiedzi

Post »

Na bazarze nie było żadnego czosnku niedźwiedziego, nie wiem czemu, ale jakoś chyba nie jest to zbyt popularną rośliną.W każdym bądź razie zamówiłem już sadzonki na allegro.Mam nadzieję że teraz jest dobry czas do sadzenia sadzonek czosnku niedźwiedziego.Jakoś nie mam cierpliwości czekać do czerwca.
x_o-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1060
Od: 30 mar 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czosnek niedźwiedzi

Post »

:) Zdecydowanie nie jest to dobry czas, podobnie jak innych cebulowych: tulipanów, czy krokusów :)
Rayy
200p
200p
Posty: 326
Od: 7 kwie 2011, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Czosnek niedźwiedzi

Post »

No on się tam może i przyjmie jak go teraz posadzisz, ale musisz pamiętać, że teraz jest okres jego najintensywniejszego wzrostu- rosną liście i pędy kwiatowe. Więc w tym roku już za dużo z niego nie będzie a jakby posadziło się go właśnie w sierpniu, czosnek się przyjmie, rozrośnie i w przyszłym roku była by już jego dosyć duża kępa.
Gdyby chociaż te sadzonki z allegro były sprzedawane w ziemi to spoko ale tam są gołe cebulki.
Bartnik
100p
100p
Posty: 114
Od: 9 kwie 2011, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Czosnek niedźwiedzi

Post »

Czosnek ten "ogrodowy" się sadzi zarówno wiosną jak i jesienią, więc myślałem że z niedźwiedzim jest podobnie.Ale nie ważne, już zamówiłem i czasu nie cofnę.Najwyżej jak się do sierpnia nie przyjmie to zamówię nowe sadzonki.
Zablokowany

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”