Aksamitka - królowa jednorocznych cz.1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
bonia244
1000p
1000p
Posty: 1151
Od: 19 lis 2010, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych

Post »

[quote="JolantaMa"]Nie wzeszły tylko Lulu, reszta ma się dobrze :wink:
Moje lulu też nie wzeszły za dobrze :roll: kilka sztuk tylko się pojawiło a reszta ma się świetnie :D
kolbielowa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 25 mar 2011, o 07:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych

Post »

Kupiłam nowe nasiona i wzeszły!!! Jest ich mnóstwo,poczekam,aż podrosną i od razu do gruntu!!!
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych

Post »

A mnie zaczyna brakować miejsca na ich pikowanie. W zeszłym tygodniu pikowałam co większe ale te małe też już nadgoniły Szkoda mi ich wyrzucić i coś muszę dla nich znaleźć W lecie chyba wszystko obsadzę aksamitkami
Paulina
Lemurkiewicz
50p
50p
Posty: 97
Od: 26 mar 2011, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych

Post »

wysiałam różnego rodzaju aksamitki i zamierzam je przepikować do skrzynek balkonowych ale tak się zastanawiam, z jakimi innymi kwiatkami by się ładnie komponowały?? ma ktoś jakiś pomysł? :idea:
Awatar użytkownika
kffiatek
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 maja 2009, o 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych

Post »

Ja kupiłam karłowate złociutkie i zamierzam posadzić je do skrzynek na balkonie z niebieską i różową lobelią, i jeszcze z koleusami i lwią paszczą :) Trzy pierwsze zaczynają już kwitnąć ;:3 Zaraz postaram się zrobić im zdjęcie :tan

Napisane: Pn 04 kwi 2011 16:31
Ta ma pomarańczowe brzegi ale chyba znikną... na opakowaniu były czysto żółte, no chyba że coś się zaplątało :)

Obrazek

I jeszcze taka;

Obrazek

Obrazek
Lemurkiewicz
50p
50p
Posty: 97
Od: 26 mar 2011, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych

Post »

:shock: :shock: :shock: ooo, kffiatek, ale masz okazy! Fajnie będą wyglądały w takiej kompozycji, chętnie sobie zapożyczę pomysł z dosadzeniem koleuska, a może nawet lobelli - jeśli to maleństwo mi kiedykolwiek urośnie :tan
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6618
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych

Post »

mmudant - teoretycznie wszystkie odmiany aksamitki niskiej (Tagetes patula nana) powinny mieć wysokość 15-30(35cm). Są z pewnością odmiany bardzo niskie ale jeżeli przenawozimy je azotem to wyrosną na wyższe. U mnie Petite Gold miała ok.20cm.

Obrazek
sylwia27p
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 5 kwie 2011, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych

Post »

Ja póki co wysiałam aksamitki prosto do gruntu. Za dużo ich chciałam zasadzić by do korytek najpierw siać.
Mam nadzieję , ze powschodzą i mróz im nie zaszkodzi :shock:
A propo nasion. To miałam nasiona z przed dwóch lat . Z własnego zbioru posegregowane kolorami oczywiście. Mam nadzieję, że jeszcze się nadawały do siewu bo jak nie to będzie kicha:(
sosna388
100p
100p
Posty: 100
Od: 20 sty 2011, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych

Post »

Zadam trywialne dla wielu z was pytanie, ale proszę o odpowiedź "łopatologiczną". Kiedy i jak zebrać własne nasiona? Domyślam się, że trzeba ściąć dojrzałe kwiatostany, tyle że jak rozpoznać, czy to już ten moment, że nasiona są już dojrzałe? I co dalej? Włożyć kwiat do torebki papierowej - jak wyschnie to nasiona się wysypią? Miałam aksamitki kilka lat temu przez jeden sezon, oczywiście kwitły rewelacyjnie. W tym roku, po lekturze tego wątku, znalazłam, że są też aksamitki czerwone, a taki właśnie kolor potrzebuję, żeby grało z innymi kwiatami (a myślałam, że są tylko w tonacjach żółto -pomarańczowych). Nasiona już kupiłam i wysiałam. Ale chociaż stać mnie na wydanie 2 zł za torebkę nasion to uważam, że to drakońska cena. A jeszcze chciałabym mieć satysfakcję z własnych nasion zwłaszcza, jeśli w przyszłym roku będę chciała mieć takie same kwiaty - odpadnie polowanie na takie nasiona w sklepach.
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych

Post »

sylwia27p skoro wysiałas juz do gruntu to moze i ja w sobote swoje posieje, bo pierwszy raz mam doczynienia z aksamitkami wiec tak nie bardzo wiem kiedy mozna siac prosto do gruntu, bo na parapetach na wysiewanie miejsca juz nie mam :D
Awatar użytkownika
monikawal
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 24 mar 2011, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych

Post »

Witam!
Ja zbieram nasiona aksamitki jak już kwiatki są prawie wyschnięte, wtedy łatwo odchodzą od główki.
Pozdrawiam cieplutko Monika
justi28
200p
200p
Posty: 420
Od: 19 mar 2007, o 17:52
Lokalizacja: małopolska

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych

Post »

W miesiącu kwietniu można siać aksamitkę ale pod osłony natomiast do gruntu sieje się dopiero w maju. Ja sieję po "zimnej Zośce".
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych

Post »

grrrr a kto siał teraz juz do gruntu, ale bez osłon????
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”