Kiedy i jak nawozić?

ODPOWIEDZ
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Odżywka do Storczyków

Post »

Przygotowanie roztworu:50g (ok.4 łyzki stołowe)na 10 litrow wody.Przygotowany roztwór zostawić na kilka godzin ( całą noc)i przed podlaniem zamieszać.
Zaleca się:zanurzyć całą doniczkę z podłożem z kory na ok.30 min. do 1 godziny 1 x w tygodniu,pozwalając na przeschnięcie podłoża przed kolejnym podlaniem.
( wg opisu)
Do użytku domowego robię roztwór w 5 l baniaku,bo reszte zużywam do hoi.
monika1988
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 lut 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozy dla storczyków

Post »

Właśnie znalazłam to forum i pomyślała, że troszkę się na storczykach i nawozach do nich znacie. Więc mam pytanko. Mam od kilku miesięcy storczyka, kupiłam go kwitnącego, później przekwitł i wypuścił nowy pęd. Strasznie się ucieszyłam kiedy pojawiły się na nim pąki kwiatowe i było mi bardzo przykro kiedy część z nich opadła bo chyba był zbyt blisko kaloryfera, albo może mróz mu zaszkodził bo uchyliłam raz okno przy którym stał. Więc przeniosłam go w inne miejsce Ale mniejsza o to. Znajoma poleciła mi, żebym mu kupiła nawóz. Kupiłam Naturalny nawóz do storczyków z firmy Zielony dom. Ten śmierdzący. I pomogło, pojawiły się nowe pąki.Z resztą na opakowaniu pisze, że jest dobry do inicjacji kwitnienia. Teraz czekam aż pąki się rozwiną. Ale chciała bym wiedzieć czy w okresie kwitnienia też mam go podlewać? Słyszałam różne opinie, że nie, inne, że trochę dawkę zmniejszyć a jeszcze inne, że wręcz zwiększyć dawkę.Nie wiem co mam na ten temat myśleć. Pomóżcie. Ach mój storczyk to Phalenopsis.
gejzerka

Re: Nawozy dla storczyków

Post »

Kupiłam Naturalny nawóz do storczyków z firmy Zielony dom. Ten śmierdzący. I pomogło, pojawiły się nowe pąki.Z resztą na opakowaniu pisze, że jest dobry do inicjacji kwitnienia. Teraz czekam aż pąki się rozwiną. Ale chciała bym wiedzieć czy w okresie kwitnienia też mam go podlewać?
Moniko, wszystko zależy od nawozu i firmy, która go wyprodukowała, stąd chaos. W instrukcjach jest napisane jak dany nawóz stosować. Prawdopodobnie ten śmierdzący nawóz to Guano dla storczyków. Nie wiem, nie używałam go, używam taki, w którego instrukcji jest wyraźnie napisane, żeby w okresie kwitnienia zwiększyć dawkę, co wspomaga wybarwieniu kwiatów. Skoro u Ciebie w instrukcji nic nie pisze na temat zwiększenia, czy zmniejszenia dawek, zdecyduj sama czy chcesz zaprzestać nawożenia podczas kwitnienia czy ograniczyć. Wszystko zależy od tego co masz napisane w instrukcji. Jeżeli zaniechasz nawożenia podczas kwitnienia,Twojej roślinie nic się nie stanie . Jedynie nadmierna dawka może storczykowi zaszkodzić.
Awatar użytkownika
renatas
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 906
Od: 25 paź 2010, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Nawozy dla storczyków

Post »

A co sądzicie o nawozach firmy Peters Professional - Blossom Booster i Grow-Mix? czy stosowaliście je do storczyków? Jakie efekty?
gejzerka

Re: Nawozy dla storczyków

Post »

Z tego, co podczytuję na forach Peters Professional - Blossom Booster i Grow-Mix jest często kupowany przez forumowiczów. Nie używałam tego nawozu chociaż miałam jego próbkę. Używam Schultz Orchid Food i jestem bardzo zadowolona. Przede wszystkim ma dobry wpływ na pąki kwiatowe, są grube i ładnie wykształcone, u kwitnących kwiatów intensyfikuje wybarwienie płatków i wielkość kwiatów. Wizualnie poprawił się wygląd roślin, liście zyskały intensywny kolor. Według instrukcji na opakowaniu jest to nawóz całoroczny.
Awatar użytkownika
milosz1997
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 17 sty 2011, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sanok, podkarpackie

Re: Nawozy dla storczyków

Post »

ja używam "agrecol mineral żel nawóz do storczyków"
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Nawozy dla storczyków

Post »

Ja stosuję kilka róznych nawozów naprzemiennie, m.in. : nawomix, biopon, target, substral, pokon i jeszcze jakiś, tylko teraz nie pamiętam nazwy. Nie wiem, czy są dobre czy nie, storczyki mają zawsze mało kwiatów (najczęściej od 1 do 5 naraz, czasami trochę więcej, bardzo wiele z nich się przedłuża po kwitnieniu, ale naraz mają do 5 kwiatów najczęściej), ale są duże i dobrze wybarwione.
Awatar użytkownika
renatas
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 906
Od: 25 paź 2010, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Nawozy dla storczyków

Post »

wcześniej napisałam:
A co sądzicie o nawozach firmy Peters Professional - Blossom Booster i Grow-Mix? czy stosowaliście je do storczyków? Jakie efekty?
Teraz już sama mogę odpowiedzieć na to pytanie-ten nawóz jest dobry.Stosowałam go na phalaenopsisach przez całą zimę, a efekt zobaczyłam dopiero teraz , jak rozkwitły nowe pąki.Kwiaty są lepiej wybarwione od kwitnienia sklepowego.
Żeby nie być gołosłownym, to proszę-porównanie:

Kwitnienie sklepowe:
Obrazek
i moje nowe pąki po nawozie Blossom-Boster
Obrazek
Ja go będę nadal używać, naprzemiennie z innymi.
Pozdrawiam
Renata

..a! i to nie jest reklama!... tylko własne doświadczenia.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Nawozy dla storczyków

Post »

Tylko szkoda, że jest sypki, a ja stosuję tylko płynne nawozy.
Awatar użytkownika
renatas
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 906
Od: 25 paź 2010, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Nawozy dla storczyków

Post »

I co z tego,że sypki? jaki problem?
Bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie!
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Nawozy dla storczyków

Post »

I tak go nie idzie nigdzie kupić, więc pozostanę przy normalnych nawozach.
Awatar użytkownika
Petra
200p
200p
Posty: 446
Od: 13 cze 2006, o 21:44

Re: Nawozy dla storczyków

Post »

Często bywa na all... i nie drogo a taka torebeczka starcza na bardzo długo
Awatar użytkownika
renatas
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 906
Od: 25 paź 2010, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Nawozy dla storczyków

Post »

storczykowa napisała:
I tak go nie idzie nigdzie kupić, więc pozostanę przy normalnych nawozach.
nie można go kupić? :shock: jest na all i w dużych sklepach ogrodniczych.

Ja Ci nic nie narzucam, zrobisz ,jak zechcesz. Każdy ma wolny wybór.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”