Pies i ogród

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Damroka
100p
100p
Posty: 197
Od: 28 cze 2009, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Ogród a pies

Post »

Orquidea - ale Twój boksio to też jak aniołeczek - przynajmniej na zdjeciach. A trzecia fotka całkowicie mnie rozbraja :D
Pozdrawiam serdecznie,
Iwona
Furiko
100p
100p
Posty: 132
Od: 14 lis 2010, o 22:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród a pies

Post »

A to moja suńka przy pracach ogródkowych. Mój pierwszy pies i moje pierwsze roślinki :D

Co też tam może takiego być ...?
Obrazek

No i czemu nie pozwalają mi tam kopać???
Obrazek

A tu jak przygotowywałyśmy teren wzdłuż ogrodzenia - ślad w ślad, trop w trop ;:65 My jak my - ale cienie jakie ...
Obrazek

Te zdjęcia to było późne lato 2009. W tym roku (2010) już mój super dorosły pies ;:224 doskonale wie, że przez rododendrony się przeskakuje górą, a nie leci "w poprzek", a w warzywniaczku pomaga się w postaci porywania naci marchewkowej, ale już pietruszkowej to niekoniecznie :uszy

Ale oczywiście ideałów nie ma ...
Późnym latem posadziłam śliczną leszczynkę - sadzonka wysokości może koło metra. Ładnie się przyjęła, powypuszczała co nieco tu i ówdzie, no pociecha.
Przyszła zima, spadł śnieg i całej leszczynki nie przykrył, tylko jakieś 60-70 cm. No to przecież prowokacja okrutna była - co on ten krzaczor sobie myśli że tak bezczelnie wystaje i sterczy!? Przecież to nie do pomyślenia ...
No to teraz mam leszczynkę wysokości 60-70 cm.
Awatar użytkownika
Amee
50p
50p
Posty: 87
Od: 2 sty 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród a pies

Post »

Orquidea zdj.nr.3 rewelacja aż mój mąż zajrzał z czego się tak śmieję :D
Jak zabraknie Ci krzaczków truskawek to ja z chęcią się z Tobą podzielę(mam ich dużo)wystarczy dla Ciebie i Twojego boksia :wink:
Furiko - świetny piesek i taki pomocny ;:63
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Krycha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 783
Od: 26 mar 2010, o 08:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ogród a pies

Post »

Obrazek

Ja o psach mogę pasjami, mój Mordasek nie odstępuje mnie na krok

Obrazek
Awatar użytkownika
Amee
50p
50p
Posty: 87
Od: 2 sty 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród a pies

Post »

Słodziak ;:138
Awatar użytkownika
magos13
500p
500p
Posty: 636
Od: 2 lut 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ogród a pies

Post »

A oto moja pomocnica, całkiem dorosła, nie powiem stara.

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam. Gosia
Awatar użytkownika
Amee
50p
50p
Posty: 87
Od: 2 sty 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród a pies

Post »

Oooo widzę że pomagała przy zakładaniu oczka wodnego :lol:
magos13 bardzo bym chciała zobaczyć jak wygląda Twoje oczko po zakończeniu prac; możesz wrzucić jakieś zdjęcie lub link do Twojego ogrodu ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
magos13
500p
500p
Posty: 636
Od: 2 lut 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ogród a pies

Post »

Proszę zajrzyj tutaj, post z 18 grudnia 2010.

http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 3&start=56
Pozdrawiam. Gosia
Awatar użytkownika
kamykkamyk2
500p
500p
Posty: 543
Od: 26 gru 2010, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogród a pies

Post »

Moja sunia niby też "pomaga" przy zakładaniu jakiejś rabaty, ale jak się jej zapytam czy może być, to tylko się popatrzy na mnie ... :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam kamyk

Ogród kamyka
Awatar użytkownika
bukjan
200p
200p
Posty: 256
Od: 26 paź 2009, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk - działka pod Skarszewami

Re: Ogród a pies

Post »

chcecie mieć skopany ogród w tym celu należy zakupić lub pożyczyć jamnika, łopata i grabie będą potrzebne do przywrócenia stanu przed wpuszczeniem psa. Od wiosny do późnej jesienie syn ma zakaz wjazdu z psem.
Legia33
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 27 mar 2011, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Odstraszacz na psa

Post »

Witam
Jestem nowy na forum więc może popełniam błąd pisząc w tej zakładce. Ale powracając do tematu. Mam taki problem, posiadam labradora i mam ogromny problem z oddawanym przez niego moczem i roślinami rosnącymi na mojej działce. Próbowałem już odstraszacza na psy bros oraz jeszcze jakiego innego którego nazwy akurat teraz nie pamiętam. Wszystko to na nic mój kochany piesek dalej mi niszczy rośliny a konkretnie chodzi mi o Thuje Smaragd ,które jak zaobserwowałem bardzo nie lubią moczu. A więc może ma ktoś jakiś skuteczny sposób ? Dodam ,że dziś również zrobił mi niespodziankę (pies) i wyrwał zasadzaną przeze mnie wczoraj jabłonkę. Ma może ktoś coś skutecznego ? Jakiś pomysł na zapobieganie takim sytuacja ?
x_o-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1060
Od: 30 mar 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odstraszacz na psa

Post »

Witam, na temat psów w ogrodzie jest na forum dużo. Przeczytaj np.tutaj. Ja osobiście nie mam żadnych sukcesów, wręcz przeciwnie :roll:
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Odstraszacz na psa

Post »

Jeśli nauczenie psa aby nie wchodził w grządki nie odniosło skutku, to nie znam lepszego sposobu niż tzw. "niewidzialne ogrodzenie"- http://www.easypet.pl/Artykul-6.aspx Będąc u znajomego mającego dwa owczarki staroniemieckie, zwróciłem uwagę na to, że psy nie wchodziły z nami do niektórych części ogrodu które ze znajomym oglądałem. Po prostu zatrzymywały się oba w tym samym miejscu i czekały, jedynie nas obserwując. Kiedy przeszliśmy do innej części ogrodu psy dobiegały do nas dalej nam towarzysząc i w pewnym momencie ponownie zatrzymywały się w oba tym samym miejscu. Zaciekawiło mnie to i zapytałem znajomego o co chodzi z tym ich zachowaniem. Wtedy właśnie dowiedziałem się co jest grane. Okazało się że znajomy ma w ogrodzie to urządzenie. Psy po prostu miały wyznaczony teren w ogrodzie gdzie mogły przebywać.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”