Ogórki w tunelach,szklarniowe - problemy,choroby

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
paawel21
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 10 mar 2011, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórki w tunelach - kilka pytań

Post »

Witam wszystkich, mam takie pytanie: kiedy siać nasiona ogórka aby można było je sadzić pod tunelami około 15 kwietnia?
Marianzet1
100p
100p
Posty: 187
Od: 20 lip 2008, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogórki w tunelach - kilka pytań

Post »

Witam mam pytanie,o jakim składzie powinien być nawóz do przepikowanych ogórków ;:138 Marian
Pozdrawiam Marian
------------------
jack+
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 8 wrz 2010, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórki w tunelach - kilka pytań

Post »

paawel21 pisze:Witam wszystkich, mam takie pytanie: kiedy siać nasiona ogórka aby można było je sadzić pod tunelami około 15 kwietnia?
Miesiąc wcześniej.
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogórki w tunelach - kilka pytań

Post »

jack+ pisze:
paawel21 pisze:Witam wszystkich, mam takie pytanie: kiedy siać nasiona ogórka aby można było je sadzić pod tunelami około 15 kwietnia?
Miesiąc wcześniej.
PAWLE, wprawdzie nie wiem w jakim rejonie mieszkasz, ale biorąc po uwagę część kraje po prawej stronie Wisły nie doradzał bym Ci tak wczesnego sadzenia ogórków w tunelu, no chyba że masz możliwość nocami je trochę dogrzewać.

Ogórki są warzywami dużo bardziej wrażliwymi na zbyt niskie temperatury ( piszę tu o dodatnich temperaturach) niż pomidory, a około 15 kwietnia to są na znacznych rejonach kraju temperatury nocą rzędu około 5 stopni, a tej temperaturze ogórki nie tylko nie rosną ale potrafią ginąć.

Jeżeli się decydujesz na tak wczesne wysadzenie sadzonek ogórków do tunelu, to doradzał bym posadzić niezbyt wiele sadzonek, i nie wysadzać wszystkich, przecież wszystkie na raz nie będziesz spożywał.

Ja też lubię u siebie pod folią wysiać i wysadzić jak najwcześniej warzywa, ale jeżeli pomidory wysadzam około 20 kwietnia i w większości nie mam strat, to w przypadku ogórków rzadko mi się udaje by przeżyły sadzonki posadzone przed 25 kwietnia.
Awatar użytkownika
milka 1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 11 wrz 2010, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogórki w tunelach - kilka pytań

Post »

dzisiaj posadziłam ogórki mają 5liść
wysiałam 7luty.
pozdrawiam
piter258
50p
50p
Posty: 64
Od: 1 maja 2007, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ciechocinek
Kontakt:

ogórki i pomidory

Post »

Witam Wszystkich gorąco.
Kiedy mogę wysadzić do nieogrzewanej szklarni ogórki i pomidory, gdyż mam już spore rozsady ?
I jeszcze jedno pytanko : kiedy mogę wysadzić dymkę ale na dworzu ?
Pozdrawiam gorąco i proszę o odpowiedź.
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: ogórki i pomidory

Post »

Witaj PIOTRZE, odnośnie upraw pomidorów i ogórków, zapraszam do tego rozdziału;
http://forumogrodnicze.info/viewforum.php?f=42

Tu możesz wszystkiego się dowiedzieć,m.in. kiedy sadzić pomidory do szklarni, a kiedy ogórki.

Ja do swojej nieogrzewanej szklarni sadzę ( uważam że bardzo wcześnie),pomidory w okresie 20- 25 kwietnia, natomiast ten termin dla ogórków jest zdecydowanie za wczesny, po prostu ogórki wymagają więcej ciepła, zwłaszcza nocą.
Awatar użytkownika
westwe
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 15 mar 2011, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: ogórki i pomidory

Post »

witam a którego kwietnia tadeusz48 w tym roku będzie pan sadził .
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: ogórki i pomidory

Post »

Witaj WESTWE, na Tym Forum zwracmy się do siebie po nicku lub imieniu, niezależnie od wieku czy zasług dla Forum.

Pomidorki planuję posadzić na miejsce stałe w tym tygodniu, gdyż prognozy długoterminowe nie zapowiadają większych spadków temperatury, najpierw muszę wykosić trawnik ,po koszeniu zrobić wertykulację ( wałkiem z nożami) trawnika, całość wygrabić i dopiero wtedy będę sadził pomidory z zimnej szklarni.

Moje pomidory od dwóch tygodni już przebywają na ogrodzie, specjalnie w tym celu dla nich zbudowałem malutką szklarnię ( 1.5 na 1.5 m), szczelna, ocieplona i ogrzewana wodą zgromadzoną w dwu 200 l. beczkach, są już zahartowane, ciemnozielone i krępe, posadzone na miejsce stałe od razu rozpoczną wzrost.
SteniaN
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 10 kwie 2011, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórki w tunelach - kilka pytań

Post »

Ja posiałam ogórka po 15 kwietniu do niskiego tunelu ,przykryłam wizeliną.Do dużegotunelu posadziłam wczoraj sadzonki ogórka,dy będą przymroski przykryję wizeliną.Pozdrawiam Stenia
paawel21
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 10 mar 2011, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórki w tunelach - kilka pytań

Post »

I jak tam wasze ogórki? Są już pierwsze zbiory?
Artexo
50p
50p
Posty: 72
Od: 7 kwie 2010, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogórki w tunelach - kilka pytań

Post »

Ja siałem 2 tygodnie temu do gruntu w tunelu i zeszły tylko 4 między rzodkiewką a tak to nic się nie pokazuje...
Wczoraj posiałem 35 nasion do doniczek zobaczymy co z tego będzie :/
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórki w tunelach - kilka pytań

Post »

Artexo pisze:Ja siałem 2 tygodnie temu do gruntu w tunelu i zeszły tylko 4 między rzodkiewką a tak to nic się nie pokazuje...
I są zerowe szanse, że się pokaże. Albo były posiane za głęboko, albo gleba była za zimna, albo nasiona do bani, albo kiełkujące nasiona zostały zaatakowane przez śmietkę kiełkówkę. Produkcja rozsady daje większą pewność równych wschodów.
Wczoraj posiałem 35 nasion do doniczek zobaczymy co z tego będzie :/
Jeżeli to ogórki szklarniowe, to dobrze, jeżeli gruntowe- żle. Do gruntu rozsadę sadzi się gniazdowo po 2-3 roślinek w gnieżdzie co 15 cm.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”