Zapylacze dla grusz

Drzewa owocowe
bogusz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 maja 2008, o 08:16
Lokalizacja: poznan

Zapylacze dla grusz

Post »

Posadziłam gruszę i nie wiem czy może funkcjonować solo czy musi mieć towarzystwo do zapylenia. Proszę o informacje bo juz zaczeła puszczać liście jeżeli będzie trzeba to dosadzę drugą pilne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dzięki bogusz pozdr

Polskie znaki !!!! xipe
jestem zapalona dzialkowiczka wszystko co rosnie na ogrodzie wychodowane metoda prob i bledow jest super
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Tak - 'Lukasówka' wymaga zapylenia obcym pyłkiem - najlepsze bedą: "Bonketa Williamsa', 'Faworytka', 'Komisówka', 'Konferencja', 'Paryżanka' (jednym słowem z doborem zapylacza nie będzie żadnego problemu :wink: )... Sama 'Lukasówka' niestety nie jest dobrym zapylaczem dla innych odmian (triploid)
Pozdrawiam serdecznie :wink:
cage
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 2 maja 2009, o 16:52

Re: Grusza - zapylacze

Post »

Cześć. Odświeżam temat. Jako laik w dziedzinie zapylania kwiatów drzewek owocowych... A jeśli nie ma do naszego drzewka towarzystwa... to nie będzie owoców?
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grusza - zapylacze

Post »

Czytałam,że odległość max do drzewka innej odmiany to 50m jeżeli chodzi o zapylanie .Może u sąsiadów mają drzewka i w ten sposób zostaną zapylone.
Czytałam też,że jak nie ma drzewka zapylającego to można urwać gałęzi kwitnących i wstawić je do wiadra z wodą pod drzewkiem, pszczoły dokończą robotę. Tylko skąd tych gałęzi ;:162
Awatar użytkownika
sosi1975
50p
50p
Posty: 51
Od: 22 lut 2010, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wąbrzeźno kuj-pom

Re: Grusza - zapylacze

Post »

Dobrym sposobem jest też zaszczepienie innej odmiany na tym drzewku.Znajomy zrobił tak na moreli bo mu nie owocowała.Nie wiem jak to z gruszami ale chyba też tak można. :roll: :roll: :roll:
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Grusza - zapylacze

Post »

te zaszczepianie to jest pomysł raczej taki sobie i co za tym idzie wyższa szkoła jazdy.Lepiej zapylacz posadzić.
Awatar użytkownika
sosi1975
50p
50p
Posty: 51
Od: 22 lut 2010, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wąbrzeźno kuj-pom

Re: Grusza - zapylacze

Post »

Jak ma się miejsce to można posadzić,a jak się niema to lepiej zaszczepić niż biegać co roku i łamać komuś gałęzie.Szczepienie wcale nie jest takie trudne jak się wydaje.Zawsze można poprosić kogoś kto się zna. :D :D :D


Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Re: Grusza - zapylacze

Post »

Czy 'Konferencja' jest dobrym zapylaczem dla 'Bonkrety Williamsa'?
Tomek
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grusza - zapylacze

Post »

Tak.
Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Re: Grusza - zapylacze

Post »

Witam mam w ogrodzie grusze konferencja i chciałem się dowiedzieć jaką odmianę gruszy kupić jako zapylacz?
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grusza - zapylacze

Post »

Z wyborem zapylaczy dla Konferencji akurat nie ma problemu (biorąc pod uwagę długość terminu kwitnienia i możliwość zapłodnienia, odmianę tę zapylają również te, kwitnące nieco wcześniej i później). Więc jeśli jeszcze nie było na forum... najłatwiej dokupić Faworytkę, Komisówkę czy Paryżankę. Inne zapylacze dla Konferencji to: 'Bonkreta Williamsa', 'Bera Boska', 'Bera Hardy', ''Concorde', 'General Leclerc'. Obecność zapylacza w przypadku Konferencji jest bardzo ważna. Jest to tzw. odmiana partenokarpiczna, która ma zdolność (większą, mniejszą w zależności od przebiegu pogody) do tworzenia owoców po zapyleniu własnym pyłkiem (bez zapłodnienia). Otrzymasz wówczas owoce beznasienne, najczęściej drobne, o nieatrakcyjnym wyglądzie i smaku.
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Re: Grusza - zapylacze

Post »

Właśnie mam z tą gruszą problem bo jest u nas już jakieś 4 lata i owoców przez ten czas to miał może z 10 a kwiatów w tamtym roku dosyć dużo.I tak myślę że może niema owoców bo niema w pobliżu gruszy. :(
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grusza - zapylacze

Post »

Daj jej "troszkę" czasu :wink: 'Konferencja' jeśli jest na podkładce generatywnej (gruszy kaukaskiej) to dopiero mniej więcej w 4 roku rozpoczyna owocowanie.
Pozdrawiam :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”