tulipany sadzone wiosną

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: tulipany sadzone wiosną

Post »

Nie kupuj - kup lepiej jesienią.
Sprzedawca na allegro napisze wszystko byle tylko znaleźć kupca :wink:
Co innego gdybyś miał jakieś zapomniane ale wiosna to nie jest odpowiednia pora na sadzenie tulipanów.
Sama mam tulipany do posadzenia ( prezent z Holandii) i opinie są różne, ogólne to jeśli zostały przechłodzone zimą to powinny zakwitnąć ale są też tacy którym nie wzeszły.
Piotrek T
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 526
Od: 10 kwie 2010, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: tulipany sadzone wiosną

Post »

Teraz nie możesz sadzić żadnych kwiatow, bo za zimno. Ale jak rozmarznie to mozesz posadzić kanny, sniedki, alstromerie, kroksomie, eukomisy, irysy, sniedki, liliowce, piwonie, anemony, lilie, tawuły, jaskry, mieczyki, begonie, hosty, kalie, i jeszcze tysiąc odmian wiosennych, w tym wszystkie jakie uda ci sie kupić w ogrodniczym sklepie, czy innym markecie. Możesz też nabyć od forumków w wątku "kupie sprzedam wymienię". Tą formę zakupów szczerze polecam, ponieważ sam niejednokrotnie z zadowoleniem zaopatrywałem się w ten sposób, jeszcze dostawałem mnóstwo prawdziwych porad. A tulipany sadzone wiosną z allegro to wtopa na 100%. Lepiej te pieniądze przeznaczyć na inne, przyjemniejsze cele. Nie daj się wrabiać przez desperatów, pozdawiam Piotr
Pół hektara perzu , w końcu mam stałą pracę :-)
Mój poligon doświadczalny Popieram : http://www.zanimnapiszesz.info/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: tulipany sadzone wiosną

Post »

Piwonii nie sadzimy na wiosnę.
Waleria
Piotrek T
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 526
Od: 10 kwie 2010, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: tulipany sadzone wiosną

Post »

Owszem sadzimy, z tym że bardziej polecany jest termin jesienny. Wiosna też wchodzi w grę, choć niektórzy upierają się że piwonie nie dadzą rady. Natmiast doświadczenia wielu, w tym moje wskazują na to, że radę dają. Niestety u mnie nie zakwitła w roku posadzenia, za późno poszła do ziemi. Ale liście były, nawet sporo, nawet zdrowych. :D
Pół hektara perzu , w końcu mam stałą pracę :-)
Mój poligon doświadczalny Popieram : http://www.zanimnapiszesz.info/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: tulipany sadzone wiosną

Post »

Natomiast posadzone jesienią zakwitają bezbłędnie. Widziałam w pewnym ogródku sadzenie piwonii wiosną, potem ją obserwowałam przez parę lat i nie kwitła.
Waleria
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: tulipany sadzone wiosną

Post »

Walerio, zgadzam się z Piotrkiem, że różnie to bywa z piwoniami - ja posadziłam swoją białą Shirley Temple właśnie wiosną. W pierwszym roku nie kwitła, ale nawet się tego nie spodziewałam, ale w drugim roku krzaczek pięknie się rozrósł i pokazał kilka kwiatów...W tym roku czekam na więcej :P
Cebule Kwiatowe
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 162
Od: 28 wrz 2010, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: tulipany sadzone wiosną

Post »

Waleria pisze:Natomiast posadzone jesienią zakwitają bezbłędnie. Widziałam w pewnym ogródku sadzenie piwonii wiosną, potem ją obserwowałam przez parę lat i nie kwitła.

Witam.mam odmienne zdanie:Piwońie sadziłem wiosną wiele razy pięknie się rozwijały i kwitły. ważna jest głebokość sadzenia posadzone za głęboko nie kwitną.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: tulipany sadzone wiosną

Post »

Jak zwykle - przy roślinkach należy uwzględnić wiele czynników, dopiero całość daje pozytywny efekt.
Ja jednak pozostanę wierna bardzo prostej zasadzie: jeśli kwiatek kwitnie na wiosnę, sadzę go jesienią, natomiast jesienne przesadzam wiosną. No i jak zwykle od tej zasady są wyjątki: przebiśniegi, pierwiosnki i pewnie szereg innych.
Waleria
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: tulipany sadzone wiosną

Post »

Comcia pisze:Nie kupuj - kup lepiej jesienią.
jeśli zostały przechłodzone zimą to powinny zakwitnąć ale są też tacy którym nie wzeszły.
Bo nie wystarczy tylko przechłodzenie, one muszą się przede wszystkim ukorzenić, a na to sadzone wiosną już nie mają czasu.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: tulipany sadzone wiosną

Post »

Zazwyczaj jeden, ale powstają cebulki przybyszowe, które po oddzieleniu w następnych latach kwitną.
Waleria
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: tulipany sadzone wiosną

Post »

Istnieją także odmiany tulipanów, które wykształcają po cztery kwiaty na jednym pędzie. W ofercie ma je bodajże PNOS Ożarów Mazowiecki (oczywiście w sezonie ? czyli jesienią ? a nie teraz ? chociaż jeszcze można na ich stronie znaleźć to, co im nie zeszło - http://www.epnos.pl/okno.php?nr_kat=CEB37014 )

Pozdrawiam!
LOKI
Famelia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 22 lut 2011, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kociewie

Re: tulipany sadzone wiosną

Post »

Witam, dostałam w prezencie "biały zestaw" z Holandii: tulipany "White Dream", narcyzy Thalia i anemony The Bride. Cebulki narcyzów i tulipanów mają kiełki :( (mimo, że były w ciemnej parcianej torebce. Czy mogę je wsadzić? Żal mi tych kiełków :(
Pozdrawiam, Agnieszka
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: tulipany sadzone wiosną

Post »

Wysadź.Może przeżyją i zakwitną może za rok, choć wątpię, bo zużyły siły na kiełki zamiast korzenie i najprawdopodobniej zgniją w ziemi.Ale z dwojga złego lepsze wysadzenie, cebula przecież najlepiej czuje się w ziemi :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”