Hiacynt w szkle - pędzenie hiacyntów

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Leirion
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 lut 2011, o 10:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hiacynt w szkle

Post »

no ja właśnie przesadzać do ziemi nie chce - inaczej kupiłabym sobie takiego w doniczce ;) jak na razie mam samą cebulę, bez niczego zielonego. jeden z moich hiacyntów, ten który wydawał się bardziej mizerny wypuszcza w piwnicy ładnie korzonki, ale ten u którego zauważyłam cebulkę przybyszową (jeśli to ona) ma tylko jeden korzonek i dalej nic. na boku zaczęła mu się pojawiać niebieskawa pleśń i tyle. Co z nim zrobić, żeby jakoś odżył?
Awatar użytkownika
Wiktoria_W
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2365
Od: 21 sty 2011, o 03:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hiacynt w szkle

Post »

Mi się takiej zapleśniałej cebulki w zeszłym roku nie udało uratować. Tylko, że ja za bardzo kombinowałam, bo najpierw trzymałam w domu (gdzie była za wysoka temperatura) i tam cebulka zaczęła pleśnieć, a potem wyniosłam do garażu - gdzie może było za chłodno, a na pewno zupełnie ciemno i tam zapleśniała do końca.
Miłego dnia, Wiktoria
Dom w odcieniach zieleni
Poszukuję
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Hiacynt w szkle

Post »

Tak prezentują się moje dwie cebule w szkle,biała zaczyna kwitnąć,niebieska,z małymi korzonkami nie spieszy się. Obrazek
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hiacynt w szkle

Post »

Ewo u mnie to samo biała mimo,że jeszcze całkiem nie wypusciła pędu kwiatowego już rozkwita a dwie pozostałe nie ale przypuszczam,że ma po prostu za ciepło :/
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Hiacynt w szkle

Post »

Chmaro-u mnie ciepło miała okresowo-w czasie ostatnich mrozów piec szedł 24 h/dobę i było bardzo ciepło.Od wczoraj przeszłam na ogrzewanie tylko na drugą taryfę(23-6 rano i godzina po południu).
Awatar użytkownika
luczek95
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 13 lip 2009, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Hiacynt w szkle

Post »

witam :)
Od niedawna mam też hiacynty. Jest problem w tym, że nie posiadam ogródka, więc ciągle muszę zimować kwiaty w domu.,
Kiedy i na ile wsadzić cebulki do lodówki?
- Domowi, zieloni przyjaciele cz.2
Łukasz- nick zakładany dawno temu :)
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Hiacynt w szkle

Post »

Pozwoliłam sobie odświeżyć wątek, bo już za niecały tydzień w biedronce znowu hiacynty z wazonikiem.
Już zapisałam sobie i 5-go stycznia z samego rana pędze kupić :)
Kto ze mną zaczyna hodować ?
Awatar użytkownika
esony1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1302
Od: 27 lis 2010, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Hiacynt w szkle

Post »

ja już sobie odpuszczę uprawę w szkle, jeżeli się zdecyduję to wyłącznie od razu do ziemi. Po zeszłorocznym eksperymencie szkoda mi cebul.... :? cebula zakwitła, kwiat rachityczny, pachnący ale cebula po kwitnięciu rozsypała się w palcach. Wykorzystała wszystko co miała w sobie do zakwitnięcia i .... kaput. Korzonki były piękne, sięgały do samego dna wazonika z czego wnioskuję że dobrze by cebula rosła w naturalnych warunkach a wiosną można by było przesadzić do ogrodu.

Takie mam doświadczenia uprawy w szkle hiacyntów, może ktoś ma bardziej pozytywne doświadczenie i podzieli się spostrzeżeniami :)
pozdrawiam
Edyta
Awatar użytkownika
Wiktoria_W
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2365
Od: 21 sty 2011, o 03:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hiacynt w szkle

Post »

Może z tą cebulką było coś nie tak? Ja kiedyś też dostałam taki zestaw razem z instrukcją obsługi. Nigdzie nie mogłam cebulce zapewnić właściwych warunków i biegałam z nią między mieszkaniem, a garażem (w domu za ciepło, w garażu za zimno). W efekcie nic nie wypuściła i spleśniała, ale wazonik został. Zimą w ogrodniczym dokupiłam samą cebulkę i zrobiłam kolejną próbę. Tym razem bez instrukcji - po prostu stała w kuchni. Wypuściła najpierw korzonki, potem liście, a na końcu zakwitła tak, jak powinna. Po przekwitnięciu przesadziłam ją do doniczki z ziemią. Chyba do kwietnia, lub nawet maja miała jeszcze liście, więc myślę, że jakoś specjalnie źle jej nie było. Jesienią, podkiełkowaną, wysadziłam na trawnik, więc dopiero wiosną okaże się, czy wszystko w porządku, choć myślę, że tak :) .
Miłego dnia, Wiktoria
Dom w odcieniach zieleni
Poszukuję
stig25
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 2 sty 2012, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hiacynt w szkle

Post »

Hej mam zamiar kupić ok 4 szt hiacyntów i nie wiem jak się zabrać za pędzenie hiacyntów . Kiedyś próbowałem ale nie wychodziło a bardzo mi na nich zależy .


Podmieniłam link i zamieniłam na słowo "hiacyntów".
Napisz proszę konkretnie o co pytasz i z czym masz problem, bo po przeczytaniu wątku powinieneś wszystko wiedzieć.
Nie piszesz też co się stało że poprzednio ci nie wyszło.
Comcia
saymon
100p
100p
Posty: 139
Od: 21 gru 2011, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hiacynt w szkle

Post »

Przeczytałem większość wątku i nie powiem aby mogło to nauczyć kogoś właściwego podejścia do pędzenia hiacyntów. Raczej wprowadza w błędy. Więc i doradzanie tego komuś nie jest wskazane. :)
Na zdjęciach wstawianych kwiatów ( chyba wszystkich jakie widziałem) widać objawy nie wychłodzenia jak należy.
pozdrawiam
:wit
Piszę na ile stan wiedzy pozwala. Masz prawo mieć inne zdanie.
Robert i Szymon (junior lat 9 :-) )
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Hiacynt w szkle

Post »

saymon w takim razie będziemy wdzięczni jeśli nam pomożesz i sprostujesz błędy, które się w tym wątku pojawiły. Na pewno wielu chętnie z tego skorzysta i będzie to przydatniejsze dla tych co szukają wiedzy niż tylko negowanie tego co już jest.
Zapraszam do wypowiedzi merytorycznych.
saymon
100p
100p
Posty: 139
Od: 21 gru 2011, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hiacynt w szkle

Post »

saymon w takim razie będziemy wdzięczni jeśli nam pomożesz i sprostujesz błędy, które się w tym wątku pojawiły. Na pewno wielu chętnie z tego skorzysta i będzie to przydatniejsze dla tych co szukają wiedzy niż tylko negowanie tego co już jest.
Zapraszam do wypowiedzi merytorycznych.
Napisałem w drugim temacie o hiacyntach trochę w tej kwestii . Tu zasygnalizowałem temat i z braku czasu nie mogłem rozwinąć.
Teraz ma chwilę więc opiszę w/g stanu mojej wiedzy.
Tak jak większość postępowała w tym temacie z cebulami hiacynta , można tylko po fachowym preparowaniu wcześniej cebul.
Teoretycznie takie być powinny , ale zazwyczaj nie są. Preparowanie polega na trzymaniu cebul wpierw w dość wysokiej temperaturze , potem w zimnie . Zadanie w zasadzie dla fachowców. Dlatego te które kupujemy najlepiej posadźmy od razu do ziemi. Przepuszczalna będzie najlepszą. Mieszanka ziemi z żółtym piaskiem jest OK. Sadzimy tak by wystawała połowa cebuli w takiej ziemi , po czym posypujemy samym żółtym piaskiem na wierzchu .Tak by na powierzchni wystawało ok 1/3 cebuli. Po posadzeniu podlać . Postawić w dość ciepłym ale nie nasłonecznionym miejscu. Może być w zupełnie zaciemnionym.
Tak posadzone po około tygodniu przenosimy do zimna . Tydzień wystarczy na ukorzenienie.
W zimnie ( optymalne temperatura 0-2 st.) potrzymać kilka tygodni. Jeśli to lodówka , przy zaglądaniu sprawdzać . Zazwyczaj w lodówce wyższa temperatura , więc i chłodzić powinien się dłużej. Wystawiać gdy pąk kwiatowy będzie już dość wysoki , kilka centymetrów. Wtedy będzie szansa na ładny kwiat.
pozdrawiam
:wit
Piszę na ile stan wiedzy pozwala. Masz prawo mieć inne zdanie.
Robert i Szymon (junior lat 9 :-) )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”