Nawożenie trawnika

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Lajkonik
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 31 gru 2009, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki nawóz na trawnik piłkarski ?

Post »

No tak - najpierw powinienem się ponownie przypomnieć. Od roku jestem bardziej "czytaczem" niż pisaczem :) Mam na imię Maciek i jestem z Krakowa. Kupiłem działkę k.Myślenic/Sieprawia w miejscowości Borzęta.
Działka jest o powierzchni 1,35 h z południową ekspozycją, 44 ar budowlana - w miarę prosty teren, 40 ar rolna spadzista w stronę południa, 55 ar las mieszany.
Obecnie cały teren jest w postaci trawiastej łąki.
Buduję tam dom, także działka jest uzbroja włącznie z wodą :wink:
Nie sprawdzałem ile kosztuje siatka metalowa, także nie wiem jeszcze czy mnie stać :roll:
Klasa ziemi :
RIIIb - część budowlana, na kórej ma być boisko
RIVa - część rolna - tutaj myślę o sadzie , ale zwierzyny jest mnóstwo, a trudno taki teren połączony z lasem ogrodzić
LsIV - las

Może jakieś fotki bym wrzucił, ale jeszcze nie wiem jak to się robi. Można tu gdzieś jaką "instrukcję" znaleźć?
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Jaki nawóz na trawnik piłkarski ?

Post »

III - boisko i dom a IV - sad? A nie lepiej odwrotnie? Na gorszej budować, a na lepszej sadzić?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
mariano1703
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 21 lut 2011, o 13:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

jaki nawóz do trawy polecacie ?

Post »

Witam
Mam ogród, gdzie dawniej po prostu była łąka, oczywiście koszona. Trawa nie jest najpiękniejsza, ale od 2 lat koszę kosiarką i 2 razy do roku sypałem nawozem ( nie pamiętam jakim ). Chcę, aby trawka była jeszcze piękniejsza .. co pradzicie ? bo teraz nie będę zdzierał i siał nowej .. Może polecacie jakiś nawóz , kiedy najlepiej nawozic . Chce, aby trawka była była bardziej zielona i gęściejsza. Czy można ewentualnie dosiać ? tylko w sumie siejąc na trawnik to raczej nic nie da :)
mariano1703
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 21 lut 2011, o 13:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: jaki nawóz do trawy polecacie ?

Post »

ok Dzięki. Saletre mam , ale nie pomyślałem żeby do trawy zastosować :) czyli przygotować kosiare hehe
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: jaki nawóz do trawy polecacie ?

Post »

Dwa lata temu sypnęłam trochę na mój trawnik mocznika i nie nadążałam z koszeniem :P
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: jaki nawóz do trawy polecacie ?

Post »

Ja u siebie w sezonie po rozsianiu nawozu wiosną to koszę ponad 4 tys. m kw. średnio co 5 dni !
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: jaki nawóz do trawy polecacie ?

Post »

Ale nie kosiarką bębnową ( twoja-moja, twoja-moja ) :;230
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: jaki nawóz do trawy polecacie ?

Post »

To bez sensu :uszy Kto jest w stanie kosić dwa razy w tygodniu cały trawnik? Za dużo czasu to zabiera, pieniędzy i wysiłku, i to na własne życzenie!

Ale... ale ani "zdzieranie" trawnika, ani nawozy sypane hojną ręką, nic nie zmieni faktu, że łąki i pastwiska zakładane są na kiepskiej glebie.
Jeśli nie przygotowałeś dobrze ziemi pod trawnik, to o parkowej murawie zapomnij. Nie wystarczy teraz posypać czy polać czymś, pięlęgnacja trawnika to coś więcej...

A jeśli chcesz utrzymać ładny trawnik poczytaj tu:
- http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 32&t=27842 (część o trawnikach)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: jaki nawóz do trawy polecacie ?

Post »

Nalewka ja u siebie mam ładny trawnik na glebie klasy 4-5. Sypię nawóz i nie narzekam. Trochę ruchu przy koszeniu nikomu jeszcze nie zaszkodziło. Poza tym nie mam posianej badziewnej trawy gazonowej jaką 98% ludzi kupuje do ogrodów bo te trawy to chłam.
U mnie trawnik w upalne dni (55 st. C w pełnym słońcu) lekko się przypala ale po deszczach znowu się odradza ładnie.
zuszka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 22 maja 2010, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

jaki nawóz do trawnika

Post »

niedługo wiosna ;:138 i czas już teraz pomyślec o trawniku. Jaki nawóz polecacie? :(
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: jaki nawóz do trawy polecacie ?

Post »

Poczytaj na przykład tu:
Trawniki na wiosnę...
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
nikunisia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 15 maja 2009, o 11:14
Lokalizacja: Tychy

Nawoz na nowy twawnik

Post »

Minionego lata posialam nowy trawnik. Juz jesienia pojawil sie na nich mech, koniczyna i placki a takze sporo chwastow. Prosze o porade jakiego nawozu powinnam uzyc na wiosne aby wspomoc i zagescic ten trawnik.
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Nawoz na nowy twawnik

Post »

Saletra amonowa lub Polifoska - pytaj w hurtowniach rolniczych, wyjdzie taniej worek 50kg na działkę 1200-1500m k.w masz na 2 lata dobrego rozsiewu, a zapłacisz z 60-70zł lub ciut więcej bo w tym roku nie wiem po ile są te nawozy.

Koniczyna jest na trawniku, ponieważ a) już była na nim wcześniej, b) kupiłaś zła mieszankę traw/lub zanieczyszczoną.

Mech - działka zbyt wilgotna, zacienione miejsca na trawniku.
Koniczyna - dużo azotu w glebie.

Chwasty możesz zwalczyć np: Chwastoxem.


Szkoda, że w zeszłym roku dobrze gruntu pod wysiew mieszanki nasion traw nie przygotowałaś dobrze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”