Sałata -odmiany,uprawa,wymagania,problemy cz.1-

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9814
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Sałata: łatwo czy trudno?

Post »

Ze spokojem można siać do gruntu jak tylko to jest możliwe. Piszą, że od połowy lutego jak tylko warunki na to pozwolą. Ja czekam tylko na parę godzin wolnego, by móc ze spokojem przygotować ziemię. :-)
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
kamma
500p
500p
Posty: 555
Od: 25 gru 2010, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Sałata -odmiany,uprawa,wymagania,problemy cz.1-

Post »

Macie ulubione i sprawdzone odmiany sałaty do tunelu i gruntu ,ja kupowałam Królową majowych i Justynę tej drugiej już nie mogę dostać wybór duży -ale co kupić oto jest pytanie. ;:65
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5940
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Sałata -odmiany

Post »

:wit Ja lubię salaty lodowe..zawsze kupuje takie, oprócz liściastych...jest taki bogaty wybór,że jest w czym wybierać...
Ostatnio siałam endywie...nawet smakowała mi,ale była tylko dodatkiem w do sałat mieszanych,lekka goryczka podkreślała smak letniej sałaty.Fajna też jest rukola,ale nie wiem czy to się zalicza do sałat czy do ziół.
Asia
Awatar użytkownika
Rybka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1671
Od: 30 lip 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Sałata -odmiany

Post »

Dwa lata temu zrazilam sie do uprawy lodowej, bo co prawda glowki porosly fajne, ale salata gnila od srodka :( Moze ktos doradzi co moglo byc przyczyna, bo tez bardzo lubie lodowa i chetnie bym posiala chociaz kilka glowek.
Salate mialam w gruncie i szklarence.
"Bo trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwą być i z życia drwić"
pozdrawiam Beata
Awatar użytkownika
iwa3003
200p
200p
Posty: 315
Od: 2 mar 2010, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sałata -odmiany

Post »

W tym roku kupiłam sałatę kruchą typ lodowy JULECZKA -mam nadzieje że ładnie będzie mi rosła
nie lubię sałat masłowych
:wit
Pozdrawiam Iwona :)
Awatar użytkownika
iwa3003
200p
200p
Posty: 315
Od: 2 mar 2010, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sałata -odmiany

Post »

Na początku tygodnie posieje parę nasion, nigdy tak wcześnie nie siałam sałaty ,ale czytając posty na forum, pomyślałam że spróbuje i na początku kwietnia wsadze pod foliak :D
Pozdrawiam Iwona :)
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2348
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sałata -odmiany

Post »

Posiałam sałatę Regina Zielona- masłowa, wczesna, wysiew od końca lutego do połowy kwietnia. Chodziło mi aby znosiła wczesno wiosenne chłody. Zbiór pisze: maj. Jest też sałata zimowa, ją się rozmnaża jesienią, sadzi i ma przetrwać zime a na wiosnę może być jako najwcześniejszy zbiór. W tamtym roku jesienią zapomniałam sobie o tej sałacie. ;:14
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1442
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Sałata -odmiany

Post »

Siałam sałatę zimową,nie pamiętam gatunku, jesienią ładnie się przyjęła i widać że nawet nie straszne jej te mrozy, jedyna jej wadą jest to, że posiada troszkę goryczki. W celu pozbycia się jej, zawsze moczę około 2 godzin w zimnej wodzie.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2348
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sałata -odmiany

Post »

Rybka pisze:Dwa lata temu zrazilam sie do uprawy lodowej, bo co prawda glowki porosly fajne, ale salata gnila od srodka :( Moze ktos doradzi co moglo być przyczyna, bo też bardzo lubie lodowa i chetnie bym posiala chociaz kilka glowek.
Salate mialam w gruncie i szklarence.
Może było za dużo azotu w glebie a inny powód to może tak wygląda szara pleśń.
Awatar użytkownika
leniawka
500p
500p
Posty: 506
Od: 27 sie 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Sałata -odmiany

Post »

ja w zeszłym roku nie mogąc się doczekać, aż moje lodowe zawiążą główki, obrywałam z każdej sałaty po kilka listków i sałata bardzooo długo puszcza nowe liście, a naprawdę często ją jadamy ;:137
pozdrawiam
Iwona
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Sałata -odmiany

Post »

iwa3003 pisze:W tym roku kupiłam sałatę kruchą typ lodowy JULECZKA -mam nadzieje że ładnie będzie mi rosła
Siałam Juleczkę w zeszłym roku - ładne, zwarte główki, dość długo nadawały się do zbioru. W tym sezonie też ją wysieję.
Co roku wysiewam sałatę na cięte listki- jest bardzo wydajna, przy zakupie mieszanki nasion można zebrać różne formy i kolory, co bardzo podnosi walory estetyczne sałatek. Oczywiście smakowe też :)
Z nowych dla mnie form sałaty spróbuję wysiać typ batavia, ma kusząco duże główki.
Awatar użytkownika
iwa3003
200p
200p
Posty: 315
Od: 2 mar 2010, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sałata -odmiany

Post »

To super że Juleczka długo nadaje się do konsumpcji ,cieszę się że dobrze wybrałam
Będę też siała sałatę z akcji wymiany nasion ,nie pamiętam nazwy ,ma mieć zielono- czerwone liście
:wit
Pozdrawiam Iwona :)
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Sałata -odmiany

Post »

Sałata na cięte listki BIS z akcji forumowej to mieszanka dwóch odmian sałat, jedne rośliny wyrosną czerwone a inne zielone. Nie spodziewałabym się raczej dwubarwności na jednym okazie.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”