Zbieranina Wiśni

Zablokowany
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Zbieranina Wiśni

Post »

Witam, dość długo zastanawiałam się, czy założyć swój wątek - moja zbieranina liczy sobie względnie dużo roślin, jednak niewiele jest egzemplarzy, które mogłabym pokazać. Wiele z nich ma już ze 20 lat (chociaż nie zajmowałam sie nimi od początku), a i wiele złych i dobrych rzeczy im sie przytrafiło przez ten czas, stąd nie zawsze są takie piękne zielone z góry na dół, jak rośliny prezentowane tutaj przez innych użytkowników. Moje doświadzenie takie sobie, raczej początkujący, chociaż kompletny laik ze mnie nie jest. Może czas wreszcie coś zmienić i uchylić moim zielonym trochę nieba? Lekko ze mną nie mają...

Dzisiaj może tylko pokażę moją Parodię saint-pieana:
Obrazek


Dziękuję wszystkim, którzy zechcą tu zajrzeć i zostawić miłe słowo :D
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
darekcn42
1000p
1000p
Posty: 2606
Od: 9 lut 2009, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wilkołaz

Re: Zbieranina wisni

Post »

No pięknie i obiecująco się zaczyna :wit :wit :wit .
Już nie mogę doczekać się kiedy pokażesz kolejne roślinki. Parodia fajniutka. :D :D :D
Cieszy mnie również, że założyłaś swój wątek :D .
Tak trzymaj Wisienko :D :D :D .
;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiam, Darek.
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2578
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie (Żyraków/Rzeszów)

Re: Zbieranina wisni

Post »

:wit serdeczne ;) - wspaniała roślina ;:138. Tak się zastanawiam - czy tylko ja nie mam parodii w kolekcji?
Tak przy okazji - przez pierwsze 5s. po przeczytaniu tytułu zastanawiałem się, co tu robi temat 'Zbieranie wiśni' - potem przeczytałem ze zrozumieniem tytuł :;230
Moje wątki (linki) | Hybrydy Chamaecereus na celowniku: 'Annie', 'Cintia', 'Glashouse Walz', 'Nelissa', 'Perla di Verona', 'Quenny', 'Wotan' :wink:
Pozdrawiam - Aleksander
Carpe diem. :wink: | Metody niekonwencjonalne - pozyskiwanie nasion, klonów, ciekawych roślin
Awatar użytkownika
Adrenalina
50p
50p
Posty: 66
Od: 28 sty 2009, o 01:29
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zbieranina wisni

Post »

Heheh moja reakcja na tytuł była taka sama jak u Moritius'a :) ...Psikus umysłu wieczorową porą ;)
Czekamy na więcej fotek! Parodia ładniutka :)
Awatar użytkownika
grazka2211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2820
Od: 14 paź 2008, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: MILICZ-CAVAN-IRLANDIA

Re: Zbieranina wisni

Post »

No to witaj Wisieńko wśród kaktusiarzy.
Trochę inaczej przeczytałam tytuł i zastanawiałam się czy nie za wcześnie na zbieranie wiśni.
Wpisałam się aby obserwować Twój wątek ,niestety nie udzielam się często ostatnio.Nawet zaniedbałam swój wątek.
doniczkowe , prace mojej córki ZAPRASZAM.
Przepraszam za błędy w tekstach .Winą jest sprzęt z którego korzystam .
Awatar użytkownika
bartii9512
500p
500p
Posty: 858
Od: 30 mar 2010, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Zbieranina wisni

Post »

Witaj Wisienko :wit
Pięknie się zaczyna twój wątek, już nie mogę się doczekać następnych zdjęć :D
Moje kaktusy | Pozdrawiam, Bartosz.
Awatar użytkownika
pieczarah
500p
500p
Posty: 789
Od: 14 lis 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zbieranina wisni

Post »

hehe, dobry zabieg językowy :D
pomyslałam,ze to oferta dla chętnych na zbiory wiśni latem :heja

czekam na zdjęcia pozostałych roślinek
pozdrawiam,ania
kłujące
Awatar użytkownika
darekcn42
1000p
1000p
Posty: 2606
Od: 9 lut 2009, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wilkołaz

Re: Zbieranina wisni

Post »

Ja też tak pomyślałem o tych wiśniach. Jednak uważam, że tytuł wątku jest super. Taki oryginalny i nietypowy :). Brawa się należą ;:138 ;:138 ;:138 .
Pozdrawiam, Darek.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Zbieranina wisni

Post »

Również się wpisuję aby wątek obserwować.

Zaczęłaś obiecująco, od mojego ulubionego rodzaju... :wink:
Pokaż co więcej hodujesz. :D
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zbieranina wisni

Post »

Szczerze, nawet nie pomyślałam o tym, że można ten tytuł inaczej odczytać, czy zrozumieć :) W ostatnim tygodniu śpię ok. 3 godziny dziennie, więc mam już pewne problemy z interpretacją treści :D Jakby nie patrzeć, słowo zbieranina najtrafniej oddaje charakter mojego małego zbioru - z każdego po trochu. To nie ja zaczynałam tworzyć zbiór i wiele roślin jest po prostu odziedziczonych. A że ojciec zbierał wszystko, co zielone i cierniaste... to mam taki mix :)
Też lubię Parodie, jednak paradoksalnie mam ich tylko z 5. Ale wiosna nadchodzi, pewnie coś nowego z tego rodzaju się u mnie pojawi.

Dzisiaj Stetsonia coryne:
Obrazek

Na razie po jednej fotce podaję, bo do nie wszystkich roślin się teraz dostanę. Pewnie więcej zdjęć się pojawi po ich przeniesieniu na stanowisko letnie.

Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa :)
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Farel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2504
Od: 22 lip 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Zbieranina wisni

Post »

Witam
Ja także się dołączam do oczekujących na zdjęcia tych wiekowych okazów.
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Re: Zbieranina wisni

Post »

Dawaj wszystkie zdjęcia :!: :!: :!: od tego tutaj jesteśmy coby coś doradzić ,pomóc a nie po to żeby gadać ze coś nie wygląda tak jak powinno{takie rzeczy to się serwuje starym kaktusiarzom 8-) :P na zasadzie: Jak mogłeś dopuścić......... ;:224 i potem się słucha starej śpiewki kaktusiarzy o tym że brak czasu :idea: :D A prawda jest taka że każdy kaktusiarz ma jakieś niedociągnięcia- poza tym jedne rośliny darzy większą estymą natomiast drugie mniej i to jednak widać . ;:143
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zbieranina wisni

Post »

Dziękuję za gotowosć do pomocy. Moje postanowienie tegoroczne to wziąć się za tą zbieraninę i zrobić porządek. I skończyć wydłubywanie korzeni niektórych roślin z tego czegoś twardego, co wygląda na zwykłą ziemię z pola (nie ja do niej sadziłam :wink: ) Właściwie interesuję i zajmuję sie nimi od ok 10 lat, kiedy moj ojciec znalazł sobie inne zainteresowania i kaktusy poszły w odstawkę. W tym okresie przejściowym, między odstawką a moim pojawieniem się najwięcej złego im się przytrafiło - połowa z nich padła, przetrwały najsilniejsze i najmniej wymagające, nieczułe na błędy uprawowe. Obecnie najstarszym egzemplarzem jest u mnie Lobivia (nie dam sobie nic uciąć, że to gatunek arachnacantha).
Całkiem długa historia z tego wyszła :D

Ojciec czasem jeszcze zagląda na eks-swoje roślinki i wrzeszczy po mnie, że coś źle robię :D I postanawia mi pomóc. A że podlewa wszystkie baaardzo obficie i po równo, efektem była śmierć dwóch Epostoa nana. Teraz biję już pędzlem (z długim trzonem) po łapach :D :D :D
Efektem jest trzecia (ostatnia), uratowana przed częstą konewką, Epostoa nana:
Obrazek
Farel pisze: Ja także się dołączam do oczekujących na zdjęcia tych wiekowych okazów.
Czy 20 letni kaktus jest już stary? :D Tudzież wiekowy? Mój Myrtillocactus geometrizans kończy w maju okrągłe 20 lat :D :D Zdjęcie może wstawię, kiedy go wytacham na sezon letni.
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”