Jagoda kamczacka cz. 1

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
esony1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1302
Od: 27 lis 2010, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Jagoda kamczacka

Post »

:) to już się wyjaśniło i uspokoiło mnie, że nie tylko ja mam problemy z uprawą jagody kamczackiej.... poczytałam dzięki waszej uprzejmości ( znalezienie odpowiednich linków ) w necie o uprawie tych ponoć "bezproblemowych" krzaczorów, uzyskałam od Was wyczerpujące informacje .... i..... w przyszłym roku będę mogła pochwalić się "gigantami" ;:3
a przynajmniej podzielę się doświadczeniem i informacjami czy zmiany te wpłynęły na poprawę współpracy moich jagód ze mną. ;:7
pozdrawiam
Edyta
Awatar użytkownika
anador
200p
200p
Posty: 220
Od: 6 lut 2011, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jagoda kamczacka

Post »

olibabka pisze:Ja chyba mam jakąś felerną odmianę- albo opadają, albo coś mi zżera owoce ... Bo nawet jak widzę jakiegoś zielonego owocka, to nie udaje mi się go zjeść - znika :shock: Przez cztery lata zjadłam może kilka sztuk :roll:
No właśnie dowiedziałem się dlaczego nie mogę spróbować mojej jagody,bo co prawie dojrzeje to znika.Na pewno zeżarły mi PTASZKI :twisted:
Dobrze, że nie ma człowieka bez wad, bo taki człowiek nie miałby też przyjaciół.
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Jagoda kamczacka

Post »

Jakbym zrobiła u siebie żywopłot z kamczackiej, miałabym pod nim non stop zaparkowane sarny z całej okolicy .. :/ Dopiero w zeszłym roku trochę mi odbiły moje 3 rachityczne krzaczki po poprzednich 2 latach "postrzyżyn". Mirzanie, a nie masz czasem na sprzedaż sadzonek z tych Twoich słodkich niskich dużoowocowych krzaczków? Moje sa w zasadzie całkiem niezłe, lekko kwaskowate, ale drobniutki - mam sinigłaske wołoszebnicką i tę trzecia klasykę..czelabinka chyba.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagoda kamczacka

Post »

Nie wiem,czy zostały jakieś sadzonki,myślę,że za kilkanaście dni będzie wiosna i sprawdzę.
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Re: Jagoda kamczacka

Post »

Witam chciałem się dowiedzieć jak sadzić jagody bo kupiłem takie:
Dlinnopłodna
Czelabinka
Sinigłaska
Wołoszebnica
Atut
Duet
A mam odczyn gleby pH 5-6
Nie wiem czy dobrze kombinowałem ale myślę wykopać dołem 40cm x 40cm i głęboki na 2 sztychówki.I zrobić mieszankę z ziemi wykopanej, trociny(1rok we morkach) ,piasek i torf kwaśny w proporcjach 2:2:1:2 wymieszać i w tym osadzić.Dobry pomysł?
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Jagoda kamczacka

Post »

A jaką masz tą ziemię? Bo jeśli nie jest gliniasta lub piaszczysta ,to nie potrzebnie pod jagodę takie kombinacje z mieszaniem tego wszystkiego. Jagoda nie ma takich wymogów jak borówka. Nie musi mieć też tak kwaśnego podłoża. Kompostu jej dodać jeśli masz i wystarczy :D
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Re: Jagoda kamczacka

Post »

Właśnie nie dodałem ważnej informacji,ziemie mam bardzo gliniastą zbitą jak nie wiem.
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Re: Jagoda kamczacka

Post »

Jak myślicie kiedy będzie można sadzić jagody i borówki? Bo już zakupiłem 6 jagód i 4 borówki.A nie chce popełnić błędu.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagoda kamczacka

Post »

Łukasz ludziska już sadzą,sezon uważam jako otwarty :D
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jagoda kamczacka

Post »

Łukaszu !
Dzisiaj posadziłem pigwowca, więc jagodę tym bardziej można. Moje już ostro ruszyły.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Re: Jagoda kamczacka

Post »

To ja jutro zabieram się za sadzenie bo jest ich w sumie 10szt. to chwile zejdzie
Awatar użytkownika
anador
200p
200p
Posty: 220
Od: 6 lut 2011, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jagoda kamczacka

Post »

lukas93cs pisze:Właśnie nie dodałem ważnej informacji,ziemie mam bardzo gliniastą zbitą jak nie wiem.
Też mam super gliniastą ziemię i moje jagody na razie nie protestują.Dzisiaj oglądałem je i widzę że puszcza dużo odrostów ,czyli jest ok. Pozdrawiam Piotr. :tan
Dobrze, że nie ma człowieka bez wad, bo taki człowiek nie miałby też przyjaciół.
x_r-t
---
Posty: 504
Od: 30 maja 2010, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagoda kamczacka

Post »

U mnie na wszystkich krzewach Jagody Kamczackiej zielone listeczki. Obok krzaki borówki amerykańskiej śpią jeszcze.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”