Jak sadzić świerki srebrne?

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
radzioboss22
50p
50p
Posty: 70
Od: 4 kwie 2009, o 09:08

Jak sadzić świerki srebrne?

Post »

Witam, planuje zakup kilku tysięcy świerka srebrnego i jodly kaukaskiej wysokość 15-30cm. Chciałbym sie dowiedziec w jakiej odleglosci sadzic je od siebie i kiedy rozsadzac? Z góry dziękuję i Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
grzesiek_z
200p
200p
Posty: 207
Od: 13 paź 2008, o 12:19
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Jak sadzić świerki srebrne?

Post »

a jakie przeznaczenie planujesz dla tych roślin, takiej ilości raczej nie będziesz przesadzać co kilka lat tylko uzupełniać wypady, rozstaw ok.1m
radzioboss22
50p
50p
Posty: 70
Od: 4 kwie 2009, o 09:08

Re: Jak sadzić świerki srebrne?

Post »

Ma to być plantacja choinek.
Piotrek T
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 526
Od: 10 kwie 2010, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Jak sadzić świerki srebrne?

Post »

Mam nadzieję, że badnie zapędraczenia robiłeś? Nic nie napisałeś na ten temat stąd moja sugestia. Jeśli nie, sprawdź koniecznie przed posadzeniem stopień zapędraczenia ziemi. W sumie powinieneś to zrobić ubiegłej jesieni, ale teraz na wiosnę też można kontrolnie. Jak sadzisz na porolnym, to można się zdrowo przejechać. Procent wypadu może być znaczny. Powodzenia, Piotr.
Pół hektara perzu , w końcu mam stałą pracę :-)
Mój poligon doświadczalny Popieram : http://www.zanimnapiszesz.info/" onclick="window.open(this.href);return false;
mariano1703
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 21 lut 2011, o 13:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak sadzić świerki srebrne?

Post »

Ja posadziłem 1200 jodły kaukaskiej . Rozstaw 1,5 m z każdej strony choinki. Jeżeli posadzisz teraz na wiosne to do połowy kwietnia musisz popryskac środkiem catana, bo jeżeli się spoźnisz to trzeba bedzie plewić , a takiej ilości to raczej nie fajnie :) no i trzeba bedzie ogrodzić :) . To jest Twoja plantacja ? czy po prostu ktoś Ci sprzedaje drzewka na zasadzie , jak urosną to mu odsprzedajesz ( umowa kontraktacji ) ? Pytam z ciekawości .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”