Moje storczykowe skarby

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
arlet3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8013
Od: 5 maja 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Agatko to gratuluję udanego zakupu i cudownego męża ;:138 Choć mój tez ma czasami przebłyski dobroci :wink:
No i oczywiście jutro wpadnę aby pooglądać te cudeńka :wink:
Awatar użytkownika
nieinna
200p
200p
Posty: 455
Od: 9 wrz 2010, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Marku, no to odetchnęłam z ulgą, że przynajmniej przed Tobą mój mąż jest bezpieczny :;230
Elu, jak słusznie zauważyłaś ilekroć na nie popatrzę chce mi się jeszcze ciągle skakać z radości że je mam :tan :tan
Arletko cudowne są takie chwile kiedy spełniamy sobie nasze marzenia a mężowie do tego są tacy wspaniałomyślni, prawda?

Oczekiwania nadszedł kres mili Goście :wink:
Od rana biegałam z aparatem :;230 co prawda niebo nie jest tak piękne jak wczoraj, wiec i zdjęcia mniej wiosenne, jednak mimo to , zgodnie z obietnica chwalę się moimi nowościami :)
Najpierw zdjęcia kwiatków w całości:
Obrazek Obrazek Obrazek

i już sesyjka każdego z osobna:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Choć kolor jego niby taki standardowy, ma cudownie ubarwioną warżkę, no i jest woskowy :wink:
Obrazek Obrazek

Ten to ten który był baaardzo wysoko na liście "chciejstw", pierwszy raz w ogóle udało mi się go spotkać na żywo, wcześniej tylko na zdjęciach w internecie takiego widziałam i szczerze mówiąc wątpiłam, że kiedyś uda mi się go zdobyć... więc tym większa moja radość :tan
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I Philadelphia Pana Męża :;230 :;230 :;230 (szczerze mówiąc chyba dopiero na żywo doceniam jej urok...), kwiatki ma powykręcane we wszystkie strony, świetnie to wygląda
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
A tutaj taka mała anielska wariacja Obrazek

Ponadto wklejam bardzo uroczego "fikołka" z tego mojego nieszczęsnego storczyka, któremu ugnił stożek wzrostu... czekam na keiki... póki co sprawił mi niemała radość tym, jak otwierał pierwszy (z dwóch) pączek z przedłużenia. Mam nadzieję, że od tych fikołków nie zakręci Wam się w głowie
tak wyglądał przedwczoraj, kojarzył mi się z pieskiem z klapniętymi uszkami, moim zdaniem przeuroczo ...
Obrazek Obrazek Obrazek

Tak wyglądał wczoraj rano
Obrazek Obrazek
tak po południu:
Obrazek Obrazek
a tak dziś:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Agata
Moje storczykowe skarby
Awatar użytkownika
agata06
1000p
1000p
Posty: 1546
Od: 17 wrz 2010, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Przepiekne nowości ;:138 Niech długo cieszą oczy kwiatuszkami ;:108
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości by żyć, pokonywać choroby i umierać w spokoju.
ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
Henrykbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1660
Od: 28 lut 2010, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Wszystkie piękne ale ten zielony-rewelacyjny.Zestawienie kolorów,buźka z białymi plamkami i śliczna biała lamówka.Super!

Oj,nie dziwię się,że tak wysoko był na liście.Teraz niejeden z nas wpisze go na swoją listę.
Pozdrawiam,Henryk

Moje Storczyki
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Agatko cuda pokazujesz. Nie dziwię Ci się że wszystkie wzięłaś, nie często spotyka się takie cuda po marketach, więc jak już są to trzeba brać. Dla mnie najpiękniejszy ten różowy o równych płatkach wyglądem przypomina chyba valera. Mi dzisiaj też udało się spotkać jednego takiego co szukałam od jakiegoś czasu. Stoi teraz przy moim biurku i patrzę na niego co chwila. :heja
reniab7
50p
50p
Posty: 96
Od: 12 paź 2010, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Wszystkie piękne, ale chyba najbardziej podoba mi się philadelphia ( no cóż- bardzo chciałabym ją mieć).
Gdzie ją kupiłaś?
Renia
Awatar użytkownika
mis20
1000p
1000p
Posty: 2422
Od: 6 lis 2010, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Agatko pokazujesz nam cuda ;:224
Ten żółty z ciemnym środkiem , wymarzony , wspaniały, philadelfia cudna, a pokaz rozwinięcia woskowego ciapka bajeczny. Chętnie bym sobie sprawiła takie storczyki.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Piękne storczyki i zdjęcia! Gdzie kupiłas te cuda? Ten z ostrymi płatkami to Phal. valera, też takie mam, ale on nie jest woskowy, za to pachnie. Mi się bardzo podoba ten żółty woskowy w bordo ciapki, też mi się marzy, ale mi się nigdy nie udało go spotkać.
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Agatko, u Ciebie nowość za nowością- przejrzałam kilka ostatnich stron i stwierdzam, że nie nadążam :lol:

Nowości masz cudne, te starsze nabytki też, i cudne keiczki, a i męża masz super- żyć nie umierać! :D
Pokazuj je jak najczęściej ;)
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
dorotakol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1551
Od: 30 maja 2009, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Jestem chora z zazdrości - leżę i gryzę pazury!!!!!!!!!!!!!!!!!!
CUDA :shock: :shock: :shock:
ZIELONY Z BORDOWYM ŚRODECZKIEM NIESAMOWITY ;:180 ;:180 ;:180 całkiem zdyskwalifikował dotychczas pierwszą na mojej liście chciejstw Philadelphię ;:223 ;:223 ;:223
Jeszcze raz cuda , cuda....
Pozdrawiam Dorota!
cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=45150" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Ależ tu pieknie się zrobiło od...nowości :D

Żółto-bordowy jest też wysoko na mojej liście chciejstw. Cudoooo ;:108

Philadelphia delikatna, ale zarazem pazerna... I te listeczki...do schrupania ;)

Różowy też ładny ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Ale ładne i jest co podziwiać. To przedostatnie zdięcie wygląda jak by odlatywał fajnie ;)
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
Awatar użytkownika
nieinna
200p
200p
Posty: 455
Od: 9 wrz 2010, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Moje nowości rosną w dumę z tych pochwał ( nie powiem że ja też ;) )

Agatko(agata06) - dziękuję ;:167 mam nadzieję, że będą cieszyć kwiatkami długo i że rozwiną się wszystkie pąki, bez strat...

Henryku, ja też od razu, jak pierwszy raz zobaczyłam tego zielonego, to zapisałam go na pierwszym miejscu listy moich marzeń storczykowych

Tomku - dziękuję ;:167

Celinko, wieszaj, wieszaj oczka :wink:

Kasiu(kasia74), no właśnie instynkt kazał mi je brać, dlatego właśnie że rzadko się je spotyka w sklepach a u m nie to główne źródło zaopatrzenia jeśli chodzi o storczyki. Teraz mam tylko nadzieję, że będzie im u mnie dobrze :) Lecę do Ciebie pooglądać Twoją nowość

Reniu dziękuję i witam Cię u siebie ;:167 Philadelphię, jak i resztę tych które pokazałam w poprzednim poście kupiłam w opolskim OBI, chyba pierwszy raz spotkałam tam tego storczyka.

Asiu(mis20) - dziękuję w imieniu storczyków i mojego uroczego ciapka, mam nadzieję, że szybko na swojej drodze spotkasz swoje wymarzone storczyki i bez zastanowienia kupisz, a nas będziesz cieszyć ich zdjęciami :wink:

Dusiu
- jak wyżej pisałam Reni - w OBI, u nas - w Opolu. W przypadku tego różowego, podobnie jak Kasia skłaniasz się do tego że to Phal. valera. Niestety przy doniczce nie było żadnego oznaczenia, czego żałuję. Zajrzałam do Twojego wątku, Twoja valera jakby trochę jaśniejsza,ale wygląda całkiem podobnie. W dotyku muszę Ci powiedzieć ze mój storczyk ma płatki grube i błyszczące, tak jak niektóre z moich woskowych. Już sama nie wiem... może są wśród storczyków takie bardziej woskowe i mniej... :;230 :;230

Agnieszko(Agita)
Agita pisze:żyć nie umierać!
właśnie tak się od wczoraj czuję :) A pokazywać...-oczywiście że będę, mam tylko nadzieję, że nie zrzucą mi paków...

Dorotko, a ja myślałam, że Ty z woskowych hybryd, to już masz wszystko co możliwe :roll: :wink: dziękuję ;:167

Justynko(justus27) fakt..te listki philadelphi są faktycznie urocze, jest ozdobą nawet bez kwiatów

Piotrze miałam jeszcze kilka ujęć tego pieguska w zanadrzu, jednak w pewnym momencie po kilku nieudanych próbach fotosik (a później i ja) odmówił współpracy :;230

a teraz pytanko... coś mi się dzieje z młodymi psb na mojej odontonii. W weekend obcięłam kilka pożółkłych liści, ale na starych psb więc się tym nie martwiłam... jednak wczoraj zauważyłam coś takiego na młodym listku... co mam robić? poradzicie coś? Obrazek
Pozdrawiam, Agata
Moje storczykowe skarby
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”