Karczownik,kret, nornica czy... - 2cz.(2007.06.28 - do 2011.11.06)

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kret, nornica czy... - 4cz.

Post »

Zawsze myślałam,że o tej porze , to krety powinny spać( Calineczki się naczytałam) a one ryją u mnie codziennie, nawet pod śniegiem! ;:14
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2602
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Kret, nornica czy... - 4cz.

Post »

u mnie jest podobnie , w dziurkach ziemnych gdzie spodziewałem się że będą się paść nornice i kret wywalił wszystko do góry , ponieważ były przykryte donicami wyszły z tego wielkie ziemne babki :;230
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kret, nornica czy... - 4cz.

Post »

Mój mąż jest już tak zdesperowany,że zawarł znajomość z panią ze sklepu rybnego i wiadrami zwozi zalewę śledziową z beczek.Nic nie pomaga - pułapki, odstraszacze... a pies czując kreta tak rozkopał pół działki,że straty mam większe ,niż pożytki ;:145
Awatar użytkownika
jakubfm
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 2 lut 2011, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Kret, nornica czy... - 4cz.

Post »

Śmiem twierdzić, że krety są pod ochroną i nie można ich zabijać :D jednak patrząc w kontekście ile krzywdy wyrządzają w ogrodzie nie ma innego wyjścia jak pozbyć się go raz na zawsze. Karbid......używałem go wiele razy i nie zawsze był skuteczny bo kret i tak zawsze robił się sprytniejszy ode mnie. Najlepszym sposobem dla mnie jest trutka na szczury, którą załatwił tata. Nazwy nawet nie pamiętam ale z tego co wiem to jest to środek, którego używają panowie od deratyzacji. Mnie pomaga, wystarczy do każdego kretowiska zaaplikować małą dawkę i zalać dużą ilością wody i mam spokój z kretami na całe lato.
Nie wiesz jak pielęgnować oraz utrzymać swój ogród? ---> Zobacz sam
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kret, nornica czy... - 4cz.

Post »

Pola42 pisze:Mój mąż jest już tak zdesperowany,że zawarł znajomość z panią ze sklepu rybnego i wiadrami zwozi zalewę śledziową z beczek.Nic nie pomaga - pułapki, odstraszacze... a pies czując kreta tak rozkopał pół działki,że straty mam większe ,niż pożytki ;:145
Żeby to tak z panią z monopolowego... :lol:
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kret, nornica czy... - 4cz.

Post »

Chciałaby dusza do raju!
A propos pani z rybnego... Po zastanowieniu stwierdzam,że może źródło desperacji mojego M nie tkwi w krecie? :;230
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2602
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Kret, nornica czy... - 4cz.

Post »

Jakub pisze:Najlepszym sposobem dla mnie jest trutka na szczury, którą załatwił tata. Nazwy nawet nie pamiętam ale z tego co wiem to jest to środek, którego używają panowie od deratyzacji. Mnie pomaga, wystarczy do każdego kretowiska zaaplikować małą dawkę i zalać dużą ilością wody i mam spokój z kretami na całe lato.
a od kiedy trutkę na szczury zalewa się wodą ?? --- no chyba że mówimy o szczurach wodnych.... :;230
Piotrek T
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 526
Od: 10 kwie 2010, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Kret, nornica czy... - 4cz.

Post »

Płyny z monopolowego działają doskonale. Trzeba stosować często, korytarze wtedy nie denerwują, a po przekroczeniu pewnej dawki stają się wręcz niezauważalne. Nawet oglądane z bardzo bliska :wink: .
Pół hektara perzu , w końcu mam stałą pracę :-)
Mój poligon doświadczalny Popieram : http://www.zanimnapiszesz.info/" onclick="window.open(this.href);return false;
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kret, nornica czy... - 4cz.

Post »

... szczególnie dla szczurów lądowych, które źle znoszą kołysanie pod stopami. :lol: I może to jest jedyna skuteczna metoda?
Awatar użytkownika
jakubfm
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 2 lut 2011, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Kret, nornica czy... - 4cz.

Post »

markonix pisze:
Jakub pisze:Najlepszym sposobem dla mnie jest trutka na szczury, którą załatwił tata. Nazwy nawet nie pamiętam ale z tego co wiem to jest to środek, którego używają panowie od deratyzacji. Mnie pomaga, wystarczy do każdego kretowiska zaaplikować małą dawkę i zalać dużą ilością wody i mam spokój z kretami na całe lato.
a od kiedy trutkę na szczury zalewa się wodą ?? --- no chyba że mówimy o szczurach wodnych.... :;230

Nie pamiętam nazwy właśnie tej trutki ale to nie jest zwykła trutka tylko ona działa na zasadzie karbidu, którego trzeba zalać wodą tylko, że mocniejsza niż karbid. Musi być szczelnie zamknięta bo jest bardzo groźna dla ludzi no i skuteczna na szczury, krety i inne gnidy :) ale miło widzieć, że ktoś się dobrze bawi czytając moje posty :wink:
Nie wiesz jak pielęgnować oraz utrzymać swój ogród? ---> Zobacz sam
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2602
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Kret, nornica czy... - 4cz.

Post »

Nic się nie martw , jak będzie smutno to wątek umrze .... ;:138

odnośnie tego środka to pewnie chodziło Ci o Polytanol , ale on nie służy do ubijania szczurów.. :uszy
Awatar użytkownika
jakubfm
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 2 lut 2011, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Kret, nornica czy... - 4cz.

Post »

Możliwe ale nie dam sobie ręki uciąć, że to jest to :D wiem jedno na pewno.....skutecznie działa i to mi wystarczy:)
Nie wiesz jak pielęgnować oraz utrzymać swój ogród? ---> Zobacz sam
Awatar użytkownika
karool
200p
200p
Posty: 369
Od: 31 mar 2007, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Kret, nornica czy... - 4cz.

Post »

Rzeczywiście Ci panowie od deratyzacji dysponują jakimś mocnym środkiem ale traktują ten środek jak tajemnicę conajmniej wagi państwowej.Ani użyczyć nie chcą ani nazwy podać.Mój kolega jakimś cudem zdobył to coś i krety drugi sezon omijają go bokiem.
pozdrawiam
Alicja
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”