Studnia głębinowa czy wodociągi?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gosiakmala
500p
500p
Posty: 687
Od: 9 sty 2011, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dziki "wschut"

Studnia głębinowa czy wodociągi?

Post »

Planujemy wykręcić na działce studnię głębinową. koszt ok 3500 zł. Sąsiad moj natomiat przekonuje mego męża do tygo by nie ładować się w koszty studni głebinowej, tylko podpiąć się do wodociągów miejskich. Ja planuję ze studni podlewać ogród i trawę. Mimo to sąsiada nic nie przekonuje. Co myślicie na ten temat?
Moja Milowa
Pozdrawiam Gosia
Małżeństwo jest to związek, w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż ;)
sosna388
100p
100p
Posty: 100
Od: 20 sty 2011, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Studnia głębinowa czy wodociągi?

Post »

Woda kosztuje. Jeśli to duży ogród i planujesz podlewać wedle potrzeb, to radzę studnię. Ale i pompę trzeba
Awatar użytkownika
gosiakmala
500p
500p
Posty: 687
Od: 9 sty 2011, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dziki "wschut"

Re: Studnia głębinowa czy wodociągi?

Post »

sosna tak, tak, pompa bedzie oczywiście, dlatego taki duży koszt.
Moja Milowa
Pozdrawiam Gosia
Małżeństwo jest to związek, w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż ;)
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: Studnia głębinowa czy wodociągi?

Post »

Oczywiście studnia.
Nie będzie boleć przy każdym podlewaniu :wink:

Ale przede wszystkim - jesteś niezależna.
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Studnia głębinowa czy wodociągi?

Post »

Zgadzam się z Krzyśkiem :uszy oczywiście studnia.
Awatar użytkownika
gosiakmala
500p
500p
Posty: 687
Od: 9 sty 2011, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dziki "wschut"

Re: Studnia głębinowa czy wodociągi?

Post »

bishop Dzięki. Jeszcze tłumaczę mężowi, że woda będzie niechlorowana! Ale muszę pozbierać trochę Waszych głosów ;:162

pamelko ;:180
Moja Milowa
Pozdrawiam Gosia
Małżeństwo jest to związek, w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż ;)
Awatar użytkownika
elli3
100p
100p
Posty: 132
Od: 19 maja 2009, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okol. Lubina/Dolny Śląśk

Re: Studnia głębinowa czy wodociągi?

Post »

Mój głos oddaję na studnię :uszy .Koszt jednorazowy a radość z posiadania własnej wody - bezcenna :tan :tan .
pozdrawiam ANIA
Awatar użytkownika
kairu
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lut 2009, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: Studnia głębinowa czy wodociągi?

Post »

Również popieram studnię, nie jest wtedy człowiek uzależniony od ciśnienia w sieci. Przykładowo upalny lipiec, grupa twoich sąsiadów ciągnie wodę z sieci do podlewania, w tym samym czasie co ty; wiadomo jaki będzie efekt :D
wolodi
100p
100p
Posty: 173
Od: 26 lis 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Swiętokrzyskie

Re: Studnia głębinowa czy wodociągi?

Post »

Do podlewania oczywiście tak. Jednak już na cele spożywcze proponował bym ją przebadać, bo w naszej społeczności panuje mit że woda ze studni jest zdrowiuteńka.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Studnia głębinowa czy wodociągi?

Post »

A czy wiesz na jakiej głębokości jest woda? Koszt budowy studni głębinowej zależy od jej głębokości ( + pompa oczywiście). Wodę możesz mieć równie dobrze na głębokości 10 jak i 80m :roll: Np w mojej okolicy trzeba wywiercić co najmniej 25-30m.( w tych miejscach o których wiem, bo oczywiście w różnych miejscach mogą to byś przeróżne głębokości!) Koszt jednego metra to 250-350 zł. Kwota, którą podałaś jest nie wysoka. Ja też przymierzam się do budowy studni, więc wiem jak to w mojej okolicy wygląda. Aby studnia zastąpiła wodociąg musisz ją przebadać zwłaszcza na obecność bakterii ale także poziom różnych pierwiastków, jej twardość itp. I dopiero wtedy okaże się czy jest odpowiednia do spożycia. Nie dowiesz się tego przed jej wykopaniem! Jeśli wodociąg jest w pobliżu i jest prosta możliwość podłączenia go to nie lekceważyłabym tej możliwości! W ostateczności po wybudowaniu studni można z niego nie korzystać ,ale przyłącze warto mieć na działce!
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kamykkamyk2
500p
500p
Posty: 543
Od: 26 gru 2010, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Studnia głębinowa czy wodociągi?

Post »

Kop studnię i podłącz się też do wodociągu. Jak już ktoś napisał wcześniej, wtedy będziesz niezależna. Ja mam wodę z wodociągu i z odwiertu. Wodę z wodociągu używam do picia, mycia itp - po prostu w domu, z odwiertu używam do podlewania ogrodu, mycia samochodu - na zewnątrz domu. Przez ten okres zdarzyło się że wystąpiły dwie awarie w dopływie wody z wodociągu, wtedy przełączyłem sobie na własne ujęcie i nie biegałem z wiaderkiem do sąsiada... :;230 :;230 :;230
Pozdrawiam kamyk

Ogród kamyka
Awatar użytkownika
eba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1242
Od: 22 lip 2008, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sochaczewa
Kontakt:

Re: Studnia głębinowa czy wodociągi?

Post »

U mnie jest podobnie: i studnia, i wodociąg. Rzeczywiście, badanie wody ze studni przez sanepid kosztuje DUŻO. Przyłączenie się do wodociągu zdjęło nam ten problem z głowy. A używamy, tak jak chcemy, wystarczy przekręcić zawór :wink: .
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Studnia głębinowa czy wodociągi?

Post »

Też jestem za tym, żeby było dwa w jednym, czyli i studnia i wodociąg.

Jeśli miałby być tylko studnia, a więc woda do celów spożywczych, to nie tylko badanie cię czeka, ale zapewne też uzdatnianie wody...
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”