Stefanotis - uprawa, pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kukasia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 28 kwie 2008, o 18:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Portugalia

Post »

Kozulo, po raz pierwszy w życiu widzę tak pięknego Stefka :) Pozytywnie zazdroszczę! :shock:

Pozwolę sobie wkleić mojego szkraba, który póki co poszedł w szaleńcze rośnięcie. Wystarczy porównać jego zdjęcie, które zamieściłam na 2 stronie tego wątku z tym zamieszczonym poniżej... Teraz to już... (mały w porównaniu z kwiatkiem Kozuli) gigant ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Kaukasio , uważaj bo Ci braknie okna ! Skoro stefek ładnie się zaaklimatyzował to masz już z górki . Mojego ostatniej zimy strasznie sponiewierałam . Był kilka razy zasuszony na kość , zrzucił 2/3 liści i wyglądał paskudnie . Od wiosny zabrałam się ostro za reanimację , no i teraz oszalał . Jeszcze nigdy nie kwitł tak intensywnie . Nasienne jajo bez zmian , wisi tak już kilka miesięcy , od jesieni trochę się powiększyło .

Pozdrawiam , kozula .
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Mój stefek robi postępy , będzie tak kwitł ze trzy miesiące . Zaczyna się zamiatanie opadłych kwiatów . No cóż , jakaś kara za wdechowy zapach musi być .

Pozdrawiam , kozula . Obrazek
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Kilka lat podlewania i nawożenia i każdy stefek właściciela z pomieszczenia wykurzy . Od frontu mój gałgan nie mieści się w obiektywie , przez szybę widać trochę zamazany fragment . Obrazek Obrazek

Pozdrawiam , kozula .
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Magi , wysiewałaś może nasiona ?

kozula
magi
500p
500p
Posty: 627
Od: 30 maja 2009, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

tak wysiałam

tutaj mój wątek i parę zdjęć
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 58&start=0
:)
Krystyna.F
ZBANOWANY
Posty: 3526
Od: 30 kwie 2009, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witajcie! :D Jestem tu nowa i nieco nie doświadczona.Zostało wyżej napisane,że każdy Stefek,właściciela z pomieszczenia wykurzy.Dlaczego? Ma brzydki zapach? Nie mam tej roślinki,a mi się spodobała,więc chciałabym wiedzieć z czym muszę się liczyć i czego spodziewać.
magi
500p
500p
Posty: 627
Od: 30 maja 2009, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Krystyno wykurzy z racji intensywnego zapachu :lol:
wystarczy kilka kwitnących bukiecików i nie da sie długo wytrzymać z tym kwiatem :lol:
ale sam zapach jest przepiękny :P
Krystyna.F
ZBANOWANY
Posty: 3526
Od: 30 kwie 2009, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

A na jakim oknie najlepiej mu się rośnie? Lubi południowe okna?
magi
500p
500p
Posty: 627
Od: 30 maja 2009, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

szczerze mówiąc nie mam pojęcia - poszukaj tu na forum , pewnie rady odnośnie jego są :wink:

mój kwiatek stoi na oknie południowo- zachodnim, ale bardzo osłoniętym z zewnątrz przez drzewa, więc światła ma sporo ale bardziej rozproszone, od silnego słonka listki potrafią się palić i opadać - to z własnej obserwacji u siebie :)
elzbieta gab
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 17 lip 2009, o 22:51
Lokalizacja: Hornbach-Niemcy

Post »

Dostalam przed dwoma laty kwitnacy Stephanotis.Po opadnieciu kwiatow nigdy juz nie zakwitl. Przesadzilam go do ziemii,wg przepisu,ktory znalazlam.Warunki w pokoju ma tez dobre.stale dorastaja nowe pedy,ale nie kwitnie.Pozdrawiam
ela
Awatar użytkownika
agathos3
100p
100p
Posty: 172
Od: 2 maja 2009, o 23:30
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Nic nie piszesz o warunkach uprawy. Gdzie stoi (jakie oświetlenie), jak często podlewasz i czym, no i najważniejsze - czy roślina ma okres spoczynku. Kwitnienie jest zwykle indukowane po czasie obniżenia temperatury i zmniejszeniu podlewania. Oczywiście w granicach wymagań gatunkowych.
pozdrawiam, Agata
moje parapetowce
Awatar użytkownika
katrina26
1000p
1000p
Posty: 2321
Od: 14 sie 2008, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Uratowałam go od pewnej śmierci na śmietniku. Siostra się na niego wkurzyła, bo ciągle gubił jej liście. Przygarnęłam bidę, tylko nie wiem czy wyżyje ;) Obcięłam wszystkie zasuszone gałązki, podlałam biohumusem. Widzę, że z niektórych kącików zaczyna wypuszczać pędy. Podpowiedzcie mi proszę co jeszcze mogę z nim zrobić?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”