Słonecznik - wysiew,wymagania,problemy

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Saraaa

Słonecznik - wysiew,wymagania,problemy

Post »

Chciałam się zapytać kiedy należy zasiać słoneczniki aby na lato zdążyły dojrzeć.

Pozdrowienia!
Sara :D :D
konto-nieaktywne2
---
Posty: 425
Od: 18 sty 2007, o 08:26
Lokalizacja: Błonie

Post »

Wysiewamy nasiona slonecznika do gruntu w drugiej polowie kwietnia. Dajemy po 2-3 nasiona razem w punkty oddalone od siebie co 50-60cm, na glębokość 2-3cm. Gdy wzejdą trzeba je przerwać, pozostawiając po jednej najsilniejszej.
Mirabilis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1001
Od: 27 maja 2006, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Ja część wysiewam do gruntu, część do doniczek w domu (pod koniec marca). Wysiane w doniczkach i przesadzone do gruntu kwitną wcześniej o jakieś 2-3 tygodnie. Szczególnie dotyczy to jednej z odmian pełnych, które kwitnienie zaczynąją dopiero w połowie września i przy złej pogodzie nie zawsze udaje im się rozkwitnąć.
Dziel się swoją wiedzą. To sposób na osiągnięcie nieśmiertelności.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4173
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Znam takich, co wysiewają go jesienią, późno- jak czosnek. Wiadomo, nie zawsze się uda, ale w końcu próba niewiele kosztuje... No i ten z doniczek chyba jednak będzie wcześniej.
Ale nie zdażyło się, żeby nie dojrzał.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Jesienny siew raczej się uda.Ja zawsze mam siewki ze skrzynki balkonowej nad którą stoi karmnik dla ptaków.
barbarka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1005
Od: 16 maja 2007, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pdk

Post »

Ja wysiewam słonecznik w marcu prosto do gruntu . Naionka , które się"wysypały" jesienią , też łanie wschodzą .
Pozdrawiam cieplutko Basia
Moje ogródkowe kwiatki
Awatar użytkownika
pawels23
200p
200p
Posty: 264
Od: 26 lut 2008, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Roztawa sadzenia słonecznika i kukurydzy

Post »

Witam:)
Kupiłem sobie ostatnio nasiona słonecznika jadalnego i kukurydzy cukrowej Złotej Karłowej. W jakiej rozstawie je zasadzić? 20cm będzie wystarczające? (odległości między roślinami, nie między rzędami, bo rząd będzie tylko jeden :wink: ). I czy miejsce ok 1m. na 1m. będzie wystarczające dla dyni olbrzymiej?
Obrazek
Awatar użytkownika
liki
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 2 kwie 2008, o 10:23
Lokalizacja: Kraków

Post »

Ja sadzę słoneczniki co 1 m są ogromne . Kukurydzę co 25 cm. Sądzę że tyle miejsca dla dyni wystarczy . Co do słoneczników nie radziłabym ich sadzić w bliskim sąsiedztwie innych roślin bo są strasznie żarłoczne . Mnie fasolka posadzona 50cm od słoneczników słabo obrodziła , ta która była dalej aż łamała się pod ciężarem strąków . Pozdrawiam ;:10 Lidka
Awatar użytkownika
pawels23
200p
200p
Posty: 264
Od: 26 lut 2008, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

1m... sporo na słoneczniki :wink: mi by miejsca nie starczyło.
A co do żarłoczności tych kwiatów - czy mogą rosnąć w odległości 20 cm od jagody kamczackiej (dopiero co posadzonej)?

I czy można już sadzić słoneczniki?
Awatar użytkownika
liki
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 2 kwie 2008, o 10:23
Lokalizacja: Kraków

Post »

Ze słonecznikami ja bym zaczekała bo są wrażliwe na przymrozki . Ja w tym roku będę sadzić ozdobne słoneczniki są nieco niższe od jadalnych odstępy co 50cm . Nasionka kiełkują po 10-15 dniach , więc sadzę je ok. 1 maja . Polecam ozdobne z pełnymi kwiatami wyglądają jak ogromne astry odmiana Nieder Sonengold a drugie z płatkami w różnych kolorach . Z jadalnymi postępuję tak samo sadzę je ok 1maja . Pozdrawiam. :lol:
Awatar użytkownika
harwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 5 mar 2008, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Ja też czekam na maj i posieje kukurydze i słonecznik jadalny mniam mniam ;)
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3022
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Słonecznik-sadzenie do gruntu

Post »

Witam


Czy juz mogę wysadzić do gruntu słonecznika ozdobnego? Chciałem go juz wysadzić poniewasz jest spory a ma być juz ciepło




Obrazek
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 384
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Post »

Sadze, ze tak.
Sloneczniki nie lubia przesadzania ( przynajmniej u mnie ;-) ) i ogolnie mozna je do gleby bezposrednio od poczatku kwietnia wysiewac .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”