W.o...Kredytach, kartach kredytowych, bankach

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

Rzeczywiście, mBank jest w porządku.
---...== Admin ==...---
Prawdopodobnie Najlepsze Forum Ogrodnicze w Polsce.
http://www.FORUMOGRODNICZE.info" onclick="window.open(this.href);return false;
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Pracowałam przez pewien czas w banku i z tej racji przywykłam do posługiwania się kartami i w tej chwili nie bardzo sobie wyobrażam życia w wielkim mieście bez karty. Praktycznie nie noszę w portmonetce więcej niż 20 zł.

Określenie, że powinniśmy my wybierać bank jest jak najbardziej słuszne i jeśli zdarzy nam się sytuacja podbramkowa to zawsze należy dogadać się z bankiem( im szybciej tym lepiej) jak daną sytuację rozwiązać. Nigdy bank nie ujawnia wszystkich swoich możliwości przy zawieraniu umowy.
Awatar użytkownika
elmarek
---
Posty: 236
Od: 25 lut 2006, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Kontakt:

Post »

Ciekawy temat.
Płacę wszystko przez internet, używam kart na co dzień jest oki. Karta kredytowa byla mi nie potrzebna do pierwszej próby zakupu biletu na samolot :wink: przez net, okazało sie ze kupno tego samego biletu poza internetem(obowiązek karty kredytowej) jest 50 zł droższe.To samo spotkało mnie przy zakupie biletu na pociąg przez net ,oczywiscie kartakredytowa.
Jestem juz szczęśliwym posiadaczem takowej karty :D
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Coś podobnego, nigdy bym nie przypuszczała. Znowu wiedza mi się powiększy... :lol:
Piszcie o swoich doświadczeniach z kartami. Ciekawe czym jeszcze mnie zaskoczycie.
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

Opłaca się w miarę bezstratnie (różnice kursowe) dokonywać operacji płatniczych, kupna /lokalnych opłat zagranicą.
Przelicznik VISY jest różny od kursu średniego lub sprzedaży NBP.
Jest on bardzo neutralny w sumie dla płacącego i znacznie korzystniejszy od NBP.
To samo dotyczy zakupów w sklepach internetowych np w Unii za pomocą kredytowej zwykłej VISY Classic.
Rozliczamy się po kursie VISY a nie NBP.
:idea:
---...== Admin ==...---
Prawdopodobnie Najlepsze Forum Ogrodnicze w Polsce.
http://www.FORUMOGRODNICZE.info" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

PKO SA zaczyna bardzo brzydko zachowywać się
Opiszę w skrócie doświadczenia mojego Współpracownika z ostatniego tygodnia :
Kredyt hipoteczny na dom w osiedlu domków jednorodz. - budowa.
Ustalone wcześniej warunki: spłata hipotecznego bez kar,

Wszystkie dokumenty dostarczył i podjechał na podpisanie umowy - dzień przed wyjazdem na urlop oczywiście nie spodziewał się żadnych zmian w ustaleniach dokonanych wcześniej.

Na spotkaniu oświadczanie pracownika banku:

Zmieniamy warunki umowy i wprowadzamy kary za wcześniejszą spłatę kredytu, podnosimy odsetki wibor + ustalony obecnie wibor + ( ustalony x 2 !)
Oczywiście było ustalone : bez kar za wcześniejszą spłatę.
Pani która obiecała wszystko potwierdzić telefonicznie wczoraj jest na urlopie - oczywiście niemożność konfrontacji i brak potwierdzenia a człowiek jutro wyjeżdża i musi wpłacić ratę , ponieważ przepada inaczej umowa ze sp-nia mieszkaniową.

Bezczelność szczególnie irytująca: a po zadaniu pytania czemu tak postępujecie, że wszystko co ustalaliśmy wcześniej z podpisami przełożonych teraz zmieniacie:
Mamy teraz bardzo dużo klientów, więc nie będziemy się specjalnie martwić gdy Pan zrezygnuje jeśli obecne warunki panu nie odpowiadają :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Jeśli macie inne banki - "nie żąglujące warunkami wg widzimisie" , które udzielą atrakcyjnego kredytu , dobrze zabezpieczonego po stronie klienta na poziomie wibor 3m-czny + 0,5% do 0,7% i bez kary za spłatę to napiszczie proszę !!!

Chętnie bym podał Człowiekowi od nas jakieś namiary na inny bank - może po powrocie przenieść lub wziąć nowy.
---...== Admin ==...---
Prawdopodobnie Najlepsze Forum Ogrodnicze w Polsce.
http://www.FORUMOGRODNICZE.info" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Nie brałam kredytu hipotecznego. Wiem jednak że wiele banków pobiera opłaty za wsześniejszą spłatę kredytu.

Ja miałam taki przypadek kupowałam w maju 2004 pokrycie dachowe , przy czym całośc została zkredytowana z banku GE Money Bank w Gdańsku. Podpisałam umowę na 20 rat.
Rzeczywista stopa procentowa kredytu wynosiła UWAGA 71%
Gdy zwróciłam się do banku o obniżenie odsetek dostałam odpowiedź że podpisałam taka umowę i cześć :
Pokrycie dachowe kosztowało mnie 2080 zł, a zapłaciłam bankowi około 3 500 zł. Patrzcie na rzeczywista stopę procentową i niech bank określa całkowity koszt kredytu. Z praktyki wiem że niektóre banki unikają odpowiedzi na to pytanie. ;:14
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Timka

Post »

Miałam konto w banku PKO Sa
kilka lat
nie polecam
to bardzo pazerny bank :cry:
martas

Post »

Ja mam konto w BZWBK i jestem bardzo zadowolona. Polecam!
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

nie bierzcie kredytu gotówkowego w Lukas banku. Olbrzymie odsetki (w sumie ok. 57%). Za to dobrze się kupuje na raty. Niskie oprocentowanie.
Jakub . . . . .
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Ja wiem, że to pewnie banalne pytanie i jak zwykle się pogrążę :oops: , ale może ktoś mnie oświeci, jak się robi przelew przez internet? :?: :? Chodzi mi o PKO.
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

Pierwszym krokiem jest wizyta w banku celem otwarcia sobie e-konta.
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Pracowałam kiedyś w Pekao Sa i wiem jedno. Odpowiedni anons piętro wyżej i po kłopocie.

Poza tym na negocjacje o wysokie kredyty do każdego banku chodzi się z dyktafonem, który niekoniecznie trzeba stawiać na biurku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”