Kolczatka do trawnika

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Jaspero
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 15 lut 2007, o 14:53

Kolczatka do trawnika

Post »

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów wie gdzie można kupić tzw kolczatkę do trawy? Na wiosnę będę zakładał dosyć duży trawnik i takie narzędzie było by mi bardzo pomocne w zakryciu nasion traw. Przeglądałem również strony ogrodniczych sklepów internetowych i niestety nic nie znalazłem. Będę bardzo wdzięczny za informację.
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Przyznaję, że nie mam "zielonego" pojęcia jakie narzędzie masz na myśli. Zakładając trawniki stosowałem tylko dwie metody: zahakowania nasion, polegającej na delikatnym zagrabieniu (przemieszaniu z ziemią) wysianych nasion i następnie ich zwałowaniu lub ubiciu lub po wysianiu nasion przysypaniu ich ziemią ogrodniczą lub torfem i również ubiciu. Kolczaste walce, deski lub buty używane są wiosną do napowietrzenia trawnika. Może określisz bliżej co miałeś na myśli.
Mietek.
Jaspero
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 15 lut 2007, o 14:53

Kolczatka do trawnika

Post »

Takie narzędzie jest używane przez firmy zajmujące się profesjonalnym zakładaniem trawników z siewu. Grabiami można hakować małe powierzchnie ale przy większych "hakowanie" grabiami jest bardzo męczące. Konstrukcja kolczatki jest prosta. Ramka, w której są zamontowane dwa walce jeden z przodu, drugi z tyłu. W środku są dwa wałki z kolcami na osi. Do ramy jest przymocowany uchwyt taki jaki jest w kosiarkach ręcznych. Taki "wózek" ciągnie się za sobą zaraz po wysiewie nasion. Trawa jest zmieszana z warstwą gleby i jednocześnie zawałowana.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Jaspero jaki duży masz trawnik do założenia Mietek ma rację . Ja zakładałem trawnik o wielkości 1550m i wykonywałem tą właśnie metodą wspominana przez Mietka. To urządzenie chyba jest nie do kupienia w sklepie chyba że zrobisz w własnym zakresie.Powodzenia.
Jaspero
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 15 lut 2007, o 14:53

Kolczatka do trawnika

Post »

Trawnik ma powierzchnię ponad 2500 m2 i nie wyobrażam sobie "hakowania" takiego terenu. Mam skłonności do majsterkowania i spróbuję coś takiego zbudować, tym bardziej że kiedyś pracowałem takim narzędziem i mam w pamięci prostotę jego konstrukcji.
Dzięki za wsparcie. :)
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Jaspero
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 15 lut 2007, o 14:53

Post »

Kolczatka do trawnika to nie jest areator służący do napowietrzania, chociaż nazwa może sugerować że o takie narzędzie mi chodzi. Niestety nie, to są dwa różne narzędzia.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

To może zamów u jakiegoś rolnika w sąsiedztwie wałowanie jakimś walcem czy kratownicą (czy jak to tam się nazywa) za traktorem? Jeśli to ma być jednorazowa inwestycja, to chyba bardziej się opłaca kupić usługę, niż narzędzie, które potem odstawisz do kąta i będzie Ci się plątać pod nogami.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Jaspero
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 15 lut 2007, o 14:53

Post »

...albo sprzedać na Allegro! :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”