Moje Sukulenty

Awatar użytkownika
alice80
50p
50p
Posty: 63
Od: 17 lis 2007, o 22:02
Lokalizacja: Sosnowiec

Moje Sukulenty

Post »

Witam!

Przedstawiam skromną kolekcję moich sukulentów i jeden jedyny kaktus :)
Odrazu mam pytanie czy sukulent można trzymać w jednej doniczce z kaktusem?
Obrazek Obrazek
Crassula dziwnie opada jej łodyga hmm
Obrazek Obrazek
Wilczomlecz w fazie kwitnienia o tej porze.

Obrazek
Awatar użytkownika
piku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1948
Od: 12 lip 2007, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk / Podkarpacie

Post »

Czyżby Twój wilczomlecz miał białe kwiatki, jeszcze takiego nie widziałam :?: . A kalanchoe suuuper :roll: (bardzo lubię białe kwiatki :oops: )
pozdrawiam Wiesia :wit
ogród / siedlisko / sukulenty / inne roślinki
Basia k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1160
Od: 2 maja 2007, o 16:58
Lokalizacja: podlaskie

Post »

Witaj alice80 śliczniutkie kwiatuszki co do twojego pytania to lepiej nie trzymać razem kaktusów i sukulentów ,ponieważ kaktusy przechodzą okres spoczynku zimą ,twój kaktusik to echinopis
Awatar użytkownika
alice80
50p
50p
Posty: 63
Od: 17 lis 2007, o 22:02
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

piku pisze:Czyżby Twój wilczomlecz miał białe kwiatki, jeszcze takiego nie widziałam :?: . A kalanchoe suuuper :roll: (bardzo lubię białe kwiatki :oops: )
Tak, ma białe kwiatuszki a Kalanchoe kupiłam sobie z białymi kwiatuszkami bo też lubię ten kolor. Chciałam żeby Kalanchoe stał obok Wilczomlecza.. tu białe i tu białe :)
Wilczomlecz z białymi kwiatuszkami chyba mało spotykany. Miałam trudność z odnalezieniem podobnego w internecie i przyznam, że nie znalazłam z białymi :) :oops: Mam do niego sentyment. Urósł znacznie od zeszłego roku.. a był marniutki jak go dostałam z pochyloną łodygą bardziej poziomą.
Awatar użytkownika
alice80
50p
50p
Posty: 63
Od: 17 lis 2007, o 22:02
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Basia k pisze:Witaj alice80 śliczniutkie kwiatuszki co do twojego pytania to lepiej nie trzymać razem kaktusów i sukulentów ,ponieważ kaktusy przechodzą okres spoczynku zimą ,twój kaktusik to echinopis
Dziękuję Basiu! Będę musiała go przesadzić i dziękuję za podanie nazwy kaktusa bo nie miałam pojęcia co to za odmiana.
Awatar użytkownika
edytahome
50p
50p
Posty: 51
Od: 4 paź 2007, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

alice80 masz piękne kwiatki. Podoba mi się to białe kalachoe. Mam w domu podobną odmianę o pomarańczowych kwiatach. Mam też z zeszłego roku inną odmianę kalachoe o bardziej zwięzłych kwiatach- odmianę różową i pomarańczową. Teraz tworzy kępę z zielonych listków bowiem nie udało mi się zmusić mojej roślinki do kwitnięcia, a szkoda było mi się jej pozbyć. Zostawiłam ją dla urokliwych mięsistych listków, może kiedyś mi się odwdzięczy :lol:
Wpadł mi też w oko Twój wilczomlecz- mogłabym mieć nadzieję na małą szczepkę jak się ociepli :lol: ??
Pozostałe roślinki też są super, niech szybko rosną :wink:
Apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Awatar użytkownika
alice80
50p
50p
Posty: 63
Od: 17 lis 2007, o 22:02
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Dziękuję Edyto! :) Z miłą chęcią na wiosnę wyślę Ci odszczepkę tylko możesz mi napisać jak mam to zrobić? Czy uciąć kawałek gałązki i włożyć do ziemi? Czy taka metoda będzie dobra? Nie robiłam tego wcześniej więc nie wiem a mam kilka osób chętnych na Wilczomlecza i chciałabym zrobić to dobrze.
MichalPy
100p
100p
Posty: 175
Od: 30 gru 2007, o 14:14
Lokalizacja: Bełchatów

Post »

gratuluję takich okazów a w szczególności drzewka szczęścia :D
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

Bardzo ładne kwiatki. Widzę, że masz kwitnącego na biało wilczomlecza. Poszukuje takiego od dawna. Uśmiecham się więc nieśmiało i proszę o kawałeczek :) :D
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post »

Kaktusy to także sukulenty. Jeśli chce się posadzić kaktusa z innym sukulentem to trzeba dobrać tak roślinki, by miały podobne wymagania. Na szczęście inne sukulenty, podobnie jak kaktusy, rosną w naturze w identycznych warunkach i najczęściej odpowiadają im warunki, które służą także kaktusom. ok. 90% sukulentów, w także i kaktusy, wymaga chłodu i suszy zimą.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
bona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1032
Od: 30 wrz 2007, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

śliczne Twoje roślinki! bardzo podobają mi się te rożetki na pierwszym zdjęciu :D
Awatar użytkownika
anczarn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1121
Od: 13 sie 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński
Kontakt:

Post »

Roślinki śliczne, tego pierwszego sukulenta co jest razem z kaktusem to mam i się zastanawiam jak się nazywa :wink:
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

To chyba jakieś Eonium albo Echeveria....Pewnie zaraz jakiś znawca Ci pomoże :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”