Z Elfowej krainy storczyków II cz. ;))

Zablokowany
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16364
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Z Elfowej krainy storczyków II cz. ;))

Post »

Dusiu- ależ chciałabym, żeby to była taka Ascocenda, o której Piszesz :) Lecę sobie wygooglować tę nazwę...może w grafice. Pooglądam przynajmniej na fotkach...

Wow, ależ piękna :lol:
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Z Elfowej krainy storczyków II cz. ;))

Post »

Taka Ascocenda jest najcześciej spotykana, więc jest prawdopodobienstwo, że twoja taka będzie. Miałam ją niecale 5 lat temu. Vandy jednak lepiej u mnie rosną niż Ascocendy.
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16364
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Z Elfowej krainy storczyków II cz. ;))

Post »

Vanda teraz brązowa mi się podoba....
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Grymasella
200p
200p
Posty: 280
Od: 5 wrz 2008, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Z Elfowej krainy storczyków II cz. ;))

Post »

Storczykowa - chętnie bym się z Tobą założyła ale byłby to nieuczciwy zakład 8-)

Justynko, oczywiście że ja pokićkałam - catleye!!! za 29 zeta.
A asc. w momencie kupienia miała takie kwiaty, jak na fiszce. Szkoda, że nie dożyły przyjazdu do Ciebie :(
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16364
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Z Elfowej krainy storczyków II cz. ;))

Post »

Grymasello- to nic. Mam nadzieję, że zakwitnie na lato :) Wtedy będziemy porównywać fotki z fiszką :D

Zapraszam we czwartek na herbatkę z sokiem truskawkowym ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Z Elfowej krainy storczyków II cz. ;))

Post »

Grymasella pisze:Storczykowa - chętnie bym się z Tobą założyła ale byłby to nieuczciwy zakład 8-)

Justynko, oczywiście że ja pokićkałam - catleye!!! za 29 zeta.
A asc. w momencie kupienia miała takie kwiaty, jak na fiszce. Szkoda, że nie dożyły przyjazdu do Ciebie :(
Ja nie uwierzę w nic póki tego nie zobaczę. Pokaż mi wielkokwiatową Ascocendę w kratkę, jeśli tak bardzo się upierasz, że taka istnieje. Albo znajdź zdjęcie tej, ktora miala ta fiszkę. Ale to takie naiwne, sugerować się fiszką, równie dobrze taką moge znaleźć przy rózowej Vandzie, a to nie czyni jej niebieską. Z cala pewnością Ascocendy nie kwitną tak jak ta vanda na fiszce, bo na fiszce jest Vanda. Niebiesko-fioletowa Vanda w kratkę, taka jak na przykład moja. A moja Vandzia ma 11 cm średnicy kwiatu, a nie 4.
Grymasella
200p
200p
Posty: 280
Od: 5 wrz 2008, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Z Elfowej krainy storczyków II cz. ;))

Post »

Storczykowa pisze: Ja nie uwierzę w nic póki tego nie zobaczę.
Będziemy z tym musiały jakoś żyć :uszy
Storczykowa pisze:Pokaż mi wielkokwiatową Ascocendę w kratkę, jeśli tak bardzo się upierasz, że taka istnieje.
Storczykowa, google Twym przyjacielem, dasz radę! :wit
Awatar użytkownika
dorotakol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1551
Od: 30 maja 2009, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Z Elfowej krainy storczyków II cz. ;))

Post »

Storczykowa pisze:Ascocenda może być niebieska, ale nigdy nie widziałam żadnej w taką kratkę. Ascocendy mają delikatną krateczkę, są też takie w kropki lub bez niczego. Być może masz Ascocendę princess mikasa blue, to najczestsza odmiana, ma takie fioletowe kwiaty z bardzo delikatną krateczką i mają kilka cm wielkości.
I tu się ja z Tobą nie zgodzę, bo Princeska to nie najcześciej spotykana odmiana w marketach i nie ma kwiatów 4 cm tylko 9 - 10cm. Dla mnie to najwdzięczniejsza i najbardziej godna polecenia, cenna odmiana, która nie tylko kwitnie obficie ale i cztery razy w roku.

A fiszka jest tylko przykładowa chociaż może rzeczywiście masz taka odmianę i jest na niej Vanda.

Justunko, jeżeli to Princeska to nic tylko się cieszyć ;:138 ;:138
To moja Princeska :wink:

Obrazek
Pozdrawiam Dorota!
cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=45150" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16364
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Z Elfowej krainy storczyków II cz. ;))

Post »

Dusiu- zatem pozostaje nam czekać i może kiedyś zobaczymy jej kwiaty. Bardzo bym chciała, żeby zakwitła. Porównamy wtedy z fiszką ;:108

Dorotko- dziękuję w imieniu mojej Vandowatej. Twoja, cudna :D Ach, może kiedyś zakwitnie... ;:224

Dzisiaj pierwsze moczenie. Proszę or ady. Nalałam około 2 litrów wody do wazonu. Tyle, że nie wiem, czy jej nie za mało, albo za dużo nie wlałam.
Nie chcę, żeby woda pomiędzy liście się dostała, ale około połowy koszyczka nie jest zanurzone w wodzie.
Pytanie, czy dobrze robię :)

Obrazek

Obrazek
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
dorotakol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1551
Od: 30 maja 2009, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Z Elfowej krainy storczyków II cz. ;))

Post »

Bardzo dobrze :D Po moczeniu bardzo dokładnie widać które korzenie są martwe. Możesz je wyciąć, te które są częściowo martwe wytnij z półcentymetrowym zapasem, a ranę opal.
Powodzenia ;:196

Twoja Vandula ma sporo korzeni, wiec myślę, że na wiosnę możesz spodziewać się kwiatów :D
Pozdrawiam Dorota!
cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=45150" onclick="window.open(this.href);return false;
gejzerka

Re: Z Elfowej krainy storczyków II cz. ;))

Post »

Justysiu, mocząc swoją Ascocendę (Ascocenda `Lemon Spot` x Vanda Golden Magic)
do wazonu wlewam wody tyle, żeby trzon rośliny wystawał 0,5-1 cm ponad lustrem wody. Korzenie pijąc zielenią się na całej długości, przy trzonie również. Nie wiem, jak inni to robią, u mnie ta metoda zdaje egzamin. Moczę raz w tygodniu 2-3 godziny, w tygodniu rano zamgławiam korzenie preparatem dla storczyków :) Jak do tej pory widać, wystarcza jej to.
A swoją drogą, masz prześliczną Vandulę ;:63 i obyś doczekała się szybko kwiatów :)
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Z Elfowej krainy storczyków II cz. ;))

Post »

I tu się ja z Tobą nie zgodzę, bo Princeska to nie najcześciej spotykana odmiana w marketach i nie ma kwiatów 4 cm tylko 9 - 10cm. Dla mnie to najwdzięczniejsza i najbardziej godna polecenia, cenna odmiana, która nie tylko kwitnie obficie ale i cztery razy w roku.

A fiszka jest tylko przykładowa chociaż może rzeczywiście masz taka odmianę i jest na niej Vanda.
Ta Ascocenda to najczęstsza ze wszystkich Vandowatych, jakie widziałam, bo była kiedyś nawet w LM, a na wystawach to jest chyba na każdej. A z tym 9-10 cm się nie zgodzę, bo moja miała mniejsze, najwyżej 7-8 cm. Ładna jest, ale zdecydowanie wolę Vandy wielkokwiatowe, ich kształt płatków bardziej do mnie przemawia.
A ta Ascoedna w tym watku może będzie właśnie taka, bo skoro jest Ascocendą, to nie może być Vandą.

A wam się tak chce bawić we wlewanie i wylewanie wody do wazonu?
gejzerka

Re: Z Elfowej krainy storczyków II cz. ;))

Post »

Dusiu, im lepiej dbasz, tym więcej masz :)
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”