Pielęgnowanie traw ozdobnych

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
gosiaczek23
200p
200p
Posty: 260
Od: 9 mar 2010, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pod Szczecinem

Re: Pielęgnowanie traw ozdobnych

Post »

Dziękuję za podpowiedź . Tak też zrobię !
Mam nadzieję że będzie to dekoracyjna trawa za 2-3 lata. Kupiłam je tak naprawdę troszkę bez przemyślenia, i nie wiem do końca czy to był dobry wybór. Obok jest proso rózgowe, a chciałam żeby wybijał się z " tłumu" ten miskant.

Pozdr wszystkich
mały2
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 25 sty 2009, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Trawy ozdobne przycinanie, podłoże

Post »

aage pisze:A co z dekoracyjnym podłożem pod trawy co fajnie wygląda i przede wszystkim odpowiada trawą?
Ja proponuje piach kwarcowy ,to tani i fajny sposób oczywiscie na tkaninie dobrze wychodzą chwasty wiatr nie rozwiewa a i ładnie wygląda
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pielęgnowanie traw ozdobnych

Post »

Mały, masz może zdjęcia jak to wygląda?
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Pielęgnowanie traw ozdobnych

Post »

A ja mam taki problem. Dostałam teraz kilka traw. Wiem, że to niezbyt dobra pora na sadzenie traw ale jak to mówią; darowanemu... Jak je posadzić i jak zabezpieczyć aby przetrwały zimę? Są cudne.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Pielęgnowanie traw ozdobnych

Post »

Jak są to zimotrwałe gatunki to sadzisz i już, zabezpieczać nie trzeba:) Jeśli nie masz przygotowanego miejsca to sadzisz obojętnie gdzie np. na warzywniku i wiosną przesadzasz na stałe miejsce.
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Pielęgnowanie traw ozdobnych

Post »

Posadziłam. Dalam im ziemi kompostowej i rosną na docelowym miejscu. ale czy rzeczywiście nie zabezpieczać ich w ogóle przed mrozami? (To rozplenica i jakiś miskant)
Awatar użytkownika
Mariusz_S
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 lut 2008, o 01:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pielęgnowanie traw ozdobnych

Post »

lucy09 pisze:A ja mam taki problem. Dostałam teraz kilka traw. Wiem, że to niezbyt dobra pora na sadzenie traw ale jak to mówią; darowanemu... Jak je posadzić i jak zabezpieczyć aby przetrwały zimę? Są cudne.
To bardzo dobra pora na sadzenie traw. Spokojnie można to robić dopóki gleba nie jest zmarznięta (także w listopadzie).
Mariusz Surowiński
Poradnik o trawach
Awatar użytkownika
Mariusz_S
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 lut 2008, o 01:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pielęgnowanie traw ozdobnych

Post »

lucy09 pisze:Posadziłam. Dalam im ziemi kompostowej i rosną na docelowym miejscu. ale czy rzeczywiście nie zabezpieczać ich w ogóle przed mrozami? (To rozplenica i jakiś miskant)
Mieszkamy w tym samym mieście. Nigdy nie zabezpieczałem żadnych traw. Nie zdarzyło mi sie aby jakiś miskant (czy piórkówka) padł. A sadziłem także i w grudniu.
Mariusz Surowiński
Poradnik o trawach
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Pielęgnowanie traw ozdobnych

Post »

Zamierzam kupić Carex Morrowi 'Ice Dance' i mam dylemat czy posadzić 1 sadzonkę, czy np.3 obok siebie, by kępa prezentowała się dobrze.Czytałam, że tworzy rozłogi ( choć na taką w doniczce nie wygląda, raczej na wolno rozrastającą się), ale nie wiem czy wystarczająco szybko? :roll:
Awatar użytkownika
Giecikowa
200p
200p
Posty: 355
Od: 13 lut 2011, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pielęgnowanie traw ozdobnych

Post »

Może pochwalicie się jak wyglądają teraz Wasze trawy. Moje coś marniutko i nie wiem czy dlatego, że tak ma być czy po prostu nie przezimowały lub się nie przyjęły. Najlepiej rośnie taka posplita biało-zielona ( chyba miskant jakiś tam). Mam jeszcze miskanta olbrzymiego - ten zaczyna coś wypuszczać ( posadzony w tym roku), rozplenice japońską -osadzona w tym roku - wygląda jak martwa oraz niedźwiedzią i tą taką niebieską - są w marnej kondycji.
Czy to normalne, że trawy tak długo sie budzą czy z moimi jest coś nie tak.
Pozdrawiam Dorota:)
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Pielęgnowanie traw ozdobnych

Post »

Tak, generalizując trawy ozdobne budzą się do życia znacznie później niż większość naszych pozostałych roślin ogrodowych.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Pielęgnowanie traw ozdobnych

Post »

Giecikowa pisze:Może pochwalicie się jak wyglądają teraz Wasze trawy. Moje coś marniutko i nie wiem czy dlatego, że tak ma być czy po prostu nie przezimowały lub się nie przyjęły. Najlepiej rośnie taka posplita biało-zielona ( chyba miskant jakiś tam). Mam jeszcze miskanta olbrzymiego - ten zaczyna coś wypuszczać ( posadzony w tym roku), rozplenice japońską -osadzona w tym roku - wygląda jak martwa oraz niedźwiedzią i tą taką niebieską - są w marnej kondycji.
Czy to normalne, że trawy tak długo sie budzą czy z moimi jest coś nie tak.
Biało zielona, popularna, szybko rosnąca na wiosnę to pewnie mozga.W porównaniu do bylin miskanty czy rozplenice nieco się ociągają.Nie można porównywać dopiero sadzonych, a już dobrze ukorzenionych.Szybciej ruszają takie już dobrze ukorzenione.Choć czasem kupowane wczesną wiosną mogą okazać się suche (ja tak miałam z miskantem, dlatego kupuję gdy ma liście).
U mnie jedne i drugie już na tyle ruszyły, że zakryły suche części.Padł po zimie rok temu sadzony miskant paskowany 'Cabaret'.
kraania
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 8 lip 2010, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pielęgnowanie traw ozdobnych

Post »

Czy macie doświadczenia z ostnicą olbrzymią (stipa gigantea)? Po zimie jeszcze nie ruszyła. Gdzieś w necie znalazłam informację, że w naszym klimacie to roślina jednoroczna :? .

U mnie poza tym wszystkie ruszyły (Miskant cukrowy, owiec wiecznie zielony, Rosplenica japońska, śmiałek darniowy, drżączka średnia, perłówka orzęsiona, kostrzewy, sesleria).
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”