rośliny które wyciągną wilgoć z domu

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: rośliny które wyciągną wilgoć z domu

Post »

Wpisz na forum muratora "obrzędy gromniczne" :lol:
Bardzo ciekawa lektura przystępnie przez Adama podana.
Awatar użytkownika
ra_barbara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2180
Od: 15 sty 2010, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Już świętokrzyskie
Kontakt:

Re: rośliny które wyciągną wilgoć z domu

Post »

:D Witam.Zainteresował mnie temat roślin wyciagających wilgoć z domu i nawet mogę podpowiedzieć, że idealnym pnączem na mur zawilgocony jest WINOBLUSZCZ PIĘCIO KLAPOWY
Mam starą zawilgoconą obórkę z pustaków,ponieważ paskudnie wyglądała obsadziłam ją z jednej strony właśnie winobluszczem, z drugiej winogronem i kiedy rośliny okryły mury, wewnątrz obórki tam gdzie okrywa ścianę winobluszcz zniknęły plamy zawilgoceń,natomiast tam gdzie z zewnątrz rośnie winogron, w środku obórki zawilgocenia zostały.
Posadziłam winobluszcz także przy drewnianym domu i nic się nie dzieje z drewnianymi panelami, jest sucho i pięknie wygląda szczególnie jesienią
"Często ogranicza się zastosowanie pnączy z obawy przed niszczeniem murów lub zbytnią ekspansywnością tych roślin. Obawy te jednak są bezpodstawne. Pnącza niczym żywa peleryna osłaniają ściany przed deszczem. Ponadto pobierając korzeniami wodę osuszają grunt przy budynku. Poza ochroną ścian pnącza polepszają izolację cieplną budynku - ochładzają w lecie oraz (zimozielone) ocieplają w zimie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”