Zakwaszanie wody do podlewania

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
nexus
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 10 lip 2010, o 10:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

Czasmi tak się zastanawiam, po cholerę niektórzy pisza reakcje dotyczące zakwaszania namieszają zestresują ludzi zainteresowanych tym tematem a w rzeczywistości sami nie są w stanie zrozumieć tego co napisali bo zostało to gdzieś skopiowane przez nich. nie lubię takich pseudoautorytetów!!! Oczywiście rozumiem co oni wypisują a nawet więcej gdyż moje wykształcenie związane jest z wodą.

To w jaki sposób ja mieszam jest prozaicznie prosty i stosuje go w produkcji: poinsecji, sadzonki roślin rabatowych i chryzantemy.

Po prostu musimy być wyposarzenie kwasomierz (pH metr) następnie bierzemy wiadro z wodą dodajemy (strzykawka) stopniowo kwas (w moim przypadku HNO3) i mierzymy pH jeśli jest za mało to dodajemy więcej i mierzymy. Aż do użyskania pożądanego pH. Najgorzej jest ustalic pierwsze dawkę (wiadro), następne wlewamy taką dawkę (zsumowana) jaką odmierzyliśmy na pierwsze wiadro. Po takim odmierzenu warto sprawdzić pH roztworu!

Proste czyż nie?

pozdrawiam i życzę bezstresowego zakwaszania!!!!

Bardzo proszę, o traktowanie innych użytkowników w ten sam sposób, w jaki sam byś chciał aby Ciebie traktowano.
Poza tym proszę również, o pisanie postów poprawną polszczyzną, czyli uważać na składnię, duże litery na początku zdania, używanie znaków interpunkcyjnych, wierz mi, jeśli się do tego zastosujesz, będą te Twoje posty bardziej czytelne, a co za tym idzie i bardziej zrozumiałe dla czytających. Polecam lekturę Regulaminu Forum, szczególnie Część III., § 3.2.

Pozdrawiam,
Paweł Woynowski,
Moderator
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

Powiedz mi, jak się ma HNO3 do owoców.Jest to kwas azotowy, czy np. borówki amerykańskie można jeść bez obaw podlejąc tym roślinę, czy rybki w oczku wodnym nie wyzdychają jak to trafi do oczka wodnego? Dla mnie kwas to substancja żrąca i nie wiem teraz co o tym myśleć. :roll: :roll:
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

mila1003 pisze:Problem w tym że czasami mi go za szybko zjedzą :;230 i pewnie nie zdąży się odpowiednio zakwasić woda. Nie zauważyłam żeby im szkodził. Ale moje oczko to takie samowystarczalne jest, ryb nie dokarmiam, roślin, nie nawożę, filtrów żadnych nie ma. I działa tak już 5 rok, tylko że ryby za szybko się rozmnażają i muszę teraz odłowić i gdzieś do rzeki wrzucić.
Magda, zgłaszam się po nadmiar rybek. :D
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

Suzana, kwas azotowy nie jest trujący. Jest jedynie żrący, i dlatego właśnie rozcieńcza się go, żeby nie popalić, a zakwasić.
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

nexus pisze:moje wykształcenie związane jest z wodą.(...)dodajemy (strzykawka) stopniowo kwas (w moim przypadku HNO3)
Jak to pomieszać, to na prawdę studiów skończyć nie potrzeba. Zauważ temat "Czym...", to jest sztuka i dlatego taki dlugi wątek.
Proponujesz kwas azotowy? Był gdzieś wcześniej omówiony; podobno lepszy ortofosforowy.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
LaViol
500p
500p
Posty: 957
Od: 11 lip 2010, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

A ja nieśmiało zaproponuję mikoryzę, żeby wspomóc rh w życiu w niesprzyjającym środowisku :)

Wiem, że rh są piękne i chciałoby się je mieć w ogrodzie. Ale czy warto męczyć rośliny i siebie? ;)
Może zamiast dostosowywać środowisko do roślin dobrać rośliny do środowiska?
A czas poświęcany na niekonieczne już zabiegi spędzić na leżaczku w ogrodzie, który "sam" rośnie? ;)
"Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej...", "Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym."
Aktualny Niedoskonały, ale mój cz.2 :)
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

mila1003 pisze: I działa tak już 5 rok, tylko że ryby za szybko się rozmnażają i muszę teraz odłowić i gdzieś do rzeki wrzucić.
A możesz powiedzieć, jakie to te rybki, te co Ci się tak rozmnażają?
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
mila1003
200p
200p
Posty: 487
Od: 9 mar 2009, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

Tak Pawle, to te rybki co się tak rozmnażają a na czym mi nie zależy w ogóle. Tak jak już wcześniej pisałam mają to być karasie, ale pewna nie jestem. Sprawdzałam ostatnio i zauważyłam że takich dużych jest sporo, więcej niż wrzucaliśmy a więc jak do tej pory chyba nie karłowacieją.
Awatar użytkownika
lucia151
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 3 sie 2010, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

Witam! Mam pytanie,czy igły modrzewia i szyszki też zakwaszają glebę :?: :?: :?: mam tego pod dostatkiem,ponieważ niedługo będę musiała zakwasić glebę to się zastanawiam czy mogę tak zrobić :?: :shock:
Edyta67
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 12 mar 2009, o 14:34
Lokalizacja: Łomianki

Mój sposób na zakwaszenie podłoża

Post »

No może nie mój, bo zapożyczony z innego forum i pewnie niektórym znany, ale najważniejsze - skuteczny i tani. Podaję go dopiero teraz, ponieważ chciałam mieć pewność (po całym sezonie), że działa i rośliny będą miały się dobrze

Potrzebna jest beczka (wielkość zależy od ilości posiadanych roślin) Napełniałam ją wodą i wrzucałam kromki razowego chleba.

Dośc sceptycznie podeszłam do tematu. Odczekałam kilka dni - otworzyłam wieko i omal nie padłam od smrodu kwasu i pleśni.

Pobiegłam po kwasomierz i .. ciecz miała kolor jaskrawo pomarańczowy. I tak zaczęłam podlewać najpierw raz na dwa tygodnie - potem żadziej. Bałam się pleśni, która znajdowała się na powierzni, ale niepotrzebnie - nie miała żadnego wpływu na zdrowie krzaków. Uprzedzam, doznania węchowe i wzrokowe fatalne, ale można wytrzymać.

Pozdrawiam E.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

Ile chleba na 10 litrów?
Ciekawi mnie, skąd się wziął odczyn kwaśny.../ Halo! Jest tu jakiś chemik?
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

Od kwasu mlekowego? :wink:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Edyta67
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 12 mar 2009, o 14:34
Lokalizacja: Łomianki

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

Mam dużą beczkę i wrzucałam po kilka kromek. Jak skończył mi się suszony - kupwałam razowca krojonego i połowę przeznaczałam na beczkę. Spróbuj cztery, pięć i odczekaj kilka dni. Pamiętaj o zamknięciu beczki. E.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”