Maliny jakie odmiany polecacie ?

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Renata
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 22 cze 2006, o 22:47
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

Wronku nie ma co robić takich oczek ha ha, ale jeśli przeliczasz 6,50 na chleb, masło i dwa litry mleka to nie Jesteś w stanie fundować przesyłek bo ktoś chce aby mu coś wysłać. Ja nie chcę za wysłanie sadzonek pieniędzy, z chęcią się podzielę, ale jeśli ktoś chciałby skorzystać to nie stać mojego budżetu na opłacanie przesyłek. To tylko moja szara, wiejska rzeczywistość
pozdrawiam serdecznie
Renata
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

mam 2 stare krzaki malin [pamiątka po mojej Mamie] chciaabym zeby pozostały już 4 rok je przycinam prawie do ziemi na jesień, a one prawie mi nie odbijają gałązka góra 2. Malin może mają garść i to byle jakie.Mają może kilkanaście lat może czas je wykopać ;:88
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Grażynko ja polecam Ci malinę POLKA.
Jest to nowa odmiana bardzo smaczna i ma bardzo duże owoce.
Polana też jest malina smaczną,
ale owoce są trochę mniejsze.
Zresztą przejrzyj ofertę.
Jest w czym wybierać.
morzedzungli
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 11 lip 2006, o 12:35

Malina laszka czy ktoś już ją ma? Jak rośnie, jak plonuje

Post »

Witam wszystkich!

Malina laszka czy ktoś już ją ma? Jak rośnie, jak plonuje? Jest to nowa odmiana.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada w swoim ogrodzie malinę laszkę? Jestem ciekaw jak rośni i jak plonuje, będę sadził ją na jesień.

Oto co napisał o niej zmoderowano/jagusia111 :

Odmiana bardzo wczesna, silnie rosnąca, sztywno pędowa. Owoce bardzo duże i duże - długością przekraczają nawet 4 cm, jasne, stożkowe, wydłużone, smaczne. Masa owoców osiąga nawet 12 g. Plenność bardzo wysoka - do 20 t/ha.

Uczulonych na ukryte reklamy informuję ze nie jestem pracownikiem zmoderowano/jagusia111 i nie jest to reklama tak jak zarzucono mi to w temacie o gruntowym wymieniku ciepła, powołuję się na tą szkółkę ponieważ posiada licencję na rozmnażanie i obrót tą odmianą.


morzedzungli
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Wczesne maliny

Post »

Podpowiedzcie, jaka odmiana malin owocuje najwcześniej?
Waleria
Rolnicz :)
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 wrz 2007, o 20:46

Post »

Taką najpopularniejszą wczesną odmianą jest ZORZA, a z ciekawostek proponuje żółtą odmianę malin PORANNA ROSA.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

Co do PORANNEJ ROSY to sadziłam na wiosnę i jakiś tydzień temu jadłam pierwsze owoce :lol: Tak więc natura potrafi płatać figla :wink:
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Dziękuję, o Zorzy nie słyszałam, ale dzisiaj byłam w ogrodniczym, i postudiowałam ich katalog.
Wg niego, najwcześniejsza jest Malling Jewel. Od przesympatycznej pani z tego sklepu dowiedziałam się, że malin, które owocują na pędach dwuletnich, nie mają i mieć nie będą.
No i jesteśmy w punkcie wyjścia.
Waleria
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

A może jakiś sąsiad będzie wykopywał część swoich (aby nie były za gęstę) i można będzie od niego wziąść lub odkupić sadzonki. Choć z własnego doświadczenia wiem, że z sąsiadami różnie bywa :wink: Może od znajomych albo na Allegro kupisz :?:
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Awatar użytkownika
allize
50p
50p
Posty: 58
Od: 3 lis 2006, o 14:09
Lokalizacja: Oświęcim

Post »

Mam maliny dwuletnie, jakąś bardzo starą odmianę (nazwy nie znam), bardzo słabo owocują, ale owoce są bardzo smaczne i dojrzewają końcem czerwca lub początkiem lipca.
olenka33
50p
50p
Posty: 98
Od: 23 wrz 2007, o 14:35
Lokalizacja: Pomiechówek

Post »

Jak się już zdecydujesz na jakąś odmianę to polecam stronę gdzie jest sporo odmian malin... wbij w google "markiewicz" - dobre gospodarstwo z tradycjami, pewna czystość odmianowa (mają też jeżyny i oczywście truskawki)

Wczesna jest Polka
olenka33
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

To w miarę normalna cena, ja wczoraj kupowałam Poranną Rosę za 3,30 - reszta była w takiej samej cenie. Na Allegro niestety koszy przesyłki dochodzą, więc jeśli kupujesz małą ilość to tak średnio się opłaca.
lotta
500p
500p
Posty: 594
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Też uważam, że jest to normalna cena za sadzonkę maliny. Taniej to może być większa ilość bezpośrednio w szkółce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”