Śliwy - OPRYSKI

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Śliwy - opryski

Post »

"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 728
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Śliwy - opryski

Post »

Witaj Nalewko, wiem jak wyględa torbiel śliw, to nie to. Moje śliwki nie są workowato wydłużone bezpestkowe, bez smaku, bez koloru. One są nawet bardzo smaczne, mają pestki, kolor naturalny, są tylko jakieś niegładkie, powierzchnię mają z zagłębieniami i lekkie ordzawienie, ale to może cecha odmianowa. I było to widoczne już 2 miesiące temu kiedy były małe i zielone, że coś z nimi jest nie tak.Pozdrawiam cię- ania1590
ania1590
_Chaber_
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 wrz 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kiedy i jakie opryski śliwy

Post »

Mam pytanie kiedy i jakie opryski najlepiej stosować do śliwy?
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Śliwy - opryski

Post »

Chaber, poczytaj cały ten wątek, tu chyba jest wszystko na ten temat :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 728
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Śliwy - opryski

Post »

Witaj Chaber, wejdź na stronę http://www.szkolkikornickie.pl , tam znajdziesz kalendarz ochrony drzew owocowych, taki dla sadowników, ale podejdź do tego z pewną dozą krytycyzmu jeśli jesteś amatorem.pozdrawiam
ania1590
Awatar użytkownika
efrank
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 15 kwie 2012, o 14:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Śliwy - opryski

Post »

Chaber, na owocnice (żeby śliwy nie były robaczywe) pryska się teraz, jak z kwiatów już opadają płatki. My pewnie będziemy opryskiwać jutro. Ale też jestem amatorem i mogę się mylić, natomiast przeglądnęłam cały wątek i innej informacji nie znalazłam... ;)
Awatar użytkownika
DulfLingren
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 12 lis 2010, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Śliwy - opryski

Post »

Amers jest rzeczywiście lubiana przez robaczki.Zawsze miałem opadające zawiązki,tzn małe zielone
śliwki niedojrzałe i żadna nie dojrzała.W ubiegłym roku pryskałem kilka razy w kwiaty Karate'm czyli petryroidem,sądzę ,że te sklepowe są też różnymi szkodliwymi preparatami pryskane więc-nie miałem specjalnie oporów.No i owoce dojrzały,zero robaków,ostatni oprysk zrobiłem jak już były małe zawiązki owoców.
Miałem problem z Węgierką gdyż jej podczas oprysku opadały płatki kwiatów,ale w tym wątku doczytałem ,że trzeba pryskać jak 70% kwiatów straci płatki-to super informacja dla mnie,gdyż z 200 kwiatów na 2 m Węgierce miałem tylko 1 owoc.
Wspomogę się w tym sezonie komunikatami PIORINu-w ubiegłym roku dla mojego powiatu i ościennych podawali tylko zagrożenia dla ziemniaków i zbóż.
A takie świeżo zerwane śliwki ,miękkie są słodziutkie-i te kupne zrywane nie w pełni dojrzałe nijak
smakowo się mają do moich.
Mówicie Mospilan?Plus Ludwik...Trochę nie chcę zmieniać skutecznej metody,Karate okazał się nad wyraz skuteczny...
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 728
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Śliwy - opryski

Post »

Podobno mospilan jest selektywny, a karate zabija wszystko, pożyteczne też, ale może się mylę.Ja robię oprysk na śliwkę mospilanem jak 3/4 płatków opadło, łączę go z topsinem przeciw brunatnej zgniliźnie, a potem na II pokolenie na m-c przed dojrzewaniem śliwek jeszcze raz to samo. Poprawcie mnie fachowcy jak coś pokręciłam.
ania1590
flormen
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 3 gru 2008, o 14:57

Re: Śliwy - opryski

Post »

Panowie poradzcie, bo opryskałem z rana trochę za mocną dawką calypco, słońce dość grzało. Dziś liście na śliwach są przymdlałe i tak jakby nowe pędy pokrzywione, jaka jest wina ?? 2ml na 5l wody oprysku czy że słońce grzało i omdlalo z tego powodu ??? dzięki za podpowiedź
ABan
500p
500p
Posty: 986
Od: 2 sie 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Śliwy - opryski

Post »

Dzisiaj rano liczyłem stężenie roztworu Calypso i wyszło mi maksymalnie 0,2 ml na 1 litr. Czyli na 5 litrów byłby to 1 ml. Czyli chyba przeszarżowałeś. Ale drzewo powinno się po pewnym czasie zregenerować.
Pozdrawiam
Adam
flormen
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 3 gru 2008, o 14:57

Re: Śliwy - opryski

Post »

nio kurde wtopa troche,myslisz ze sie zregeneruje ?? ObrazekObrazek
chciałem zrobic mocniejszy to kurde przesadziłem ,owoce moga spasć ??? od tego przymdlenia?
badylarz
200p
200p
Posty: 335
Od: 27 sty 2012, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: środkowe Mazowsze

Re: Śliwy - opryski

Post »

flormen według mnie to miałeś nie umyty dobrze opryskiwacz po jakimś herbicydzie. Ta podwójna dawka Calypso nie miała żadnego znaczenia, oprócz wiekszej szkodliwości dla otoczenia. Zostało tylko czekać. Pozdrawiam.
flormen
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 3 gru 2008, o 14:57

Re: Śliwy - opryski

Post »

kurde mozliwe ze nie było dobrze przepłukany po chwastoksie :/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”